Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozott a kutyám?

Megváltozott a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves westie kutyusom, aki mostanában feltűnően sokat szeretne játszani. Eddig inkább aludt és lustálkodott, de 2-3 napja elkezdett aktív lenni, és számomra ez furcsa. Nem értem mi lehet ennek hátterében, nem arról van szó, hogy zavar, hogy játszani szeretne, hanem nem értem hiretelen mi változhatott. Más is tapasztalt ilyet? Ha igen ez vajon minek tudható be?

2019. máj. 30. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

* Ivaros? Milyen nemű?

* Változott valami mostanában, pl. más tápot kap, többet foglalkozol vele vagy hasonló?

* Mit értesz az alatt, hogy aktívabb? Mit csinál pontosan?

2019. máj. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lány, nincs ivartalanítva. Nem kapott más tápot, és mindig játszani szeretne főleg evés után. Ha nem játszunk vele, akkor nyüszít és dobálja a maciját. Eddig a macival is másképp bánt, most elkezdte agresszíven cibálni, aminek köszönhetően leszakadt belőle egy kis darab is. Lehet szegénynek nincs baja, csak a szokottnál furcsábban viselkedik, és nem tudom mi lelte.
2019. jún. 3. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe hogy talán benned/bennetek, a gazdáiban történt változás és ezért zsongott be mert esélyesnek látja hogy beálltok játszani vele. A kutyák baromi gyorsan megérzik a hangulatotokat, főleg ha benti a kutyus es sokszor mellettetek van.A legtobbet a testtartásodról olvas le tehat vaghatsz neki jo pofat, ot nem csapod be...szóval előfordulhat hogy fogékonyabbnak ítél meg titeket a játékára. Ez esetben a gazdiban van a valtozas es erre reagal a kutya.

A masik variacio szerintem hogy a kutyában magában tortent a valtozas es arra reagal, azt mutatja ki. A viselkedés amit leírtál az ,,agressziv jatekcibalas” mozgashianyra utal. Ha mostanaban kevesebbet vitted ki mozogni vagy faradzottad le mentalisan/fizikailag vagy tobb mozgasra lenne szuksege...

Az en kutyamnal is szokott lenni ilyen viselkedes es altalaban ez a 2 jott szoba....

illetve. a 3. lehetoseg a hormonalis valtozas, tuzeles, hasonlok...Tüzelésnél a kutyak ingerlékenyebbek, idegesebbek tudnak lenni.

Szoval en erre a 3-ra tippelnék, amikor az en kutyam viselkedik hasonloan mint ahogy te leírtad akkor ebből a 3-ból valamelyik tutira betalál. Ennek ellenére jobban ismernem kéne a kutyádat hogy pontosan meg tudjam ezt itelni, ha nem olyan mozgós például, vagy nem érez változást sem a gazdin sem a körülményeken akkor megint más variációk állnak fönt..

2020. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Már elég régi a kérdés, így valószínűleg már a kérdező kapott választ máshonnan is, de azért én is ide irom.

Az én ivaros westie lányom akkor viselkedett így, amikor álvemhes volt.

Ha még nem történt meg, nem késő ivartalanítani.

Minden évben meg fog ismétlődni, és egyre nehezebb lesz neki ez az időszak. Begyulladnak a tejmirigyei, emlődaganat, méhgyulladás is lehet a következménye.

2020. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!