Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőr kutyákat mennyi idős...

A rendőr kutyákat mennyi idős koruktól kezdik el képezni? Hogy történik ez?

Figyelt kérdés
Vagy a vakvezető kutyákat,mentő kutyákat meg ilyeneket.
2010. szept. 14. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
A vakvezető kutyákat 1 éves korukig kölyöknevelőkénl helyezik el - ahol megkapják a kellő szocializációt, minél ingergazdagabb környezetet. Majd ezután visszakerülnek a sulira, ahol megtörténik a kiválasztás. És csak 1-1,5 éves korukban kezdik el a képzésüket, ami 1,5-2 év mire gazdához kerülhetnek.
2010. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Rendőrkutyáról nincs ilyen információd? Hogy miként képzik miket gyakorolnak vele stb. Amúgy milyen fajtákat alkalmaznak rendőrkutyának?
2010. szept. 14. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen pontos nincs sajnos.

A rendőrkutya kérdés összetettebb: attól függ milyen feladatra szánják. Bombakereső kutyának jó pl. foxi vagy bármilyen jó adottságú keverék (és alkalmazzák is őket), míg bevetésre, "kommandós kutyának" valamilyen őrző védő fajtát választanak. Mostanában egyre elterjedtebb a rendőröknél a malinois. Egyszer volt egy rendőr kutya bemutató a városligetben - ott 6 malinois-val dolgoztak.

2010. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! :) Nem is baj az ha más fajtákat is bevetnek. Az elterjedt az a német juhász bár én imádom őket, de sok más kutya is képes olyan teljesítményt nyújtani. A malonois-t meg szerintem simán le német juhászozzák ha nem ismerik a fajtát.
2010. szept. 14. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:
HÁt szerintem meg az ilyen sportoló, hivatásos kutyákat egészen a gazdához kerülés pillanatától kell képezni és nem csak 1 éves kortól addig meg nő mint a gaz! Az úgy nem megy. Lehet addig nem tanul semmi speciálisat, de sok dologgal kell fejleszteni, alapvető dolgokra is szükség van az együttéléshez.
2010. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ül, fekszik, marad stb. alap - de ezt egy családi kutyának is tudnia kell. A kölyökNEVELŐ szerintem elég kifejező szó - 1 éves korukig kölyökNEVELŐknél vannak a kutyák, ahol szocializálódik, ingergazdag környezetben mozog, megismer sok mindent. Senki nem mondta h nő mint a gaz. Viszont hidd el, h a vakvezető kutyák képzését 1-1,5 éves korban kezdik. Több okból is: addigra látszik igazán, h melyik lesz alkalmas tényleg valamint addigra érnek meg agyban a segítő feladatokra.
2010. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!