Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elkerulni hogy a...

Hogyan lehet elkerulni hogy a kutya a lancot feltekerje, amikor meg van kotve?

Figyelt kérdés
Korbe korbe szaladgal es feltekergozik a lanc...
2022. márc. 30. 19:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%
A ház és a diófa között kb.16 méter hosszú drótot feszítettem ki 3 méter magasan. Erre tettem egy karikát, arra egy forgót és ehhez erősítettem egy 20 méteres láncot. A láncot egy második forgón keresztül erősítettem a nyakörvéhez. Így nagy területen könnyen tudott szaladgálni akadály nélkül, Pythagorasz tétellel kiszámolva közelítőleg 16mx39m-en. Eleinte a diófa törzsére néha feltekerte magát, de hamar megtanulta, hogy visszafelé menve letekeredik. Meg kellett kötni ha nem voltunk odahaza, mert nagyon szökős természete volt, és elég intelligens, hogy a legkisebb lehetőséget is megtalálja a távozásra. De egy félóra csavargás után mindig hazajött. A faluban meg van egy rendelet, hogy akinek a kutyáját meglátják az utcán csavarogni, az 30000 Ft bírság.
2022. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Az idei évtől új rendelet van, ami teljesen tiltja a kutya láncon tartását. Az ideiglenes láncon lét csupán annyit jelent, hogy az etetés vagy a takarítás idejére kötöd ki. A napokig tartó kikötés nem ez a kategória!


Tehát a válasz: ha nem vagy hajlandó még az alap állatvédelmi törvényeket sem betartani, ne tarts állatot.

2022. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
22 ugye ugye, mondom én. Nagyon helyes, hogy ilyen törvények vannak, nem véletlenül
2022. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Addig se. Régen rossz az is. A kutyatartást engedelmességi tanfolyamhoz kellene kötni, minden kutyájával, mérettől és gazdaéletkortól függetlenül.
2022. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
38%

22-es, hol olvastad ezt a rendeletet? Ez ellentmond annak, hogy a közterületen nem lehet a kutya gazda nélkül. Nem minden kutyát lehet leszoktatni a szökésről, még a kutyaiskolában sem. Azokat altassa el a gazdája? Nyírjunk ki kutyákat azért, mert butább vagy mert ravaszabb, ügyesebb mint a többi?

Az én kis kutyám még a láncról is megszökik néha. Nagyon ragaszkodó, kedves, és pontosan tudja, mit szabad, amíg látjuk. De ha azt hiszi, hogy nem látjuk, már szökik is. Egy meghatározott negyedórás utat jár végig, aztán hazajön. Ezt megteszi naponta 5-6-szor. Ha nem vagyunk otthon meg kell ez miatt kötni. Kicsi kutya, minden emberrel barátságos, még talán a betörőnek is kezet nyalna, de más kutyákat mérgesen megugat, az egész falu tudja, hogy szabadon van, mert minden kutyás ház előtt ugat egy sort. A viselkedéséből látszik hogy embernek hiszi magát, csöppnyi korától kezdve nevelem.

Az ismereteim szerint nem ilyen szigorú a törvény, csak azt határozza meg, hogy minimum mekkora lehet a terület, ahol a kutya mozoghat.

2022. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25 azt majd a gyereket is láncra teszed, ha nem azt csinálja, amit te gondolsz? Egy normális kerítést bezzeg nem vagy képes össze rakni...
2022. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#25 Minden kutyát le lehet szoktatni a szökésről. Csak nem minden embernek van elég intelligenciája hozzá. Egyszerűen nem minden embernek való kutya.

De akli még az alap nevelésre sem képes, annak ott van a kennel vagy a láthatatlan kerítés. Vagy szimplán csak egy normális kerítés, de persze ez túl evidens. A láncon tartás szimplán állatkínzás és törvényileg tilos! Ezen nincs mit magyarázni.

2022. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!