Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ápoljam ivartalanított...

Hogyan ápoljam ivartalanított kan kutyámat?

Figyelt kérdés
Ma délután ivartalanították az 5 éves kan kutyámat. Ízig-vérig kinti kutyus, nem akar bejönni sem télen, sem amikor tüzijátékoznak. Mondenképp bent szeretném tartani legalább 1-2 napig, de hogyan? Ki akar menni már most, pedig nagyon kába. Várom az ötleteket. További kérdésem,h hogyan tehetem számára elviselhetőbbé a tölcsért?

2021. aug. 3. 20:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még egy dolog. Folyamatosan liheg :( kínálom vízzel, mert már magánál van, de nem akar inni
2021. aug. 3. 20:41
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Nem is kell innia, valószínűleg kapott infúziót. De ha nem, sem kell erőltetni, majd iszik ha akar.

Hogyan tartsd bent? Szólj rá. Te vagy a falkavezér, ha azt mondod hogy most itt kell lennie, akkor nincs apelláta.

2021. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha mar teljesen maganal van, akkor kinald vizzel, etellel. Ameg kaba es botladozik, addig ne, mert konnyen felrenyelhet. Sebre vigyazz, ha mar nem olyan erzekeny, akkor akar kenegetheted is gyogykremmel. Mi a kek lukacs kremet hasznaljuk, nagyon megbizhato kis cucc. Fertotleniteni sem art. A mienk mult heten lett ivartalanitva, en is irtam ki kerdest, mert az elso harom napban panikolt a kutya, teljesen ki volt akadva. Most kar jol viseli, de a gallert sajnos meg nem veszem le mert piszkalna a helyet, gondolom viszket neki meg kellemetlen, de mar nem sir es a gallert is elfogadta. Az o zacsija szepen gyogyul, nem is latszik seb rajta, csak megtelt neki szerintem ezzel a savoval, amire az orvos figyelmeztetett. Allitolag felszivodik magatol majd, de azert figyelem en is. Ha nagyon sirna, piszkalna, megduzzad a helye, esetleg nem megy le a duzzanat, akkor szerintem egy kontroll nem art. Legalabb is nekunk ezt javasoltak.
2021. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Ja, nekunk hosszu szoru a kutyus, arra azert nem art figyelni, hogy a labanal szor beleragadhat a sebbe, nalunk ez megtortent es el kellett tavolitanom a beragadt szort,mert az viszont eleg fajdalmas elmeny volt neki.
2021. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az éjszakánk jól telt. A kutyusnak az előszobában készítettem egy kis kuckót, ott töltötte az éjszakát. Nagyon sírt, lihegett, ezért napozóágyak kivittem és ott aludtam vele. Nem volt kényelmes, de legalább nem pánikolt. Reggel vittem ki, de nem akart pisilni, de még inni sem iszik. Mivel másfél napja nem evett főzök neki egy kis rizst, aztán adagolom a szájába. Bent a gallérral elvan, de kint le akarja szedni magáról :(
2021. aug. 4. 08:11
 6/17 A kérdező kommentje:
Még egy: mennyire törékeny a gallér? Mert elégge meggyötri, ha kint vagyunk
2021. aug. 4. 09:00
 7/17 A kérdező kommentje:
Nyúúz: pisiltünk, igaz ülve, mint a lányok, de ez is pipa.
2021. aug. 4. 18:35
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne parázz rá,ha nincs semmilyen eü baja pillanatok alatt semmi baja nem lesz.Kába volt az altatástól és az érzéstelenítéstől.

Amikor engem műtöttek csak érzéstelenítettek,de cseszettül fájt,hogy 4 óra múlva kb zavartak is mozogni.

Alig tudtam a lábamra állni akkor is fájt,zsibbadt,a hegem is zavart.


Én tudtam mi a helyzet ezért nem estem pánikba.De képzeld a kutyát aki azt se tudja mi történt.Elaludt és ilyen szarul kelt fel.Ha kinti kutya nyugodtan kiengedheted mert csak stresszeli,hogy bent kell lennie ahol nem érzi magát olyan biztonságban mint a megszokott helyén.

Inni is és enn is fog,de műtét után idő ameddig helyre áll a gyomor.Hiszen előtte sem ehet,nem is ihat hogy ne köszönjön vissza műtét alatt (megfulladhat tőle).

Na meg persze ameddig meg nem nyugszik egy kicsit,mintha mi sem történt volna,ne add alá a lovat mert ha látja,hogy veled sem oké minden érezni fogja,hogy van oka a pánikra. :)

2021. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Annyira igazad van. Azóta eszik, iszik, pisil, nyomja a pacsikat folyamatosan, pitizni próbál, de olyankor még hátra dől szegénykém :D az első két nap pokol volt, de már tegnap este is önmagát adta. Bent tartottam a seb miatt, de nagyon szép szerencsére. Szinte csak a cérnák látszanak. Nem piros, nem duzzadt, nem váladékozik. Eaténként körbemosom kamillával és betadinozom, amit nehezen visel még, mert nyilván érzékeny neki. Lassan visszaszoktatom a kinti életmódhoz, ami nehéz lesz, mert a tölcsérrel a fél házat lebontotta már, olyan kis ügyetlen, de folyamatosan figyelem bentről és rászólok, ha piszkálja.

Tegnap beparáztam, mert estig sem pisilt, felhívtam a dokit, aki nevetve azt mondta, h igazi paramami vagyok és, hogy MOST (abban a pillanatban) vigyem a kutyát, mert ő oda érzi,h pisilni fog, és igaza volt :D

Sokat lihegett, szinte megállás nélkül. Egy üvegbe kellett vizet engednem és a mancsai alá tenni, valószínüleg lázas lehetett picit, de ma reggelre ez is abbamaradt.

Tegnap este és ma este kaja után fájdalomcsillapítás van. Itatni folyamatosan kell, fecskendőből csinálom, ha magától nem akar.

Kocsit hosszúra sikeredett, ne haragudj, kedves Válaszoló, leírtam mindent, hátha valaki ide téved és hasznos lesz neki :)

2021. aug. 5. 07:52
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nagyon sokat segített. Igaz higy nekem cicám van és lány, de attól fuggetlenul nagyon hasznos
2021. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!