Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megharapott egy...

A kutyám megharapott egy másik kutyát, az orvosi költséget ki fizeti?

Figyelt kérdés

Egy kisebb testű 1,5 éves kutyámat megtámadta egy nyílt területen egy 3 éves közepes termetű kutya. Komolyabb sérülése nem lett, csak csupa nyál a nyaka és a fülében lett kis seb, oda kapott bele. A másik kutya gazdája szedte le a kutyámról a kutyáját úgy, hogy közben felemelte és felvette, így az én kutyám felugrott és elkapta a másik kutya lábát. Annak a lába vérzett, orvoshoz vitték, elküldtem az oltási kiskönyvet és elutaltam a 28 ezer Ft-os orvosi költséget. Szerencsére semmi komoly baja nem lett.

Én a kutyám fülével nem vittem orvoshoz, nem mély a seb, otthon is kezelhető.

Mivel nem voltam még ilyen szituációban, nagyon bántott a dolog és persze szó nélkül utaltam, de ahogy másoknak meséltem csodálkoztak, hogy miért fizettem ki az orvosi díjat, nem az én kutyám kezdte és a másik gazdi is rosszul tette, hogy felvette a kutyáját.


Ti hogy látjátok? Ha pl megkeres a gazdi, hogy akkor a kontroll díja 15ezer volt és küldi a számlát h fizessem, ti mit tennétek?


2022. ápr. 7. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Megelégednék azzal, hogy a hülyeségem miatt kifizettem 28 ezer tanulópénzt és nem fizetnék még 15 ezret. Hogy lehetsz ennyire bamba? A másik kutya támadott és te fizetsz, igazi balek. Póráz se volt a másikon gondolom, bár ez irreleváns.
2022. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Èn nem fizettem volna, az ő kutyàja tàmadott, és valószínűleg nem volt akkor póràzon sem. Ez teljesen az ő hibàjuk így. A tièd csak vèdte magàt
2022. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az esetben nem fizettem volna. Nem a kutyád kezdte.
2022. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Én se fizettem volna ki a helyedben. Szerinted, ha a te kutyád sérül meg, a másik kutya gazdája megtette volna ugyanezt, ha a te kutyád támad az övére?
2022. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Szóval a tiedet támadta meg és még te fizetsz. Tényleg bamba vagy. Remélem a továbbiakban nem fizetsz egy forintot sem.
2022. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

eléggé megijedtem mert nagyon vérzett a másik kutya lába, akkor a tényt néztem, hogy ezt az én kutyám okozta... akkor azért bántott a lelkiismeret... Meg ha nem szedi le a kutyáját, akkor lehet az én kutyámban lenne nagyobb kár. De alapvetően meg igen, nem az én kutyám kezdte, csak felhergelte és nyilván vissza akart támadni...

Nos remélem a másik gazdának eszébe se jut kontroll számlát küldeni, de akkor biztos h nem utalom el neki.

2022. ápr. 7. 13:53
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha nagyon jófej vagy akkor is csak az orvosi költségek felét kellett volna fizetned. És az sem korrektség, hanem nagyvonalúság, ha egyértelműen nem a te kutyád kezdte és ő csak védte magát.

Nyilván bizonyos szinten a körülmények is számítanak, ha mindkét kutya póráz nélkül volt olyan területen, ahol egyébként kötelező lenne a póráz egyszerűbb egymás között elintézni, tanulni az esetből, mert egyébként mindketten szabálysértést követtetek el, amiért mindkettőtöknek bírságot kellene fizetni. Ezért nehéz jogilag igazságot tenni olyan esetben, ahol egyikőtök viselkedése sem teljesen jogszerű, de azért az alap kutyás etikett, hogy a gazda felismeri ha ő hibázott (jelen esetben a támadó kutya gazdája) és nem várja el az állatorvosi költségek megosztását, főleg nem a teljes számla kifizetését.

2022. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Elküldtem volna a jó k anyjába. Felrúgtam volna a kutyájával együtt. Egy forintot se fizettem volna. Ő volt a hibás
2022. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ha az én kutyámat támadná meg egy másik, és az enyém megvédené magát, egy fillért nem fizetnék. Én szabályosan sétáltatom, rövid fix póráz, sárga szalagot is felteszem ezzel jelezve, hogy nem mindenkivel barátságos, ha látom, hogy nem szimpatikus neki egy másik kutya, kerülünk, kitérünk, félreállok, rövidre veszem, ha ennek ellenére más kutya mégis odajön, mert a másik gazdi cseszik rá, az ne az én felelősségem legyen.

Balek voltál, hogy fizettél, a te kutyádat támadták meg. Ha a másik póráz nélkül volt, én még feljelentést is tennék.

2022. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jófej voltál, bár itt a másik tulaj volt inkább a hibás.

Én a lakásbiztosításhoz kértem kiegészítésként olyat , hogy kutya által okozott kár.

Hasonló helyzetre elvileg alkalmas, bár remélem nem lesz rá szükséged a jövőben

2022. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!