Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha regisztrációs lapot kaptam...

Ha regisztrációs lapot kaptam származási lap helyett, "törzskönyv" néven, akkor át lettem verve?

Figyelt kérdés
Családi kutyus, nem hordom semmiféle kiállátásra, vagy ilyesmi, de törzskönyves kutyában egyeztünk meg a tenyésztővel. Akkor most kaptam egy ugyan papíros, de nem is törzskönyves kutyát?
2022. márc. 28. 23:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%

10, csak egy hivatásos bűnöző ír ilyen hozzászólást. Minden becsületes ember a csalók elkapásán dolgozik, nem a csalók ellen dolgozók akadályozásán, lealázásán, kigúnyolásán.

Ezzel a húzásoddal csak növeled a rovásodon lévő dolgokat, nem fogsz kisebb büntetést kapni a törzskönyvi csalásaidért.


Kérdező, menj be egy olyan közösségbe, ahol sorstársaid vannak, könnyebben le lehet úgy fülelni őket. Én ennek a 10. hozzászólónak a regisztrációját is jelenteném a rendőröknek, mentsd el, hátha így a neten lenyomozzák, hol lakik a tisztelt törzskönyvcsaló.

2022. márc. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
25%
Elöbb tudni kéne, milyen fajtàról beszélünk?
2022. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%
Miért pontoztátok le az 1-es 2-est? Irigyek vagytok?
2022. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%
10-es, 13-as bűncselekményről van szó méghozzá csalás. Ha nem tudsz érdemben válaszolni mert troll vagy akkor ne akadályozd becsületsértéssel azokat akik segíteni szeretnének. Egyébként a jogász válaszoló becsületsértésért be is perelhetne.
2022. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%
18-as nekem csak a nagyszüleim voltak jogászok. Én nem a jogász válaszoló vagyok. De már engem is kezdesz rágalmazni.
2022. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%

Ha valakinek törzskönyvet igérnek és regisztrációs lapot adnak az nem csak megtévesztés hanem csalás mivel az adás-vétel lezárult. Ha nem zárult volna le és csak érdeklődő akkor megtévesztés kategória de az is ugyanugy bűncselekmény.


Nem változtat a tényen hogy bűncselekmény mind a kettő. Én a helyébe a MEOE-nél is csekkoltatnám az illetőt hogy bejegyzett tenyésztő-e vagy még szakmai képesítése sincs ugyanis a kutyatenyésztő okj-s szakma szakmakóddal. Ami azóta változott hogy az OKJ átalakult ergo a szakmakód is változott aminek utána kell kérdezni.

Kérdés orvosi szűrőlapja van-e az adott fajtára.


Nem vagyok jogász nekem csak a nagyszüleim voltak jogászok, de egyetértek az előbbi válaszolóval aki azt írta ő jogász. De az utolsó válaszoló aki válaszolt ha netalántán jogász bár kétlem megkérhetném hogy ne sértegessen?

2022. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Hetes vagyok. Őszintén érdekelne hogy akik lepontoztak, azok szerint egy tenyésztőnél opcionális a törzskönyv?
2022. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
27%

21-es veled ellentétben én tudom mi a különbség a becsületsértés és a rágalmazás között.


A nagyszüleim úgy jönnek ide hogy megvádoltál hogy én vagyok a jogász válaszoló és rágalmaztál hogy én csalás indítékkal több regisztrációt tartok fenn.


Irtam hogy nem én vagyok a jogász válaszoló, nekem a nagyszüleim voltak jogászok. A többi kérdésed figyelmenkívül hagyom. Lesz aki tudja miért írtam a "voltak" szót.


A jogász válaszolot is rágalmaztad mert azt mondtad róla hogy valótlant állít magáról de ugyanakkor becsületsértést is követtél el mert azt mondtad rá hogy a sopronkőhidai börtönben ül bűnözőként gunyoros megfogalmazásban. Ezt írtad neki idézem:


"Sopronkőhidán a napköziben ahol írni-olvasni tanítottak? Az nem szakdolgozat volt büntetőjogból, hanem saját szavaiddal le kellett írnod miért kerültél be és mit mondott a bíró néni meg az ügyész néni. Vizsga volt a hat elemis bizonyítványhoz. Meglett amúgy?"


Belegondoltál ha a te gondolkodásmódodat követjük ha igaz hogy jogász a válaszoló,akkor egy doktori szakvizsgát tett válaszolónak írtad ezt. Mit szólnál ha bíró lenne a válaszoló vagy ügyész?


Én pl. Tudom hol találom a btk-t. Te tudod?

2022. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
92%

Milyen fajta? Mert németjuhászban macerás. Például, mudiban, magyar agárban viszont annyira nem, mert náluk nyitott a törzskönyv és bevesznek papír nélküli egyedeket is a tenyésztésbe, ha azok teljesítik a követelményeket, egészségesnek találtattak.

Ebben az esetben, regisztrációs lappal is ugyanúgy mehetsz kiállításokra, teljesítheti a tenyészszemlét is, teljesen olyan, mint egy származási lap, csak "üres".

Német juhász esetében pedig ugyan tenyésztésbe vehető, de nagyon macerás és borzalom procedúra a reglapos kutyákkal bármit is csinálni, más követelmények is vonatkoznak rájuk.

----

Annyit azért engedj meg, hogy ugyan átverve nem te lettél, hs neked származási lapos kutyát ígértek, de reglapot kaptál, hanem a tenyészszervezet. Ezek után, ezzel a "tenyésztővel", nem igazán bocsájtkoznék semmibe se.

2022. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%

15-ös vagyok. Köszönöm, hogy lepontoztatok, azèrt, mert megkèrdeztem, milyen fajta.


Èn kèrek elnèzèst, hogy a sok totum factummal ellentètben VAN FOGALMAM a nyitott törzskönyvü kutyàkról. Kèrdezö, irj rám privàtban, ha pl mudi a kutyàd ( vagy màs nyitott tk-vü fajta), adok szivesen èrdemi informàciót, a vàlaszoló osotba csürhe, aki meg csak egymast birja szidni alpári mòdon, az meg kapja be a valagamat!

2022. márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!