Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztő mennyire szólhat...

A tenyésztő mennyire szólhat bele, hogy mi legyen a kutya hívóneve?

Figyelt kérdés

4 hét múlva fogjuk elhozni a kiskutyánkat, jövő héten fogunk vele először találkozni, mert akkor lesz még csak 6 hetes.

A tk-s neve már meg is van, le is van adva, egy hosszú, kimondhatatlan név, ami a különböző kimondhatatlan nevű címekkel majd biztos jól is mutat, ebbe nem is akarunk beleszólni.

Viszont a tenyésztő már kérdezgette, hogy otthon mi lesz a neve, mert hogy a többi gazdi ugyanolyan betűvel kezdődő nevet ad, mint amivel a tk-s név kezdődik vagy a tk-s név becézését, de mi nem szeretnénk ennyire behatárolni meg úgy voltunk vele, hogy majd ha megismerjük akkor adunk neki nevet. De mondtuk néhány ötletet és kerek perec megmondta, hogy ő melyiket javasolja, neki melyik tetszik és szerinte melyik ne legyen.

És mindig amikor mondja hozzáteszi, hogy "szerinte" milyen jó, hogy a többiek neve azonos betűvel kezdődik, vagy hogy "szerinte" melyik nem passzolna, de szerintem ez ettől még nagyon beleavatkozás, szerintem ehhez nincs köze.


Ti hagynátok, hogy a tenyésztő döntsön ebben? Érdemes hagyni, hogy neki is legyen beleszólása ebbe, hogy később a jó viszony megmaradjon?



2022. márc. 19. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a macskának volt TK neve az alom kezdőbetűjével, de mi teljesen mashogy neveztük. A tenyésztő sem szólt rá semmit.

A te állaod úgy hívod ahogy akarod.

2022. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Háát igen, a tenyésztők között is vannak kattantak... Emiatt nem vesznék vele össze, ráhagynám és mikor már otthon van a kutyus, úgy hívnám, ahogy nekem tetszik... A későbbiekben sem sunnyognám el előle, de ha nem kérdezi, nem "bosszantanám" vele.
2022. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, a tk-s név itt is az alom kezdőbetűje, ami O és ehhez van O betűvel kezdődő tk-s neve minden kutyának, de a leendő gazdik legalábbis a tenyésztő elmondása szerint megmaradtak az alom kezdőbetűjénél, viszont nekünk nincs O betűs névötletünk és nem is szeretnénk csak azért valami O betűset keresni.
2022. márc. 19. 19:26
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a te dolgod. Nekem is volt egy bernáthegyim, Klaudia volt a törzskönyvi neve, hát, mit mondjak, nem éppen illett hozzá, eszemben sem volt így hívni.A tenyésztőt meg nem avattuk ebbe bele, mi nem akartuk továbbtenyészteni.
2022. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem szólhat bele.


De kompromisszumkészséggel megoldható, én törzskönyvesem ann Hev.....helyi Carol volt, és a persze mi Belzebubnak hívtuk 😄

2022. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem fog beleszólni, a tk névnek nem is az a célja, hogy az legyen a hívóneve is.
2022. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 de ő azt akarja, hogy az alom betűjével kezdődő nevet adjunk, így lesznek tesók hívónevei is, Olivia, Overdose, Ollie.
2022. márc. 19. 22:33
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Óbaz... micsoda puccos nevek. Hol vannak már a régi szép Morzsi, Buksi, Maci nevek.


6# Ne akarja! Eladja a kutyát, ez nem a privilégiuma, gyakorlatilag semmi köze!

2022. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként meg akkor egy rahedli almot kipréseltek már az anyából ha az Ő betűnél tartanak.


Csóri kutya. Persze ez nem szaporító..... hiszen törzskönyvet ad.

Nő comment

2022. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Ő = O
2022. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!