Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász gazdik: mennyi...

Németjuhász gazdik: mennyi ideig élt a kutyátok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok ilyen téren, mennyi az átlag élettartamuk. Google szerint 10-12, legtöbb oldal hasonlót ír, de én személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Az enyém most 12 éves, és látszik ugyan rajta a kora, de még eljön 1-2 órás sétákra is, kíváncsi lennék, hogy másoknál mi a tapasztalat.

2022. márc. 22. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mienk 10 evet elt. Egyszer nagyon felidegesitette magat valamin, vagy valakin, ugatott veszettul, felugralt a bejarati ajtora iszonyatosan mergesen, aztan csak azt vettuk eszre, h hirtelen nagy csend lett. Osszeesett, es sajnos nem kelt fel tobbet :( Elotte nagyon jol birta magat, egyaltalan nem nezett ki oregnek, vagy betegnek. Nem szamitottunk erre. Ha letezik kutyaknal szivinfarktus, vagy agyverzes, akkor valami olyasmit kaphatott, ami azonnal elvitte. Legalabb is a batyam szerint. En nem tudom, nem ertek semmit hozza, es nem is vizsgalodtunk ebben az ugyben utolag :(
2022. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagypapámnak volt 2, az egyik 11, a másik 13 évet élt.
2022. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
11 évet élt mind a kettő. Az elsőt súlyos diszplázia+daganat miatt altatták, ez több mint 20 éve volt. A másik magától ment el, voltak már eü gondjai, gyakran látta őt az állatorvos, de ennyire nem tűnt nagynak a baj. Most lesz 1 éve, hogy meghalt.
2022. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

13 évet élt a család németjuhász kutyája. 1 évet élt a csípő diszplázia műtét után.

Ezen kívül nem volt semmi problémája, csendben elaludt a végén.

2022. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 10 évet. Az állatorvos nem tudta megállapítani pontosan, hogy mi volt a baja, de viszonylag gyorsan ment el.
2022. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig egyébként oltáson kívül nem látott dokit, nyáron voltunk vele egyedül mivel nem volt jó valami a lábával, kicsit sántikált. Akkor valamelyest helyre rakta a kezelés, de most megint leromlott. Elméletileg a gerincével van valami baj, lehet diszplázia de más is, még nem tudjuk, vissza kell majd vinni jövő héten. Illetve emlő daganata is van, de erről se tudunk még semmit, hogy ártalmas e vagy sem, ez is jövő héten derül ki. Ettől eltekintve nem gondolom, hogy rossz bőrben lenne, a közérzete jó, most kap gyógyszereket, azok is hatnak, és a korához képest főleg nem olyan nagy a baj. Remélem legalábbis, de azért most izgulok majd a doki miatt.
2022. márc. 22. 19:26
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt lehetett látni rajta előre, hogy ez már a legvége? Ha igen, mennyi idővel előtte és pontosan mit?
2022. márc. 22. 19:29
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a kutyák életkora csökkent az utóbbi évtizedekben, aminek több magyarázata is van.

Nekem volt egy '87-es német juhászom, még határőrségi állományból, 14,5 éves korában lett elaltatva. A párom hosszú szőrű német juhásza pedig már majdnem 15 volt, amikor el lett altatva.

A mai példányok sajnos valóban már csak 10-12 évet élnek meg átlagosan.

2022. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
13 évet élt, de sajnos az utolsó évben már minden nehezen ment neki. Gondolkoztunk az elaltatásán, hogy könnyebb legyen szegénynek (vak, süket volt) viszont utolérte a vég. Iszonyúan hiányzik, nagyon hűséges társ volt
2022. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most 12 éves ket hete még elvittem hétvégén sétálni 2 órára az elején lassabban indult be de aztán probléma mentesen jött. Most hétvégén vettem észre, hogy a két hátsó lába már nehezen funkcionál már csak néhány métert képes menni de sokszor összecsuklik. Jön majd a héten az orvos de nem álltatom magam a vége felé jár már.
2022. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!