Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lekéstünk az ivartalanitással?

Lekéstünk az ivartalanitással?

Figyelt kérdés
Ma fogják müteni a 2 és fél éves kutyámat. Lehet bármilyen rossz következménye? Elhízhat vagy más?

2022. ápr. 8. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 5 évesen ivartalanították a kan kutyámat. Nagyon jól viselte, türelmes volt, amikor itthon kezeltem a sebet. Viselkedése nem változott, nem hízott el, annyi, h nem jelöl olyan sokat és mindenhol.
2022. ápr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő. A miénket 3 évesen ivartalanítottuk. Semmi baja nem lett.
2022. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
előfordulhat hogy hízik, de azt megfelelő etetéssel simán megoldhatod.
2022. ápr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hizasra neked kell figyelni, mert te eteted es te mozogsz vele. Amugy az en kutyamnak semmit nem valtoztattam az etkezesi szokasin, nem hizott el. Igazabol mintha meg se tortent volna az ivartalanitas, semmiben nem valtozott. Bar o nem is volt soha dominans vagy ilyesmi, amiben valtozhatott volna. Orokbefogadtam, 1,5 evesen lett ivartalanitva.
2022. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyám örökbefogadott egy kutyát és 6 évesen ivartalanította, nem lett semmi baja. Hízás benne lehet a pakliban, nálunk érdekes, mert a más kutyákhoz való hozzáállása is megváltozott, olyan elutasító lett.
2022. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még egy kutya sem hízott el ivartalanítás miatt, és nem is fog, ha figyelsz az etetésére. Az lehet, hogy kisebb lesz az energiaigénye és így a tápanyagigénye is adott súly tartásához, de ez nem evidens, egyedfüggő. Én kifejezetten az ivarérés utáni ivartalanítás híve vagyok, változás maximum annyi történt ilyenkor, hogy újra játékosabb, kölykösebb lett kicsit az addigra már megkomolyodott kutya. Inkontinencia sem fordult elő ivartalanítás következményeként még nálunk, ezt szokták még felhozni, de ezt is inkább csak szukánál említik, hogy lehetséges.
2022. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

#5

Az egyik barátnőm szuka kutyája azóta nem viseli el a kutyákat, még a kölyköknek is odakap. Sajnos ilyen következménye lehet, ezek szerint annyira nem is ritka. Én most 6 hónaposan ivartalaníttattam a kan kutyámat, remélem nála nem lesz ilyen gond…

2022. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Kérdés alapján, azt hittem már 10 év fölötti kutyusról van szó.


Nem késtettek el, ha 1 éves lenne ugyanúgy elhízhatna, rajtad múlik. Sőt, ha nem lenne ivartalanítva is elhízhatna.

2022. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éves nagytestű szukámat is problémamentesen ivartalanították.
2022. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kérdést! Már túl vagyunk rajta, itthon pihen, még kába és alszik.
2022. ápr. 8. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!