Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális kutya kiugrik, ha...

Normális kutya kiugrik, ha védi a területét?

Figyelt kérdés
Azt mondják, csak a telket, házat védi. De, láttam már olyat, hogy kiugrott az utcára és támadott. Akkor most igen, vagy nem, vagy mi?
2010. szept. 14. 12:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
szerintem igen. legalábbis én is láttam, hogy kiugrott
2010. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nem. A falunkban van egy bazinagy rottweiler, volt, hogy a ház előtt mentem el, nyitott (kocsibeállós) kapunál, mire ugatni akart, de furán nézett volna ki kerítés nélkül, szóval direkt odafutott, ahol volt kerítés, és onnan adta elő a vérengző kutyát :D
2010. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első két válaszolónak igaza van, de nem általános. Nevelés, vérmérséklet függő. Itt nálunk a kisvárosban mindkettőt meg lehet tapasztalni. Egyik kutya a kapu/kerítés vonalán belül véd, a másik még a kerítést is átugorja, sőt láttam olyat, amelyik átmászta a kerítést, mint egy macska, és kint is támadott. A legtöbb meg ha kiszökik a telekről, nem foglalkozik senkivel, de kapun belül nem enged idegent. Kutyája és gazdája válogatja. A lányomat utcán harapta meg egy kutya, amelyik kiszökött, de van sok, amelyik nem harap, de nem engedi, hogy tovább menjünk az úton.
2010. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
MINDEN kutya a saját területe határáig megy csak, ezen kivülre nem. De ez NEM jelenti azt, hogy nem ugorhat ki a keritésen - ugyanis lehet, hogy a kutyának a határ nem a kerités, hanem az utca másiko oldala, vagy akár az egész utcát a saját revirjének tekinti.
2010. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ. Az enyémek bármeddig elmennének amikor őriznek de meg vannak nevelve és vigyázok rájuk. Más kutyák nem ilyen bátrak vagy épp nem ilyen tüzesek.

Utolsó: néhány kutya kint is megvédi a gazdát. Pl séta közben. Pedig az nem a területe. Akkor?

2010. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
itt inkább kiszaladnak és úgy harapnak meg
2010. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14:36-os: "Utolsó: néhány kutya kint is megvédi a gazdát. Pl séta közben. Pedig az nem a területe."


ITt nagyon összekeversz valamit: ugyanis a gazdáját MINDENHOL megvédi egy jó kutya, de az egész más dolog, mint a saját terület védése. A revirnek megvannak a határai, (ami nem mindig az emberi határokkal egyezik, söt sokszor egy-egy fa, kilométerkö, kapu, stb lehet) és ezen belül e kutya otthon érzi magát és ott agressziv a betolakodókkal szemben, ezen kivül viszont nem, KIVÉVE, ha valaki megtámadja, akkor védekezik. Ebben az esetben is ha a támadó annak arevirnek a tulajdonosa, akkor legtöbbször inkább visszavonul, ha van rá lehetösége.

2010. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha kiugrik az már agreszzió.Nevelés kérdése.
2011. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 D.O.81 ***** válasza:

Amelyik kutya elhagyja a területét, azt úgy sétáltatják, hogy kinyitják a kaput, oszt mennyé' kutyám sétáltasd meg magad.

Ezek a kutyák nemcsak a portájukat tartják a területüknek, hanem a séta alatt bejárt területet is annak tekintik, így a járókelőkre nagy veszélyt jelentenek.

A normálisan kezelt nem elhanyagolt kutya a porta határáig megy csak, azon kívülre nem merészkedik. Az elhanyagolt kutyák már nem biztos, hogy a telekhatáron belül maradnak. Az ilyen ebeknek nem szabad hátat fordítani, és ha van az emberben elég lélekjelenlét még meg is tudja félemlíteni őket.


Üdv!

2011. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!


A múltkor Miskolc-Tapolcán egy magyar vizsla bújt ki ugatás közben, és egy ideig az utcán is ugatott és követett minket.

Azért nagyon nem ijedtünk meg :))

2011. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!