Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok már ilyen ivartala...

Hallottatok már ilyen ivartalanitasrol?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt elvittuk a kan kutyankat ivartalanitani.

A doki úgy csinálta hogy nem vágta le a zacskót, csak felette ejtett egy kB 3 centis vagast és ott kivettek a golyókat.

Nem is ezzel van a gond, hanem hogy nem varta össze. Azt mondta nem kell öltés, nem kell gallér, nem baj ha nyalja, meg fog gyógyulni.

Na most ma reggel tehát kB fél nappal később az a nyílt seb, a 3 centis vágás még mindig vérzik, levedzik mert ugye a kutya nyalja így gondolom nedvesen van tartva és nem érkezik megalvadni a vér.

Meg nem hiszem el hogy így hogy nyílt seb van nem fáj neki jobban mint ha pár oltessel osszehuzta volna..


2022. márc. 13. 06:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
A sebészet egyik alapelve, hogy minden sebet le kel zárni. Gyorsan konzultálj egy másik állatorvossal. Valószínőleg köteles lesz az állatorvos kártérítést fizetni, és bevonhatják az engedélyét is (ha van neki olyasmi)!
2022. márc. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi a f@sz? Milyen dokihoz vitted? Össze kellett volna varrnia! Plusz nyílt sebet nyalogatni??! Azonnal vidd másik orvoshoz!
2022. márc. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nem egy falu egyetlen allatorvosa mielőtt ezzel pocskondiazna valaki mint ahogy egy másik kérdésnél láttam.


Nagyvárosi orvos, és amúgy eddig akarmiert mentünk nagyon korrekt volt és jól felkeszultnek, hozzaertonek tűnt, mindig mindenről szajbaragosan tájékoztatott is.

2022. márc. 13. 06:29
 4/18 A kérdező kommentje:
De ez most furcsa. Tudom hogy nagyobb állatoknál pl lovaknal nem mindent szoktak varni, de itt egy kutyáról van szó aki sajnos eléri azt a sebet. És piszkálja is.
2022. márc. 13. 06:30
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Elsőnek igaza van. Muszály ez elllen tenni valamit. Lehet, hogy ha nem varrják össze, elfertőződik. Ha nagyvárosban vagy, akkor biztos vannak már allatorvosok. Azonnal vidd el szegényt. Annak az állatorvosnak vonják be az engedélyét! Ki tudja, hány szegény kisállattal tett hasonlót.
2022. márc. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rengetegen járnak hozzá és istenitik kB szóval biztosan nem a miénk az első kan akit ivartalanított.
2022. márc. 13. 06:47
 7/18 anonim ***** válasza:
2022. márc. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem mondta el a doki/nem kérdezted meg a műtét előtt, hogy mi a protokoll?


Ez így azért nem igaz, hogy minden sebet be kell zárni. Kandúr macskáknál szokott lenni hogy nem zárják be, mert ott sem feltétlen viszik az egész zacskót. És lovak esetében sem szoktak varrni mindig.

Mindazonáltal ragatapaszt tehetett volna rá. Vannak ezek a nagy erős tapaszok. De külön kérésre szerintem akár sebragasztóval is össze lehet húzni.

2022. márc. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#7 nem én írtam ki azt a kérdést -.-
2022. márc. 13. 07:15
 10/18 A kérdező kommentje:

#8 nem mondta el, de én se kérdeztem mert evidensnek gondoltam hogy varja.

Azt látom a legnagyobb problémának hogy folyamatosan nyalja és így nem tud megalvadni a vér, addig meg nem fog gyogyulasnak indulni. Úgyhogy mindenképpen veszek neki egy gallert.

A szuka kutyankon se volt gallér, de kétszer raszoltam és többet nem piszkalta. Persze neki össze is volt varva.

2022. márc. 13. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!