Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni, hogy a kutya...

Mit lehet tenni, hogy a kutya ne tapossa ki a füves területet?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van és ahol sokat futkároznak,ott rendszeresen kitaposák a füvet.Mit tegyek?
2010. szept. 13. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
hát nem sok kutyakímélő módszert ismerek...ismerőseim megkötötték a kutyust,esetleg még tudom ajánlani a betonozott/burkolt terület körbekerítését,vagy a füves terület elkerítését,hogy a kutyusok ne érintkezzenek a pázsittal.
2010. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit. A kutyatartásnak vannak hátrányai, ez az egyik.

Nálunk csak az oldotta meg a problémát, amikor nagy udvarú házba költöztünk, ott nem jutottak el addig, hogy ki legyen taposva a fű :)

Persze meg is köthetitek vagy kennelbe zárhatjátok, de őszintén szólva szerintem a kutya azért sokkal érzőbb lélek, mint a fű, szóval én nem kínoznám ezzel.

2010. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"ahol sokat futkároznak"

Te is leírod: a kutyáknak megvannak a közlekedési útvonalaik a kertben. Oda nem kell füvet telepíteni.

Másodikkal értek egyet. Én ezét nem kötném meg a kutyámat (másért sem nagyon).

2010. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

leválasztasz egy kutyás és nem kutyás részt.

és gyakran viszed sétálni az ebeket :D

2010. szept. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pár ötlet:

1) ahova füvet akarok, oda gyakrabban szórok magot.

2) ez olcsóbb, mert azt a fura ősfüvet hagytam elburjánzani és az bizony taposásálló és zöld.

3) Keress katalógusokban taposásálló növényt, a Siebertzben láttam a tollasfüvet (elég drága ahhoz képest, hogy amúgy egy gaz), talán az megmarad. Láttam alacsony terülő borókát is, de az szerintem erre a célra nem jó, de nem tudom.

Egyébként én is eleinte a hátsó kert lekerítésére gondoltam, de akkor ki őrzi ott a portát? Úgyhogy csak a konyhakertet választottuk le, ott ne ugráljon, viszont mögötte el tudja kapni az esetleges besurranót...

Apukám anno azt mondta vagy (szép) kert, vagy kutya.

Mert a kutya bizony kitapos mindent. Nekünk van egy nagytestű fekete német juhászunk, szó szerint döng a talaj a lába alatt, amikor fut és képtelen egy lépést Pár ötlet:

1) ahova füvet akarok, oda gyakrabban szórok magot.

2) ez olcsóbb, mert azt a fura ősfüvet hagytam elburjánzani és az bizony taposásálló és zöld.

3) Keress katalógusokban taposásálló növényt, a Siebertzben láttam a tollasfüvet (elég drága ahhoz képest, hogy amúgy egy gaz), talán az megmarad.

lassan tenni, izomból vágtat (!) kilométereket az udvaron. Ahol a köreit futja, nincs semmi. Igaz gaz sincs :-)

Szóval a füves részt lekerítheted, esetleg néha odaengedheted a kutyád, de az a meglátásom, ha már van kert is, kutya is, akkor sem ez, sem a megkötés nem jó megoldás.

Megkötni szerintem kínzás.

Ha meg betonon tartod, a talpait, ízületeit teszed tönkre.

2010. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

1 megkötöd

2 elkerítesz nekik egy területet

3 elpaterolod őket a háztól

2010. szept. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az útvonalain alakíts ki keskeny ösvényt és szórd le finom kaviccsal.
2010. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagytestű kutám van, elkeritettem füvesitéskor a füves részt és megtanitottam, hogy oda nem megyünk, neki volt egy nyitott kenel-rész, ahol elintézhette a dolgát, az is füves volt.

Igy gyönyörű fű lett, majd elbontottam a körbekeritést és meg ismaradt a gyönyörű fű és senki nem értette, hogy ekkora kutya mellett nekem miért van szép fövem és virágaim...

A lábát nem tette a fűre rá, mindenki el volt képedve, hogy hát ilyet...

2010. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.Megkötni eszembe sincs öket mert soha nincsenek megkötve.
2010. szept. 14. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!