Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Egy éjszaka alatt a fél szemére megvakult a keverék kutyám. Azóta csak szédölögve tud menni mivel az egyensúlyérzékének befellegzett. 3 napja vakult meg és az azutáni napon menni sem tudott, mert folyton elesett. Most már valamivel jobban tud járni, de ha felugrik a kerítésre vagy bárhol két lábra ágaskodik, akkor annak hatalmas esés szokott a vége lenni. A vakuláson és az egyensúlyzavaron kívül más baja nem lett, eszik, alszik rendesen és ugyanolyan játékos maradt, mint amilyen mindig is volt. Szerintetek idővel hozzászokik, hogy csak egyik szemével lát és nem fog majd szédölögni és elesni, vagy már soha nem szokja meg ezt az állapotot? Érdemes még tovább tartani vagy inkább el kellene altatni?
2010. szept. 15. 03:12
 1/10 anonim válasza:
:Omér altatnád el??szereted te egyáltalán azt a kutyát.meg tud élni nagyon jól, ha csak a félszemére nem lát.Nagymamámnak olyan kutyája van, hogy félszemére nem lát, és csak 3 lába van, belement egy róka csapdába.és mégis nagyon boldog értelmes kedves kutya.majd meghal mikor eljön az ideje
2010. szept. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdésedből kitűnik,hogy állatorvos még nem látta a kutyádat/3napja!!!!!/,mert akkor valószínű,hogy nem kellett volna feltenned ezt a kérdést.Nem ez a "felelős"állattartás.Honnan tudod,hogy 1 szemére megvakult és egyáltalán,hogyan?
2010. szept. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az engem is érdekelne, hogy hogy történt, és hogy látta e orvos.

egyébként semmi értelme elaltatni, meg fogja szokni.

vannak kutyák, akik megvakulnak, vannak akiknek amputálni kell a lábukat, és vannak akik lebénulnak a hátsó lábaikra, mégis mindegyik megtanul vele élni, akárcsak az emberek.

2010. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És mégis mi okozta a megvakulást? Egy éjszaka alatt, akkor az valaminek a tünete (cukorbetegségnek, pl?), és valószínűleg nem a vakság miatt szédeleg. Ismerek teljesen vak kutyákat is, teljesen jól éldegélnek. Az egyensúly érzék meg nem a szemeken, hanem a füleken múlik.


Szóval szerintem nagyon gyorsan vidd el orvoshoz, és tudd meg, hogy mi a baja szerencsétlen kutyának, ahelyett, hogy az altatáson gondolkodnál!

2010. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát ez elég durva. mi a fenétől lett, egyáltalán még csak kiváncs sem vagy rá? nem kéne kutyát tartanod.
2010. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"szereted te egyáltalán azt a kutyát"


15 éves kutya. Szerinted szeretem, hogy ennyi időt velem élt vagy nem?


"Kérdésedből kitűnik,hogy állatorvos még nem látta a kutyádat/3napja!!!!!"


Felhívtuk az állatorvost és tudod mit válaszolt? Hogy most nem ér rá, mert sok a dolga mivel most vannak a veszettség elleni oltások. Azt mondta majd visszahív aznap mikor kitud jönni és megnézi! És gondolhatod mi lesz majd, ha kijön. Mivel kutyák után kapja a fizetését az 90%, hogy az elaltatást fogja javasolni (annyira már ismerem azt az orvost)


".Honnan tudod,hogy 1 szemére megvakult és egyáltalán,hogyan?"


Erre nem túl nehéz rájönni, nem kell hozzá állatorvosi végzettség!


"nem kéne kutyát tartanod."


Neked meg nem kéne ezt így látatlanba megállapítanod és főleg nem kioktatnod. Lehet inkább neked nem kellene, sőt talán nincs is kutyád csak a szöveg megy.

2010. szept. 15. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem felhívni kéne, hanem elvinni a kutyát. Ha pedig ilyen az állatorvos, menj el máshova. Én sem a tőlünk 15percnyire lévő rendelőbe viszem, mert tudom, hogy nem jó ez az orvos. És ne csodálkozz, ha leszólnak, mert ha veled történne ilyen, azonnal orvoshoz rohannál. A kutya meg le van sajnálva. Ő várhat napokat, heteket is.

Amúgy, ha "ennyi" baja van, egyértelmű, hogy nem kell elaltatni.

2010. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem értetted meg a kérdést az a baj. Itt most nem az a kérdés, hogy mi a kutya baja, mert az már kiderült. A legnagyobb baja az, hogy öreg, mint az országút, ezen kívül még egy agyvérzésen is túl van. Pár napig lábadozott és mostanra ért el egy olyan állapotot, amikor már képes magával ismét elboldogulni. A kérdés arra vonatkozott, hogy altatni kell-e vagy nem? Azért mertem feltenni, mert én mint kutyatulajdonos nem vagyok képes reálisan megítélni, hogy mikor lenne jobb a kutyának és gondoltam hátha vannak itt olyanok, akiknek hasonló helyzetben kellett dönteniük. A kérdés tehát megválaszolva, nem kell a kutyát altatni és kész.
2010. szept. 15. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen,kibújt a szög a zsákból!Most már értjük a hozzáállásodat a kutyádhoz,egyszerű vagy mint egy ék! :P Az indulataidat úgy látom nem bírod kordában tartani és inteligensen megbeszélni a problémákat.Mégis azt javaslom,tartsál kutyát,sokat tanulhatsz tőlük!
2010. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nézd! Ha h*lye vagy akkor h*lye vagy nincs mit tenni. Az ostoba embereket pedig el kell küldeni a francba!
2010. szept. 16. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!