Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kerülhetem el, hogy...

Hogy kerülhetem el, hogy ugasson a kutya?

Figyelt kérdés
A szomszédban van egy border collie, aki ha kint vagyunk a gyerekekkel a kertben folyamatosan ugat. Sokszor egymás hangját sem halljuk. Sajnos előfordul, hogy 1-2 órát is kisebb megszakításokkal de végig ugat. A gazdáit szinte sosem látom, hogy foglalkoznának vele, nagyon sajnálom a kutyát, de szeretnék nyugodtan kint tartózkodni a saját kertemben. Többi szomszédot nem ugatja. A gyerekek a kerítésen keresztül régebben simogatták. De ez még ősszel volt, azt hittem, ha már nem foglalkoznak vele, akkor abbahagyja. Elég, ha a hangunkat hallja, a belátás megakadályozása sajnos nem elegendő. Van valami módszer, hogy leszoktassam az ugatásról? Az, hogy ott ül a kerítésnél és néz minket nem zavar, csak ne ugasson.

2022. márc. 25. 17:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretném átengedni. Most nem tudok ilyen felelősséget vállalni. Egyébként sem lehet így gyakorlatilag lenyúlni. Tervezek a jövőben kutyát. De most még túl kicsik hozzá a gyerekek. De akkor sem a szomszéd kutya lesz az, hanem egy olyan kutyus akit én nevelek.
2022. márc. 26. 01:40
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Igazán nem tudsz mit tenni. Azon kívül, hogy szólsz, 1x, kedvesen. Gazdi oldalról lehetne ezt kezelni, ha tud a gazdi a problémáról és ha van olyan intelligens, hogy meg akarja oldani. (Az hogy mennyi foglalkozást látsz az más kérdés, nem egy elfoglalt gazdit ismerek, aki este 10-11 körül jut oda, hogy tanuljon, sétáljon a kutyáival.)



Viszont: ha majd lesz saját kutyusotok, arra nagyon oda kellene figyelni, hogy ne ijedjen meg a szomszédban ordító kutyustól illetve ne tanulja meg, hogy mekkora poén a kerítésnél szájkaratézni. (Pont ebben vagyok a kutyámmal.)

2022. márc. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem is èrtem ezeket az engedd át magadhoz kommenteket. Már mièrt tenne ilyet? :D


Sajnos tényleg csak a szomszèddal tudsz beszélni, mást nagyon nem. Nekem ugatós mudim van, a szomszèdban kèt kisgyerek. Nagyon cukik :) en kutyám le van rendesen mozgatva, tehat nem azert ugatja oket, mert tele lenne energiàval, hanem a területèt vèdi (vèdenè ha hagynàm :D). Így nálunk csak felügyekettel van kint a kutya a kertben (gyerekektöl függetlenül is), ès akàrhányszor menne a kerítèshez ugatni, ràszòlok, lefektetem. A szomszèd gyerekeinek is joga van a nyugodt jàtèkhoz. Mindenkinek a felelössège a sajàt kutyáját úgy rendezni, hogy ne zavarja a környezetet. Öszintèn nem èrtem a szomszèdodat, hogy lehet ennyire nem törödöm. Te viszont nagyon rendesen állsz hozzá a dologhoz, kèrdezö. :)


Sajan semmi más nincs, mint a szomszèddal beszélni. :)

2022. márc. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%
#2 mert te ilyen mindentudó vagy? Akkor csak hajrá, vegyél ultrahangos riasztót/rakétavetőt/satöbbi.
2022. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!