Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri ivartalanítani a kutyám?

Megéri ivartalanítani a kutyám?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos, a szüleinek nagyon szép kiállítási eredményei vannak. A tenyésztõje szerint nagyon "szép", és szeretnék fedeztetni, vagy legalább hogy elvigyem 1-2 kiállításra. Viszont õ ugye sport(agility) kutya lesz, akinél nagyon nem praktikus, hogy ivaros, fõleg hogy kan, és az ezdõim azt mondják hogy már 8 hónapos korában kasztráljam mert akkor "kimaradnak" belõle bizonyos hormonok stb. Én jobban örülnék hogyha ki lenne ivartalanítva, mert... ew. De ugyanakkor tényleg jó lenne ha lehetne apuka vagy vihetném kiállításra..

2022. ápr. 8. 08:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ne ivartalanítsd, meg lehet próbálni úgy is az agility-t. Ez az én véleményen, de ha nagyon fontos oda az ivartalanítás, akkor gondold meg, hogy melyik éri meg neked jobban, melyikkel akarsz foglalkozni. Egy ismerősöm csinál ilyet és fedeztetni is akarja, de az kislány, nem tudom milyen nagy a különbség közte és egy kan között. Érdemes utánajárni, hogy ha ivaros, így is lehet e vele sportolni, mert visszacsinálni nehezebb.
2022. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%
Mármint visszacsinálni, már nem lehet :D
2022. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
A herélésnek mi köze a kiállításhoz?
2022. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Ivartalan állat nem indulhat kiállításon, csak veterán osztályban, utolsó. Az a tenyészállatok versenye, ivartalan kutya meg nem tenyészállat.


Kérdező, én ivaros kannal agilityzem verseny szinten, aktív fedezőkan. Minden a kézbentrathatóságon múlik, azaz rajtad. Nálunk van olyan, hogy az edzőm tüzelő szukája ott van a pálya szélén/közepén edzés alatt. Nulla probléma :)

2022. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
20%

4.-re.


De azt honnan tudja a verseny szervezője?

Csak mert mi rakunk be (Felárért.) szilikon golyókat.


[link]



NEM REKLÁM!!!

2022. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Onnan, hogy egyrészt megfogdossa, van e heréje, másrészt józan ész.


Teljesen felesleges a 20-30 ezres nevezési díjakat kifizetni egy olyan állatra, amelyik nem tud tenyésztésbe menni, mert ivartalan.


Nyilván át lehet verni a bírót, de minek?

2022. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%

6.-ra.


Mert sok sznob, díjnyertes,...vagy legalább versenyzett állatot akar. Presztízs miatt.

2022. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

7. Ilyenek is vannak. De a tenyésztő pl. attól még nem lesz sznob, ha szeretné úgymond learatni a munkája eredményét. Szóval, ha sikerül egy fajta standard szempontból szép kutyát tenyésztenie, teljesen érthető, ha mutogatni akarja.

Mondjuk a kérdező ambivalens érzéseit is megértem.

2022. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

7; ha ilyen állatot akar, akkor azt nem ivartalnítja, mert van tenyészértéke.


Fogadd el, az emberek nem hordanak ivartalan állatokat kiállításra, mert tejesen felesleges.

2022. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
14%
NE IVARTALANITSD , hagyd meg úgy
2022. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!