Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amelyek kifejezetten keresik a gazdi társaságát és figyelmét, nem csak séta közben?

Figyelt kérdés

Mint például a Golden Retriever. Az én kutyám kicsit visszafogottabb, meg nem annyira társasági, nagyon szereti, ha simogatják, de ha nincs séta, általában csak heverészik egy másik helyiségben. Néha bejön a szobámba és itt alszik egy kicsit, aztán visszamegy a helyére, alapvetően nincs szüksége arra, hogy csak úgy nyunyurászva legyen.


Viszont én nagyon szeretnék egy olyan kutyát is, aki viszont pont az ellentéte ennek. :) Az egyik barátnőmnek sheltie-je van, és ő pont olyan hiperaktív, szeretetre éhes kutya, amilyet én is szeretnék, de nem tudom, ez a fajtájából adódik vagy csak szerencséje volt a kutyával.


Milyen fajtát ajánlanátok, ami emberközelségre/családi kutyának lett tenyésztve?



2022. ápr. 2. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nemet vizsla. Menni kell vele viszont imádja az embert
2022. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Függ attól is, hogy kan vagy szuka. Nekem egy kan és egy szuka yorki van, a kislány imád bújni, ölben aludni, a fiú inkább elvan magában, bár azért ő is szereti, ha simogatják, szeretgetik.
2022. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A társasági kutyák pont erre lettek kitalálva. Ezt amúgy már kölyökkorban is lehet látni, ha megvan a fajta és a kennel ahonnan lesz a kutyus, ülj majd be a kölykök közé és amelyik keresi a társaságod, öledbe/melléd bújik hozd el.


Ha nem ragaszkodsz a fajtatisztákhoz, akkor rengeteg ilyen menhelyi kutyát találhatsz, nézz ki egy szimpatikus egyesületet, menj el hozzájuk és ülj be a kutyákhoz, látni fogod, hogy melyik a bújós, aki szeret mindig úgy helyezkedni, hogy hozzád érjen. Én is ilyen kutyát fogadtam örökbe (bár ez pont nem volt szempont, de örülök, hogy ilyen <3 )


Szerintem ez a tulajdonság fejleszthető is kis mértékben, mindig fogadd pozitívan, ha a kutyád közeledik hozzád, sokszor hívd magadhoz, tapasztald ki, hogy hol és hogyan szereti, ha simogatod stb. Néha amúgy ez nagyon terhes is tud lenni, pl ha fel akarok állni a laptoptól, mindig körül kell néznem, hogy nincs-e egyik kutyám lába a szék alatt, sokszor vannak "útban" és az embernek nincs szíve felállítani, arrébb küldeni őket.

2022. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Egyed függő. Nekem csivavám és tacskó keverékem van, utóbbi elég önálló és makacs típus, de ettől függetlenül követ mint az árnyékom :D csivava dettó, el se lehet hagyni
2022. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Tacskom van, le nem szakadna rolam egy percre se...hidd el, ez is baromi idegesito tud lenni, ha wc-re se tudsz elmenni egyedul...:D


Meg is szenvedtuk a szeparacios szorongassal, kemeny dio volt, de vegre elertuk, hogy azert otthon is lehessen hagyni egyedul bepisiles es siras nelkul.

2022. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen jól működik a kutyád. Inkább a vele való kapcsolatodon dolgozz.

Miért szeretnéd hogy állandóan a fenekedben legyen? Magányosnak érzed magad barátkozz inkább, ne a kutyán éld ki.

Ennek is megvan az árnyoldala. Például úgy kell elzavarni ha magányra vágynál, szeparációs stresszre is jobban oda kell figyelni, plusz folyamatosan neked kell majd szórakoztatnod, mert alig akar a kutyatársaival játszani

2022. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Amerikai staffordshire terrier. Seta kozben imadja a folyamat parancsolast,otthona se..emben log folyton. Keresi a tarsasagom mindig.

A rendszeres kocogast vele egyutt ne felejtsd el vele!


Kutyatarsaival szivesen jatszik bandazik. Enyem mindenkivel aranyos,de sajnos vannak,akiknek nem szimpi.

2022. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Egyed fuggo, nalunk a kan amstaff jon utanam a furdobe is, ha resnyire nyitva hagyom az ajtot, kinyitja, mert mellettem akar lenni. Oleb is lehetne ilyen habitussal, mert imad szorosan hozzam bujni, az olembe ul, vagy csak ram teszi a fejet. A masik egy keverek szuka, o is bujos, de nem ennyire.
2022. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez egyedfüggő. Két tacskóm van, az egyik nagyon önálló, szívesen van egyedül a lakásban és a kertben is, ha ő úgy érzi, akkor jön egy kis simogatásra, játékra, de nem egy kifejezetten bújós típus, más kutyákkal sem szeret játszani, a másik sokkal jobban igényli a társaságot, ő szeret mellém ülni, 20-30 percenként megnézi, hogy hol vagyok, mit csinálok, imádja a kényeztetést és szeret más kutyákkal bandázni. Egyforma nevelést kaptak, egyforma körülmények között élnek, mégis teljesen mások az igényeik.
2022. ápr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 after stroke ***** válasza:
81%
Nem fajtafüggő. Eddig minden kutyám rám volt kattanva, lett légyen mentett keverék, tacsi, retriever, vagy német juhász.
2022. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!