Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyet szeretnék...

Állatmenhelyet szeretnék nyitni a közeljövőben. Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
milyen engedélyek kellenek? Megvennék egy nagy telket az állatoknak, nem ketrecekbe tartanám őket, hanem mindegyiknek lenne kinti füves futkározója és egy fűtött kis kuckója. egy 30 férőhelyes menhelyre gondolnék. Mennyi pénzből jönnék ki? Esetleg akadna itt köztetek olyan aki segítene nekem ebben? aki szereti az állatokat és hajlandó lenne velem együtt összedobni a szükséges pénzt és megnyitni a menhelyet? nagyon sajnálom a gyepmesteri kutyákat ..illatos út stb..:(megszakad a szívem.
2010. szept. 15. 13:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért picit nem ártana dolgozni keményen az állatvédelemben mielött ilyesmire adod a fejed.

Mi kell hozzá? Pénz és annál is több pénz.

Aztán alapítvány bejegyzés (pl. hogy kaphass 1%-ot) ehhez ügyvéd, ez olyan 150e ft.

Önkormányzati engedély, erős a gyanum ANTSZ engedély is.

30 kutya egész napos elfoglaltság, ha nem tudsz mellette dolgozni, miből fogsz élni? Kutyamentésből nem lehet ... Miért nem szállsz be valami helyi szervezethez segítőnek, ideiglenes befogadónak?

2010. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Eleve a nyitni kifejezés. Ez nem egy üzleti vállalkozás, ezt nem nyitni szokás, maximum alapítani.


Egyébként tényleg rengeteg pénz kell hozzá! A bekerülő kutyosk oltása, ivartalanítása, kivizsgálása már önmagában egy vagyon. Az etetés, a gondozás, a fűtés, mind-mind rengeteg pénz. Ha ennyire jól állsz, akkor inkább állj be valamelyik nagy mellé, ott már megvannak a kialakult orvosi kapcsolatok, terület, stb. Több kifutó mindenhol jól jönne!

2010. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

először is külterületi telket kell keresned.

illetve olyat, ami MF-1 Má vagy valami hasonló besorolású. A helyi önkormányzattól kell engedélyt kérned.

Viszont abba gondolj bele, ha nem akarsz altatni (és remélhetőleg nem) akkor 30 férőhely be is telik hamar és akkor annak a 30 kutyának az életéről kell gondoskodnod.

Ha egyet örökbe fogadnak tudsz menteni egy másikat.

hát most csak hasra ütésre

30 kutya napi ellátás 300 ft/fő (víz , kaja)

az napi 9000, egy hónapra 270.000

és nincs benne még az oltás, esetleges orvosi költségek, közüzemi díjak (fűtés, víz, csatorna)

2010. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Megnyitni még csak csak - aztán miből eteted napi szinten azt a 30 kutyát? Az alsóhangon is kb 15-20 kiló táp. Ha vacakabbat veszel abból több kell tehát napi 3000-4000 Ft-tal nyugodtan számolhatsz - ami egy hónapban kapásból 120 ezer - és ez csak a kaja, abban nincsen rezsi, nincsen állatorvos, oltás, ivartanítás.

Ha ennyi pénzed van inkább segíts máshol, egyszerűbb és hatékonyabb!

2010. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%

Szép álom, de ennek a kivitelezéséhez és fenntartásához rengeteg pénzre van szükséged. Az engedélyeztetés se kis összeg, de az állatokat etetni gondozni kell, állatorvosi felügyelet se árt. Gondozónak lehet jönnének önkéntesek, de az ő számuk is hullámzó, pl nyáron többen lennének. Bevétele egy ilyen helynek alig van, ráadásul reklámozni is kéne, ha alapítványi alapon működne, hogy megragadjon a köztudatban, ami szintén nem olcsó mulatság.

Itt milliókról beszélünk nem százezrekről.

Ha nincs rá elég pénzmagod, inkább segíts egy meglévő menhelynek.

2010. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%

Nézd meg a Lelenc Egyesület honlapján a fórumban a hivatalos ügyek topikot, és szerintem sec-perc elmegy a kedved.

Hány éves vagy? 13?

Nem fikázni akarlak, de íz írásod alapján ennyinek tűnsz, olyan naív az egész.

De amúgy remélem megalapítod, menhelyből sosem elég, csak tájékozódj!

2010. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Valóban milliókról beszélhetünk és nem úgy megy, hogy veszek egy telket, megcsinálom a kenneleket, veszek tápot és kész. Olyan költségek is vannak, amikre nem is gondolnál. A legnagyobb, legismertebb menhelyek (amiknek elég jelentős szponzoruk van) is folyton anyagi gondokkal küszködnek. Ráadásul hiába szeretnél 30 férőhelyeset, biztos, hogy nem 30 kutya lenne ott végül. Mindennap! kikötnek a menhelyek elé kutyákat. Gondolom nem hagynád ott őket.

Ha van pénzed, inkább támogass egy már meglévő menhelyet, aminek már van reklámja, ismerik. Többet segítesz ezzel.

2010. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is ez az álmom, és megértem mit érzel. De szerintem addig ne fogj bele míg nem nyerted meg a lottó 5-öst. Én elmentem ideiglenes befogadónak. Bár most csak 1 kutyua van nálam, már ideigleg kivagyok. Mindent szétrág, egésznap ugat ha nem foglalkozok vele, ha elmegyek hisztizik. A szomszédok lassan kinyírnak, és most még kiderült, hogy rühes. Örülhetek ha nem kaptam el... Hozzátenném én eddig 5 kutyát mentettem meg, de a 6. nál kezd betelni a hócipő.. Rengeteg gond! Főleg, ha nincs pénz! Vagy első körben próbáld meg kevesebb kutyával, és ha bírod még mindig növelheted a létszámot.. Ebben csak az a szomorú, hogy ha 100 kutyát is tartasz majd még mindig lesznek olyanok akik az illatos útra kerülnek, és akiket elaltatnak :(((((
2010. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Egy idő,méghozzá rövid idő után a menhelyed "bedugulna".

Fullteltház,és mégis érkezik naponta X kutya,ha más nem,hát a kerítésen bedobják.

Hidd el,erre a Jóisten pénze,férőhelye,energiája nem elég,hogy mindenkin segíts,nem egy magánemberé.

Takarmány,közművek fizetése,horror állatorvosi költség,gondozók fizetése stb.

2010. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Beleolvastam a Lelencesek fórumába és nagyot néztem. Hónapról hónapra élnek és tényleg csak az adományozókra támaszkodhatnak, emelett havi 700 ezres költségek vannak.... na ez a nem semmi.
2010. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!