Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kor alatt nem ajánlott...

1 éves kor alatt nem ajánlott ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Sokszor azt írják hogy minél hamarabb, viszont azt olvastam hogy az 1 éves kort érdemes megvárni mert összezavarja a hormonháztartást ha idő előtt ivartalan lesz.


Most mi az igazság? Én is hajlok arra hogy 1-2 éves kora közt legyen inkább ezek alapján, viszont nem tudok biztos döntést hozni.



2022. márc. 23. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Sok tenyésztő - főleg nyugaton, de már itt is kezd elterjedni - ivartalanítva adja már oda a kölyköt. Semmi baja nem lesz, ha korábban ivartalanítod.
2022. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk minden állatorvos fél éves kortól mondja, 6-8 hónapos korban ajánlják.
2022. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
62%
Ez valami régi hagyomány, sok idős orvos mondja nálunk is (a legtöbb arrafelé már öreg). Manapság már fél éves korában simán ajánlják.
2022. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Én állatorvosoktól 6-8 hónapos kort hallok. Inkább hiszek nekik, mint netes önjelölt állatorvosoknak.
2022. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Első tüzelés előtt, még az ivarzást megelőzően 6-8 hónapos korban javasolja a legtöbb állatorvos. Itt is lehetnek véleménybeli különbségek, néhányan azt mondják, hogy meg kell várni az első tüzelést, de sajnos még mindig vannak olyan elmaradott orvosok, akik azt mondják, hogy a kutyának kell egyszer szülnie.

Én 8 hónapos korában, első tüzelés előtt ivartalaníttattam a kutyámat, most 8 éves és semmilyen hátrányát nem tapasztaltam.

2022. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Családi kutyànàl lehet korán, de mi sportkutyàknàl (amelyeket nem hagyunk ivarosan, mert zömèt tenyèsztèsbe vesszük, igy ivarosak maradnak) viszont mindig megvárjuk minimum az 1, de inkàbb a két éves kort. Ez amiatt van, mivel akkora terhelèst kapnak èletük során, hogy az erös csontizat, itomzat ès inak/porcok nagyon fontosak, illetve az jo testarànyok. Namost, ezek kifejlödèsèhez a nemi hormonok is sokat tesznek, kellenek a teljes kifejlödèshez. Plusz, a csuklójukban 18 honapos korban zàródik be a legkèsöbb behùzódó porc ès inszalagja, ergo ezek miatt ilyen koràn mi speciel nem ivartalanitunk.


De a hobbikutyàt nyugodtan lehet hamarabb is.

2022. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
16%
Állatorvosa válogatja. Szerintem elég csak az első tüzelést meg várni utánna a vizsgálatokból úgy is ki fog derülni, hogy lehet-e ivartalnitani.
2022. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Még az orvosok sincsenek egyforma állásponton.

Vannak nézetek, hogy nagytestűeknél szükség van a nemi hormonokra a teljes testi kifejlődéshez.

2022. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

A kamara régi (nagyon régi) álláspotja szerint meg kell várni az egy éves kort, a jelenlegi ajánlás 6 hónapos kort ír.

Így általában az idősebb, nyugdíjazás előtt álló orvosok az egyéves kort ajánlják, a fiatalabbak a korábbi ivartanaítást.

Nekem már volt kutyám akit 6 hónaposan ivartalanítottak, és olyan is akit egyéves korában, igazából nem tapazstaltam semmi különbséget sem a viselkedésük, sem a fejlődésük tekintetében.

Mindkettő mellett vannak pro és kontra érvek, gyakorlatilag csak rajtad múlik hogy melyik mellett döntesz.

2022. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

Az ivartalanítás MINDIG összezavarja a hormonháztartást, ez a célja.

A többit már előttem leírták.

2022. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!