Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyust (törpe...

Milyen nemű kutyust (törpe tacskó) vásároljunk kisgyerek mellé, és miért?

Figyelt kérdés

Az már eldőlt,hogy törpe tacskót szeretnénk,de nem tudjuk,hogy milyen nemű legyen.

Saját tapasztalatok érdekelnének,előnyök és hátrányok.

Alapvetően udvaron/teraszon lenne a kutyus lakhelye,de a nappaliba időnként persze bejöhetne,az úgyis köves,könnyen takarítom,csak a hálókba nem.


2010. szept. 14. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
A szukák általában nyugisabbak, simulékonyabbak, a kanok temperamentumosabbak. Ivartalanítani mindkettőt érdemes, de azt sem árt tudni, hogy a kanok ivartalanítva is jelölnek.
2010. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a törpe tacskó, főleg ha rövid szőrű, annyira az udvarra való (meg fog fázni télen), s pláne nem kisgyerek mellé. Nem akarok általánosítani, csak nekem is tacskóm van, jól ismerem a fajtát, nem első kutyának való és nem mondanám, hogy könnyű nevelni, sem azt, hogy a gyereknek biztosan jó lesz, ugyanis elég akaratos, öntudatos fajta. Kicsi gyerek kicsi kutyának pedig nagy fájdalmat tud akaratlanul okozni, mondjuk heves játék közben.

Szerintem inkább valamilyen társasági fajta kéne, amelyik ember ill. család centrikusabb. A tacskó vérbeli vadász kutya, ehhez mért öntudattal és önbizalommal. Én kicsi gyerek mellé első kutyának nem ajánlom.

2010. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!