Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy gáz, hogy nekem nincs...

Nagy gáz, hogy nekem nincs pénzem fogadott orvosra? Miben fog különbözni az ellátásom így a szülés során?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan hallom,hogy fogadott dokijuk volt a szüléshez a kismamáknak,de sajnos a mi anyagi kereteinkből ezt nem engedhetjük meg..így nem fogok olyan jó vagy alapos ellátásban részesülni,mint aki fogadott orvost?kérlek,őszintén írjátok le,hogy mire számítsak...egy novemberi kismama
2011. szept. 21. 05:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én októberben szülök,és én sem fogadtam orvost,mivel az anyagiak nekünk sem engedik meg.Én úgy gondolom,hogy csak akkor érdemes orvost fogadni,ha bármi problémád van a terhességgel kapcsolatban.Amúgy pénzkidobásnak tartom.Ha nem fizetsz nekik,akkor sem fogják bent hagyni azt a babát,így is-úgy is kijön :)Kötelesességük pénz nélkül is mindent megtenni értünk-értetek.
2011. szept. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom elolvasásra ezt a cikket. Hasonló helyzetben lévő kismama írta, a kommentek elég sokatmondóak.


[link]


Szerintem nyugodj meg, nekem sincs fogadott dokim, de igényem se rá. ;)

2011. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem sem volt fogadott dokim mégis akinél szültem mindennap rám nézett beíratta magát kezelő dokimnak és hozzá kell vissza mennem 6 hetes kontrollra is majd!lehet hogy te is ilyen szerencsés leszel!ne aggódj!
2011. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Abban, h valószínűleg nem leszel körbeugrálva.
2011. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Butaság szerintem...Mindenképpen megkapod azt az ellátást,ami alapesetben jár.Persze nem leszel körbeugrálva,de semmi más hátránya nem lehet.Nekem sem volt fogadott dokim,kitudtuk volna nehezen fizetni,de miért fizetnék neki pluszba,amikor megkapja a fizetését...

A titok szerintem az,hogy kedvesnek kell lenni a kórházban.HA látják rajtad hogy kedves vagy,akkor ugyanazt kapod vissza.Szerintem.Aki nem viszonozza,azon már a pénz sem segítene...

Sok szerencsét neked!Boldog babázást!

2011. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Butaság, egyre kevesebben szülnek fogadott orvosnál.

Bár szerintem attól is függ, hogy hol, melyik, kórházban fogsz szülni. Állítólag vannak olyan kórházak, ahol érdemesebb fogadott orvossal szülni. Az a tapasztalatom, nálunk, hogy az ügyeletes dokik, rendszerint a fiatal, lelkiismeretes, megfelelően képzett, de még nem pénzhajhász szakorvosok a legtöbbször.

Nekem volt fogadott orvosom az elsőnél, (most is lesz) de az akkori ügyletes orvossal is maximálisan meg voltam elégedve.

2011. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen szerintem akkor is van különbség!

Lelkiismeretesség ide vagy oda mondjuk egy leterhelt kórházban, ahol éjjel szülnek kb. 5-en az ügyeletesnél, akkor sem kapsz olyan ellátást, mint ha ott a magánorvosod, akinél egyedül aznap éjjel te szülsz.

Sőt itt nálunk a megyei kórházban is azt látom,hogy hiába van ez így papíron, hogy ugyanazt az ellátást kell kapnod, ez nem így van. Az ügyeletes doki, akkor is annyi pénzt fog kapni,ha ha kinyalja a feneked,mint ha nem. A magán viszont tudja,hogy a pénzéért muszáj kinyalnia.

Ez kb. ugyanolyan, mint egy kirendelt védőügyvéd. Na az soha a büdös életben nem fogja úgy védeni azt az "ügyfelet", aki mellé az állam rendelte ki, fix. összegért,mint azt,aki megfizeti "rendesen"!

Nagyon szerencsés kórház az, ahol ugyanúgy odafigyel az ügyeletes orvos az emberre.

2011. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmiben:)

Nálunk eleve nem lehet orvost választani szüléshez, és ettől függetlenül minden ismerősöm dícsérte a kórházat, személyzetet.

Én is mindent megkaptam, amire az adott helyzetben vágytam! Sőt, még többet is. Semmiben nem szenvedtem hátrányt.

Hogy értsd miről beszélek: az első gyerek máshol született, fogadott dokinál és ugyanolyan ellátást kaptam ott is, mint ahol nem volt dokim.

2011. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!