Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadok egy kutyust...

Örökbefogadok egy kutyust menhelyről. Hogy vezessen be a napi 3 sétát? Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Kistestű, fekete sima szőrű, kajla fülű kislány. Elvileg 2 éves, de lehet, hogy több, hallottam erről a menhelyről, hogy szeret "csalni" a kutyák érdekében 1-2 évet.


Na mindegy, a lényeg, hogy ezen a héten itthon vagyok, de utána megyek vissza dolgozni. Tudom, hogy eleinte sokszor kell majd levinni, mert izgulni fog, de jövő héten már szeretném bevezetni a szokásos hétköznapokat, a napi 3 sétát (reggel, munka után, este). Hogyan csökkentsem naponta a sétákat, hogy megszokja a 3-at? Pl első két nap még 6* kiviszem(4 óránként, ennyi elég?), aztán 3-4.nap 5*, 5-6.napokon még 4* aztán az utolsó szabadnapomon megnézem, hogy bírja 3 sétával, így jó lesz?


A másik az etetés. Nem tudom mit adjak neki majd enni. A menhelyen olcsó táp van és általában mindenféle főtt étel maradékok, kifőzdéből meg ilyesmi. Adjak neki én is főtt kaját, csak nem összevegyítve mindent, vagy vegyek neki száraztápot? És a konzervvel mi a helyzet? Szeretnék neki azt is adni. Pl rizzsel, sárgarépával, borsóval. És hányszor etessem? Ott egyszer kap. Reggel száraz és este valami főtt étel az enyémből? Ha ehet olyat, ha nem, akkor meg ez a zöldségesrizs konzervvel?

Na és melyik márkák jók száraztápból és konzervből?

Előre is köszönöm a segítséget. Szeretnék mindent jól csinálni.



2022. márc. 20. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
elég a 2 séta is.
2022. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

A séta teljesen jó, ahogy leírtad.


Szerintem a legegyszerűbb és legbiztonságosabb etetés, ha jó minőségű száraztáppal eteted (70% körüli hústartalom, gabonamentes), akkor teljesen felesleges a konzerv, főzni se kell neki.


Ha nagyon főzőcskézni akarsz, nézz utánna, mit lehet, pl az egész borsót nem tudják megemészteni. A kutya pedig húsevő, inkább zöldséges húst csinálj neki, a rizs felesleges szénhidrát.

2022. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A napi 3 séta nagyon kevés. Minimum négynek kellene lenni.
2022. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Már közben találtam is tápot és pont 70% hústartalmú és gabonamentes!

Visán Optimanova Mini Rabbit&Potato és Mini Salmon&Potato!

Remélem szeretni fogja őket.

Akkor csak ez adjam?

2022. márc. 20. 11:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kaphat néha konzervet, én is szoktam kiegészítésként adni a táp mellé. A lényeg, hogy jó minőségűt válassz, ami tényleg húsból van. Pl. Real Nature, Premiere, Select Gold, Animonda Grancarno. Mi utóbbit vesszük és imádják.
2022. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én a Rocco konzervet néztem ki. Lehet, hogy csak masina kapja majd a száraz mellé, ha nincs olyan főtt kaja, amiből kaphat. Ha van, akkor abból, de nem sokat. A táp lesz a fő étkezése, reggel, aztán munka után kap valami kis jutifalatot és este a vacsimból egykét kanállal vagy konzervet egykét kanállal.

Így rendben lesz? Vagy adjak/adhatok több konzervet is, mondjuk fele táp reggel és fele konzerv este? Hogy jobb a kutyusnak? Esetleg ha reggel is és este is kap mindkettőt keverve?

2022. márc. 21. 09:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Nasinak* 2.sor
2022. márc. 21. 09:32
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Fölöleges a napi 3 séta. " 30 perces elég. + eü
2022. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
2 30 perces
2022. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát én napi 3* 20-40 percet fogok vele menni, attól függően, hogy mennyit szeretne menni.
2022. márc. 21. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!