Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tűnik úgy, hogy fél...

Miért tűnik úgy, hogy fél tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés

Lassan most lesz 7 éve, hogy örökbefogadtuk. Kinti kutya, sokat szoktunk vele játszani és kint lenni. Hozzám állt a legközelebb, mindenhova követett, jött játszani, ha kimentem az ajtón rögtön szaladt üdvözölni.

Aztán hirtelen egyik nap mikor megprobáltam megsimogatni összerezzent és arrébb ugrott a kezem elől. Megprobáltam megint megsimogatni, de akkor sem akarta. Az összes többi családtagommal ugyanúgy viselkedik, ellenben rám úgy néz, mintha idegen lennék, akitől félni kell. Sosem bántottam, és senki más sem, ezért is nem értem, hogy mi ez a hirtelen viselkedés változás.

Nem hallgat arra, ha hívom, gyanakvóan néz mikor próbálom megsimogatni, és sokszor mikor kimegyek a házból elfut előlem. Próbálok vele játszani, eldobom a játékát, utána fut, aztán viszont nem jön vele oda hozzám, hanem eldobja és lefekszik.

Mint írtam az előbb, a többi családtagommal egyáltalán nem ilyen, és senki sem érti mi változott meg egyik napról a másikra, mikor nemrég még rendszeresen odabújt hozzám.

Esetleg történt már bárkivel hasonló? Van valami sejtése valakinek, hogy mi történhetett?



#viselkedés változás #Kutya viselkedés változás
2022. márc. 22. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy volt egy rossz álma veled... nem tudhatjuk.


Mivel az étel egy erős motivációs tényező, ezért próbálj meg úgy ráhatni.


Vegyél magadhoz sok falatkát és először csak tedd le neki, majd úgy adj neki bele a szájába HA közben a buksiját simogathatod. (hátul a tarkóján, nyakán NE)

Hátát is simogasd később és így tovább.


Hogy még tudjon győzködni róla hogy te kedves vagy és megbízható.

2022. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Ezt mindenképp megpróbálom.
2022. márc. 22. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor eloszor megugrott, lehet olyan helyen probaltad megsimogatni, ahol fajt neki, mert beutotte valahova, vagy megcsipte valami, es ez rossz emlek neki azota is, es sajnos hozzad koti az egeszet. Amit az elso javasolt, bevalhat, ujra el kell nyerni a bizalmat.
2022. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!