Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri megvárni az első...

Megéri megvárni az első tüzelést ivartalanítás előtt?

Figyelt kérdés

Érveket is kérnék, ne csak egyszerű "igen-nem" legyen. Ivartalanítva mindenképp lesz és én alapból megvárnám az első tüzelést, de esetleg van valakinek tapasztalalta?


(Kíméljetek az okosságoktól, hogy már az "anyaméhben" ivartalanítani kell...köszi)



#egészség #tüzelés #ibartalanítás
2016. jún. 27. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen esetekben az állatorvos véleményére hallgatnék. és az sem mellékes,hogy van -e más kutyád. ha van más ivaros kani az udvarban/házban akkor bizony én nem várnék a tüzelésig.
2016. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Egy éves kora előtt ne,a másodlagos nemi jellegek a csontozat nem fog megfelelően kifejlődni.
2016. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak egy szukám van. Most 4 hónapos. Külföldön élek és még nem tudom tisztán a nyelvet ezért eléggé tartok az állatorvostól ilyen téren. Ezért kérdezek előbb itt.
2016. jún. 27. 21:25
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Mi megvartuk, nem volt semmi gond. Termeszetesen lesz majd aki azonnal ideirja, hogy mennyifele es milyen szenvedesnek teszed ki a kutyad, en megis azt mondom vard meg (mar csak ezert is szet leszek minuszolvaXD).


Mi megvartuk, mert ugy voltam vele minden szervezetnek szuksege van arram hogy felnojon, ahhoz hogy egeszsegesen mukodjon. Gondold csak el, ha te nem ersz be hormonalisan mennyi mindenben kifejletlen lennel (megferfiasodas/megnoiesedes). Persze vannak a dramai %-ok, hogy ilyen rakosodast kap, meg olyan gyulladast ez altalaban 2 kutyat jelent a 100-bol, a maradek 98 vidaman eli le az eletet. Persze ha ez a 2 pont a tied az nem fog vigasztalni. Szerintem egy egeszseges kutyanal (mint a mienk is) megfeleloen emelt setaltasas mennyisegnel semmi extra. Max a csopoges, de a mienk azt is feltakaritotta maga utan. Kant nem is akart felvenni, mivel meg kislany ugy telt el a 3 het, hogy eszre sem vettuk.

2016. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A sok betegség mellett én is hallottam hogy nem jó korán ivartalanítani mert szegény nem fejlődik rendesen. Akkor a legjobb megvárni az első tüzelést. Olyat is olvastam hogy nem érdemes megvárni az 1 éves kort mivel nagyon megváltozhat tőle a kutya. :/
2016. jún. 27. 21:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 hónaposan ivartalanítattuk a nagy testű szukánkat (rotti) első tüzelés előtt. Az előző ivaros szukám áttétes melldaganatban ment el, így a mostaninál ennek esélyét nullára redukáltuk. Most 5 éves, köszöni szépen kutya baja (kop-kop-kop). Se inkontinencia, se fejlődési rendellenesség. Semmi értelme megvárni az első tüzelést. Amúgy:


[link]

2016. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%

Csak előnyére - betegség szempontból - változik a kutya ivarérés előtti ivartalanításnál. Ezer ilyen cikk van a neten.


Amúgy nem te akarod kiállítani, agilityzni, tenyészteni, ha megfelel a kutyád, és naponta írsz ki az ivartalanításról halál felesleges kérdéseket a te szempontodból?


De... Nagyon ráérsz... Inkább vidd sétálni, és foglalkozz VELE!

2016. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

#7 Erre gondolsz?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7884713-szeri..


Szerintem is gyanús :D

Én hülye, még koptattam a klavit miatta :(

2016. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
nekünk azt mondta az állatorvos h tüzelés után ivartalanítsuk m különben probléma lesz belőle
2016. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Én megkérdeztem erről mind a két állatorvosunkat a városban.

Az állatorvosi klinikán azt mondta a doki,hogy ha nem tervünk kiskutyákat,akkor érdemes az első tüzelés előtt elintézni a műtétet,így a legkisebb a kockázata a későbbi daganatos megbetegedésekre.

A másik doki azt mondta,hogy minimum egyszer szülnie kell a kutyának,mielőtt ivartalanítva lesz,de ha ezt nem akarjuk,akkor legalább az első tüzelés után.

Én az első doki véleményére adtam,mert a második orvos csinál olyan dolgokat(pl nem ad gallért a kutyára és azt mondja a gazdiknak,hogy az se baj,ha kirágja a varratait(ezt mondta szó szerint egy ismerősünknek),nem fertőtleníti megfelelően az eszközeit,tiszta mocsok a rendelő),ami miatt én nem tartom hitelesnek a szakmai véleményét.

Úgyhogy 8 hónapos korában lett ivartalanítva,azóta se volt szerencsére vele semmi probléma,szóval szerintem jól döntöttünk.(egyébként bigliről van szó)

2016. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!