Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik orvosra hallgatnátok?

Melyik orvosra hallgatnátok?

Figyelt kérdés

Az egyik szerint túl gyorsan nő a kutyám(nj),így kevesebb tápot adjak neki,kb. 350gr-ot + kálciumot.

A másik is azt mondta,hogy kicsit puhák a csontjai,de szerinte felnőtt tápot kapjon,mert abban kevesebb a fehérje.Illetve meg akarja nézni azt a kálciumot,amit a másik írt.

Ezen felül,akitől a tápot veszem,az elsőt támogatja,a kutyasulis oktatóm pedig az utóbbit.Teljesen tanácstalan vagyok laikusként!!!!

Segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2010. szept. 13. 19:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha túl gyorsan nő a kutyád akkor nem kevesebbet kell neki adni hanem másmilyen összetételű tápot de nem felnőttet.
2010. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Miért baj az ha gyorsan nő??

alán vidd el VIZSGÁLATRA! ,hogy megtudd mi állhat a dolog mögött,de attól,hogy gyorsan nő nem kéne kevesebb tápot kapnia hisz nem hízik hanem nő!!

Egy kölyök kutya fejlődésben van,junior táp kell neki,bár nem tudom mennyi idős és orvos se vagyok szóval fogalmam nincs,de érdekesnek találom.

2010. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
40%
nem tom melyik a jobb csak annyit tennék hozzá lehet, sőt biztos h hülyeség, de ha tápos azt ajánja aki azt ajánlta h adj neki másik tápot, akk ott lehet h van valami, de lehet h az 1. jobb sőt biztos h hülyeség, csak emberi orvosnál már hallttam ilyet, de mondom hülyeség lehet csak érdemes rá figyelni
2010. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az első megoldást javaslom én is. Hatalmas tévhit, hogy a sok fehérje okoz csontfejlődési rendellenességet. A túletetés, vagyis a túl magas kalória bevitel okozza!! A tévhit alapja az, hogy a tápgyártók általában nagyon magas szénhidrát mennyiséggel dolgoznak: mert a kukorica, búza és hasonlók ugye sokkal olcsóbbak, mint a hús. Vagyis, ahogy az első doki mondja, vedd vissza a mennyiséget (én akár jobban is levenném, mint amit a doki mond) és adj mellé valami csont és porcerősítő szert.
2010. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ennél jobban nem tudom levenni az adagot,mert 5 hós,és így is folyton éhes szegényem ezzel a mennyiséggel...
2010. szept. 13. 20:13
 6/21 anonim ***** válasza:

Az elsőt!

Az én kutyámmal is ez volt. Túl gyorsan nőtt, és csontgyenge volt. Mikor megnézte az orvos, utána egy hétig rizs-kutyaszalámi keveréket kellett ennie a kutyámnak. (mert a rizs eltelíti a kutya gyomrát, de nem tudja teljesen megemészteni, így nem nőtt , nem hízott tőle) Utána kevesebb kaját adtunk neki, és kálciumot.

Teljesen rendbejött. 4,5-5 hónaposan kezdődött 8 hónapos lett mire elmúlt(most 10 hós). Bár mondta az orvos, hogy ez változó, valamikor 1 éves korára javul meg. Mostmár teljesen kinőte. A végén még annyiban látszott, h amikor sokat aludt egyhuzamban, ha felkelt akkor kicsit nehezen emelgette a lábát.

2010. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ez a rizs dolog tényleg jó? Lehetne,hogy azzal mindig kipótoljam az adagját,hogy ne legyen éhes?
2010. szept. 13. 20:26
 8/21 anonim ***** válasza:
Most mosolygok kicsit. Aranyos vagy, látszik, hogy nagyon jót akarsz a kutyádnak, de hidd el, hogy sokat adsz neki enni. Az enyémek 4,5 éves nagy lovak, de nem emlékszem olyan időszakra, amikor ne akartak volna éhen halni, mikor valaki evett. Ha rájuk bíztam volna, hogy mikor mennyit kapnak enni, akkor 1. tönkre teszem az izületeiket, 2. pillanatok alatt vágósúlyba kerülnek, 3. mindkettő. Ha helyesen akarod etetni és azt szeretnéd, hogy egészséges felnőtt legyen, akkor nem az étvágya, vagy a tápos zsákon található útmutató, hanem a kondíciója alapján eteted. Hogy milyen kondícióban van azt te is könnyedén ellenőrizheted, ha megfogod az oldalát. Ha a bordáit azonnal, könnyedén ki tudod tapintani, de nem látszódik minden bordája, akkor van jó súlyban. Ha a bordákat nem érzed azonnal, mert van rajtuk egy kis zsír, akkor a kutya kezd elhízni. Márpedig az köztudomású, hogy egy kölyök, pláne, ha nagy testű és diszpláziára hajlamos, inkább egy kicsit vékonyabb legyen, mint kövér. Szóval, vértezd fel a te szívedet és keményítsd meg az esdeklő pillantások ellen és vedd vissza a tápadagot!!!
2010. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Milyen fajta tápot adsz? Szokták azt is csinálni, hogy keverik a felnőtt és a kölyök tápot.
2010. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mint mondtam nekem bevált a rizses dolog. Azt mondta az orvos 7-10 napig csináljam, de utána már látszott a változás! Igaz, nem szívesen ette a kutya, de azt mondta ne sajnáljam, mert akkor nem is fogja megenni. Fele-fele arányban kell keverni a kajával. (bármilyennel, táp, szalámi, konzerv, amivel eteted)Eleső nap csak kitúrta a táljából, és inkább nem evett, sajnáltam, de, csak az orvosra hallgattam, és nem bánom. A kálciumot is 3 hétig kapta, utána már nem kellett az sem. Utána már csak ébredés után látszott a lábán, hogy nehezen emelgeti, kb 1 hónapig, utána teljesen megszűnt.
2010. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!