Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hagynátok, hogy a kutyátok...

Ti hagynátok, hogy a kutyátok ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Van egy kutyafuttató (két erdő között, nincs elkerítve), aminek az egyik szélénél van egy lovarda. 2 kuvasz és egy keverék őrzi a területet. Néhány kutyás, amelyik elengedi a kutyáját, odaengedi a lovardához, a másik 3 meg egyből jön, és az a "játék", hogy morogva, ugatva rohannak a lovarda egyik végéből a másikba, egymás mellett (természetesen ugye ott van köztük a kerítés).

Szerintetek ez jó ötlet? Nem lesz agresszív ettől a kutya? Ti megengednétek a kutyátoknak, hogy ezt csinálja, vagy tiltanátok?



2014. szept. 1. 13:34
1 2
 1/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
nem a lovardás hibája, hogy pont ott van a futató, az ő kutyái természetesen "védik a területet", de az enyémet biztos nem engedném oda hisztizni. Jó, ha megtanulja ignorálni ezeket a kutyákat.
2014. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a futtatóhoz szoktak olyan kutyát hozni, aki szinte senkivel nincs jóban, és ott "futtatják", hiszen a futtatóban mindig van "ellenség".

Állítólag ez jó, mert legalább kimozogja magát mind a kinti, mind a benti kutya.


Szerintem ha két kutyát nem tudsz összeengedni, hogy együtt játszanak futkározzanak, akkor hagyják békében egymást.


A fenti esetben még plusz adalék, hogy a lovarda kutyái dolgoznak )őriznek). Azt pláne nem engedem a kutyámnak, hogy dolgozó kutyát piszkáljon.

2014. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem is a lovardásra gondolok, hanem azokra a gazdikra, akik elengedik a kutyájukat, ráadásul hagyják, hogy odamenjenek a lovardás kutyákhoz. Azért kérdeztem, mert szerintem ha ki tudnának valahol jönni, akkor már nem egy kutyával lenne kevesebb. Jövőre lesz kutyám, de é biztosan nem fogom neki hagyni, ha ezt csinálja. Elég agresszívan viselkednek a kerítésen kívül is, és belül is, ami érthető. De a kint lévő kutyának szerintem semmi oka nincs ott acsarkodni. A gazdik persze azt mondják, hogy "hát legalább lefárasztják magukat", mert ők képtelenek eldobni nekik a labdát...
2014. szept. 1. 13:44
 4/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Azok a gazdák felelőtlenek...mert ingerlik a kutyákat. egyszer kijönnek, széttépik a kedves kutyit, meg lehet a gazdit is, és még ők lesznek a hibások... Az enyéimnek ez kerítésen keresztül is tilos..
2014. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A gazdik azt mondják, általában mosolyogva, hogy "jól kifutkározta magát". Az lehet, de a kutyájuk, amelyik jól kifutkározta magát, az olyan dilis, hogy más kutyának nekimegy úgy, hogy kb 30 méterről látja, azt se tudja milyen kutya, de azért megtámadja...
2014. szept. 1. 13:55
 6/19 A kérdező kommentje:
A kedves gazdi meg még fel van háborodva, és összeverekszik a másik kutya gazdájával azért, mert az meg merte ütni az övét. Addig oké, hogy ne verjük már meg más kutyáját, de én se tennék mást, ha azt látnám, hogy egy idegbeteg kutya odarohant az enyémhez, és a nyakát szorítja. De ha merek szólni, hogy ez nem éppen a legjobb módszer a kutya kifárasztására, akkor meg mit szólok bele..:D
2014. szept. 1. 13:57
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Biztos én vagyok az értetlen, de milyen kutyafuttató az, ahol nem lehet a kutyát elengedni? Persze a problémát értem, de miért nincs bekerítve?
2014. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Olyan, amelyik hivatalosan kutyafuttató, az önkormányzat még csak egy táblát sem képes kitenni.

Nem azzal van a baj, hogy elengedik, hanem hogy a gazdák engedik, hogy a kutyájuk agresszív legyen egy másik kutyával szemben, mivel nem tudják egymást megharapni a kerítés miatt.

2014. szept. 1. 14:01
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyébként a város szélén van, biztos azért nem érdekli őket, hogy el legyen kerítve, mert leginkább a kutyások járnak arra. De nevezhetjük felőlem mezőnek is, ahol sok kutya van, nem ez a lényeg.
2014. szept. 1. 14:04
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi, nyitott futtató.


Amit leírt a kérdező, még egész okés, hiszen erdő mellett van.

Pesten a többsávos út melletti füves szegélyen, vagy a járdaszigeten vannak kijelölve ilyen nyitott futtatók...Ha tökéletesen behívható, és audio kontrollálható a kutya akkor el tudod engedni.

2014. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!