Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről szeretnék...

Ha menhelyről szeretnék örökbe fogadni, azért fizetni kell?

Figyelt kérdés

Majd évek múlva szeretnék egy vagy kettő örökbefogadott kutyust, és azt szeretném kérdezni, hogy értük fizetni kell? Mert láttam egy posztot facebookon, ami kissé összezavart. "menhelyen ivartalan kutyákat adnak, ezért 30.000-t kérnek értük". Ez igaz? Mert én azt hittem az a lényeg, hogy a kutyák minél hamarabb jó helyre kerüljenek, nem az hogy menhelyen is pénzt csináljanak belőlük :( és azért valljuk be, nem mindenkinek van kutyára 20 meg 30 ezer forintja. (az oltasok meg az étel más, azok alap dolgok, de azért van akinek egy kutyáért ez drága.

Köszönöm a válaszokat.



2021. márc. 24. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Huh mit fogsz te kapni. Figyelj jön majd a : egy tenyésztőtől mégis mit gondolsz mennyiért kapnál kutyát? Kérdés aztán sorolják majd. Egyébként muszaj hogy valamiből fent tartsák magukat.
2021. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Akinek ilyen csekély összegű kutyára neü telik, az miből szeretné fizetni később az állatorvost ha szükséges? Ha ingyen osztogatnának "kész" kutyát, akkor olyan hamar csődbe mennének mint a sicc. Az állatorvos így is kedvezményt ad nekik és te ezt a kedvezményes árat fizeted ki. Nem beszélve arról hogy a kutya gatyába rázása alpból drágább, te ezt nem kell hogy kifizesd, csak az alap dolgokat mint az oltásikönyv, a chip, oltások, ivartalanítás, kullancs elleni cucc és szívféregteszt. Nézz utána mennyibe kerülnek ezek hamar rájössz hogy ha te csináltatod meg drágábban jösz ki. Főleg, ha a kutya alapból betegen kerül hozzád, márpedig a menhelyek ritkán szednek össze egészséges kutyát.
2021. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
#2 vagyok. A gyepis kutyák olcsóbbak, van ahol ingyen adják őket, de ivartalanítva nincsenek, nem foglalkoznak velük, nem ismerik őket túl jól. Azt hiszem csak chip-et és veszettség elleni oltást kapnak, semmi egyebet
2021. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

szerintem teljesen korrekt, ha 30 000-et kernek ertuk. gondolj bele, ok foglalkoznak veluk, oltasok, chip, ivartalanitas, etetes, stb.

nem 2 forint nekik sem.

2021. márc. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Van egy nonprofit szervezet.

Akiknek éppenhogy van bevétele és szinte mindig költenek a kutyára étel, ivartalanítás oltások.


Az a 30.000 forint az pomt elmegy az ivartalanításra.


Tehát ha kapsz egy kölyköt akkor azt ivartalanítanod kell amúgy is ami 30.000 vagy ha nagyobb kutya akkor lehet akát 60.000 is. Szóval igazából olcsóbbam jössz ki a 30k val mert az csak az ivartalanítás, viszont a kutyának már az oltásai is megvannak amit megkapsz.


A menhelyek nem csinálhatják azt, hogy ingyen utánad dobják a kutyát mert akkor elég hamar becsődölnének. Aztán még így is szinte napról napra élnek.


Szóval egy kutya tartása a nulláról kezdve az első fél évben is jóval több lesz mint 30.000 forint.

Oltások, féreghajtás szintén minimum 30.000 lenne és azt nem is kell neked fizetned mert azt a menhely állta.


Nem a kutyának van ára, hanem a kezeléseknek amit kapott és ha belegondolsz még így is olcsó hisz vannak kutyák akik ott öregszenek meg és így is megkapják az oltásokat és persze az étel sincs ingyen.

2021. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Én egyetértek a kommentelővel.

Én sem adnék egy menhelynek 30.000 Ft-ot.

10.000 Ft a maximum.

2021. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Kérdezővel*
2021. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy nem lenne foglalkozva vele, és hogy nem kapna ellátást ha beteg, DE egy kutyáért nekünk 30.000 rohadt sok, értsétek már meg nem mindenkinek van ilyen sok pénze.. :D jó élete lenne, de nekünk ez DRÁGA
2021. márc. 25. 11:20
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Mégegyszer elmondom nem a kutya kerül annyiba. Hanem oltásai és az ivartalanítás


Ha veszel egy kölyköt 5000 ért aminek nincs semmilye, akkor is az oltásai minimum lesz 30.000 forint. Ezután ugye az ivartalanítás szintén annyi.

Szóval angyon elnagyolva 75.000 forint csak a kutya és orvosi költségei az első 1 évben.


Na de. A menhelyen a 30.000 ért megkapod a kutyát, ami már bevan oltva kivan ivartalanítva, tehát neked ezt már nem kell fizetned. Szóval melyik is az olcsóbb?


30.000 kapsz egy "kész" kutyát, amit csak etetned kell egy ideig.

Vaaagy 5000 ért veszel egy valamilyen kölyköt amire a kaján kívűl még minimum 70.000 elmegy.


Számolj utána igazából, hogy mennyibe lesznek az oltások meg minden egy 8 hetes kölyöknél, míg a menhelyen már megkapott a kutya minden fontosat.

2021. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Továbbra is azt mondom, hogy egy "kész" kutyára ez az összeg nem sok. És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy akinek ennyi pénze nincs, annak nem való állat. Ismerősöm kutyája 10 000ft volt gyepiről. A kutya alig 2 éves, de már egy vagyont ráköltött, mert játék közben részleges ínszalagszakadása lett. Ez bármikor előfordulhat, csak egy rossz mozdulat az egész. Na ott csak a röntgen fog 30 000ft-ba kerülni, azzal viszont nem mész sokra...
2021. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!