Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy őrző-védő...

Szeretnék egy őrző-védő kutyát kifejezetten erre a célra is.De úgy tudom,hogy állatot emberre uszítani nem lehet és a harapó állatot altatják is.Erre van valami kivétel? Segítene valaki aki jártasabb ebben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom (már ameddig eljutottam az információ hámozásban),hogy vannak kifejezetten őrző-védésre tanított,válogatott kutyák.Én szeretnék magamnak egy olyan társat aki ha kell meg tud védeni mondjuk séta közben,erre felé nagyon sok az olyan ember aki miatt hasznos volt könnygázt is magammal hordani..

Régóta szerettem volna újra kutyát (az előző egy Újfundlandi volt sajnos 11 évesen elvesztettem, :(.),de nekem eddig csak simán hobbi állataim voltak.


Rájuk milyen szabályok vonatkoznak? Vagy,ha vételkor/kiképzés végén kapok egy papírt arról,hogy ő személyi őrkutya (vagy valami papírt biztos kapnak,hogy végeztek ilyen sulit/kiképzést) az mentesíti a kutyát bármi alól,ha meg kell védenie és harap?


Egyébiránt milyen fajtákra számíthatok,ha egy profibb szervezetet/tenyésztőt/kiképzőt keresek meg vele? Olyan kennelt kellene néznem ami kifejezetten ilyen kutyákkal foglalkozik,vagy egy átlagos fajtán belüli is megfelel? Malinoisban biztos vagyok,olyat gyakran látok még egyedileg készített "Body Guard"-os hámokban is. :D


Minden személyes tapasztalat és információ érdekelne ezzel kapcsolatban a cikkek amiket olvastam róluk vannak már (legtöbb esetben) 10 évesek vagy épp külföldiek is,ezekre nem biztos,hogy alapozhatok.



2020. szept. 10. 22:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Lépj kapcsolatba vele. Ismernie kell a hatályos jogszabályokat, miként használhatod a kutyát.

2020. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%
Vizsgázott ŐV kutyát akkor használhatsz rád támadó ember ellen, ha van fegyvertartási engedélyed. Nekem ezt mondta az oktatóm röviden.
2020. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
23%

Ujfundlandi jo nagy, de nem kimondottan orzo-vedo fajta. Szerezz egy moszkvai orkutyat, egy kaukázusit vagy egy kozepazsiait. Ezeket kepezned sem kell orzo-vedo feladatokra.

Persze kozeptermetu kutyak is alkalmasak (nemetjuhasz, roti vagy dobermann) de ezeket hosszu evek kepzese alatt lehet alkalmassa tenni ilyen feladatokra.

2020. szept. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nem mondtam,hogy Újfundlandit vennék erre,az egy mentőkutya ráadásul vízi,nem igazán hiszem,hogy alkalmas lenne rá.Hamarabb nyalna mint harapna,ha meg harap akkor visszük a testrészt is.. :D


Köszönöm,mindenképpen rákérdezek náluk meg akkor a fegyvertartási engedélyre is. :)

2020. szept. 10. 22:24
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Engem egyszer megtamadott egy izomagyu barom :) Csak annyit mondtam: "most rapacsaltal nagyfiu, mert kiengedem a kutyát" es elindultam az autom fele. Amint eszrevette, hogy mi ul a kocsiban … ki sem kellett nyitnom az ajtot, mert addigra ugy elfutott, hogy szerintem meg most is szalad valahol :)

Nem kell, hogy a kutya megtamadja … az is eleg ha csak latja, hogy mi fog kovetkezni ha nem huzza el a irhajat.

2020. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen fajta kutya van. Nekem németjuhászom van, évek óta járok vele örző védőzni, mellette sehol sem félek, a vérében van a dolog. Ha megtámadna valaki, biztos vagyok benne, hogy megvédne. De ok nélkül soha nem támadna meg senkit, ezért van a képzés. És nyilván én sem uszítanám soha senkire. Két külön dolog, hogy te ráuszítod valakire a kutyádat, vagy megtámad valaki, mert mondjuk betör hozzád és a kutya kicsit megcincálja. Ezért nem fogják elaltatni, és nem kell fegyverviselési engedély sem. :D
2020. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hatos vagyok, most olvasom az ötös választ, és csatlakoznék. Az én kutyám hatalmas, még soha sehol nem kötöttek belém mikor velem volt, inkább kerülnek nagy ívben.
2020. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell a kutyahoz fegyvertartasi engedely! Dehogyis.

Ezt a kutyaoktatok olyan kutyákra mondjak, akik nehezen kezelhetoek es ezert meg az oktatok is csak ovatosan vallajak be oket. Ez a kozepazsiai!

2020. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Vegyel fekete min 30-40 kg ivaros kozepesen dominans kutyat. Az orzovedo fajtak vereben van a szitu felismerese es meg fogja harapni a tamadod. Ha eleg nagy a kutya,nem teged tamadnak meg,hanem mast. Meg keregetni se nagyon szoktak tolunk se a mocskok,akik masokhoz mind odamennek.
2020. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megtámad, és megharapja a kutyád, elég nehezen tudom elképzelni hogy utána feljelentsen - de ha mégis, kapcsold a zsebedben a telefont hangfelvétel módba a konfliktus előtt.

Egy normális, kiegyensúlyozott kutya "védeni" sem úgy fog, hogy kapásból átharapja a "fenyegetés" torkát. Ugat, morog, csúnyán néz, de kontaktolni csak akkor fog, ha látja, hogy az előzők nem működtek (és azt meg jobban látja, mint az emberek, hogy a támadó komoly veszély-e vagy csak teszi magát).

2020. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!