Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem aktív a kutyám?

Miért nem aktív a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy golden keverék kutyám 4 éves kan és eddig a legaktívabb kutya volt engedelmes,gyors, mindig szivesen játszott sőt még az agilityt is elkezdtük amit nagyon gyorsan megtanult és még élvezte is most meg egy hete kb egyszeruen lehetetlen még magamhoz hívni is. Ha hívom csak néz és áll, mondom a nevét észre se veszi, nem hallgat rám az agilityvel mi van? Háát az valami borzalmas lett egy ugrást képtelen megcsinálni és tudom hogy nincs semmi baja ( állatorvosnál nemrég voltunk) mert sétára meg úgy megy mint a kisangyal de ha munkáról van szó akkor átvált lusta módba és már azt se nagyon érzem hogy én vagyok a falkavezér egyszeruen semmibe vesz

Mitől lehet ez?



2022. ápr. 6. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1) mit mondott az állatorvos, biztosan kizárható minden ortopédiai fájdalom? Ha biztosa akarsz menni, keress fel egy ortopédiai szakrendelést vele. De legalább ragaszkodj egy verképhez.


2) Nem semmibe vész, hanem nem vagy számára elég izgalmas. Falkavezér még nem igen van két külön faj közt, szóval ennek a kijelentésnek sincs sok értelme.

2022. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kéne vinni az állatorvoshoz és kérni egy teljes kivizsgálást. Ha a kutya (illetve bármilyen állat) viselkedése hirtelen megváltozik, az bajra, betegségre utalhat.

Ha tényleg nincs semmi baja, akkor szerintem túlhajtottad. Az sem jó, ha nagyon aktívan tanulsz a kutyával, mert könnyen beleun a feladatokba. Értem, hogy aktív kutya, de ne csak mozgasd, tölts vele minőségi időt, lustizós, lightos, szimplán labdázós napokat is. Ha mindig csak hajtod, nem csoda, ha nincs hozzá kedve. Azért nem megy oda hozzád, mert tudja, ha odamegy, akkor megint pörgés lesz ezerrel. Aktív kutyának is kellenek pihenőnapok.

2022. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
HD, ED, patella szűrés volt? Az orvosnak sincs röntgen szeme, hogy lássa az ízületi diszpláziát…
2022. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!