Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A chappi vagy a Pedigree a...

A chappi vagy a Pedigree a jobb táp? És miért?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

igazából egyik se!ha már a kettő között kell választani akkor a pedigree.

nem mindegy mi van benne.vitamin,beltartalom,stb.

te se eszel meg mindent,nem?

2008. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

[link]

én most ilyet szeretnék venni.drága,de ha tényleg az van benne amit írnak,akkor nagyon jó!

előző voltam.

2008. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Igazából tényleg egyik se valami jó, ha megengedheted magadnak akkor inkább prémium tápot vegyél( www.allati.com. oldalon sok ilyet találsz). Nekem most cicám van és prémium tápot (Hills-et) kap enni, de előtte volt egy kutyusom ő Chappit evett és 14évig élt:)
2008. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Én se javaslom egyiket sem. A Chappinek most volt egy pere, ahol 48 M ft-s bírságot kapott, mert a tápban nemhogy x százalék marhahús nem volt, de semennyi,hanem csak szárított marhavér. A pedigré teljesen ugyanez. Én Royal canint etetek a kutyáimmal, meg a macskáimmal.
2008. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az etetett táp minőségéről elsődlegesen a csomagoláson feltüntetett összetevők listája gondos tanulmányozása során győződhet meg. A táptörvény, amely a kisállateledelekre is vonatkozik, előírja, hogy a termékben található összetevőket fel kell tüntetni a csomagoláson csökkenő mennyiségi sorrendben. Más szóval, amelyik alkotóelemből a legtöbb található, azt kell elsőnek megadni, és így tovább. Ez vonatkozik a humán élelmiszerekre is, például a szénsavas üdítők összetevőinek listája is a vízzel kezdődik, majd folytatódik a többi alkotóelemmel. A felnőtt kutyának megfelelő eledel összetevőinek listája valamilyen hússzármazékkal kell kezdődjön. Ha nem, akkor a termékben a növényi eredetű fehérje a meghatározó, amelyet az állat kevésbé vagy egyáltalán nem tud megemészteni. Ebben az esetben az allergiás tünetek előfordulásának kockázata megnő!



ezt bemásoltam,de végülis írni bármit lehet,nem?mármint a tápra.

2008. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Mindkettő ugyanolyan rossz.

Hill's, Royal Canin tápokat tudom ajánlani, ezek nagyon jó fajták. Igazából minden prémium táp az.

2008. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
én select goldot adok a cicámnak, szerintem az is nagyon jó minőség, ráadásul jobban szereti, mint a R. canint.
2008. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Egyik se!!!!!!!!!!

A kutya ,mint ragadozó állat lévén,csak az állati húsfehérjét tudja megemészteni,a tápok lényege ,hogy min.20 % hústartalma legyen (az ilyen tápok 90%-a emészthető számára).A reklám tápok összetételét ha elolvasod valahogy így van ráírva:4% csirkehús a csirkehusos szemcsékbe.Tehát minden 4-5 szemcsébe van 4 % hústartalom,a többo szója és mindenféle gabona,ami folyamatossan csak dolgoztatja a kutyus kiválasztó szerveit,mivel számára ezek emészthetetlenek(Kb .30%-a emészthető számára,vagyis a pénzed 70%-át kikakilja)a többi színes szemcse pedig tele van színező anyaggal ,illetve mindenféle ízfokozó anyaggal,ami inkább méreg a kutyusnak,mintsem hasznos tápanyag.Amúgy tápanyagilag az ilyen tápok nem sok mindent tartalmaznak(kondroitin,glükozamin,omega3.omega6....).Tehát melléjük kiegészítők kellenének.Ha összeszámolsz mindent jobban jössz ki ,mint anyagilag,mint a kutya egészségét nézve egy szuperprémium minőséggel.Kevesebb kell belőle,illetve nem kell melléjük kiegészítő se.

Nagyon sok féle ilyen táp van már:Royal Canin,Hill's,Propac,Pro plan,Eukanuba,Happy Dog,Profilum,Acana,Flatazor......

2008. dec. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek az előttem szólókkal, egyik sem jó. A minőségitápok 1 kilós kiszarelése 1500Ft körül van és nem 500(?) forint körül mint a Chappyé. De annyival jobb is.
2008. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Egyik sem!


A táp kiválasztása fajta, méter, súly és aktivitás függő!



A Chappi valószínűtlenül színes. És ezt a színt meleg vízbe áztatva engedi is, ami szintén nem túl biztató. Na meg ott az említett per....szóval kétes


A pedigree pedig mostanában reklámra többet költ mint fejlesztésre, szóval egy csomó (akár névtelen) táp beltartalmi értéke jobb.

2008. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!