Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyet szeretnék...

Állatmenhelyet szeretnék nyitni a közeljövőben. Mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
milyen engedélyek kellenek? Megvennék egy nagy telket az állatoknak, nem ketrecekbe tartanám őket, hanem mindegyiknek lenne kinti füves futkározója és egy fűtött kis kuckója. egy 30 férőhelyes menhelyre gondolnék. Mennyi pénzből jönnék ki? Esetleg akadna itt köztetek olyan aki segítene nekem ebben? aki szereti az állatokat és hajlandó lenne velem együtt összedobni a szükséges pénzt és megnyitni a menhelyet? nagyon sajnálom a gyepmesteri kutyákat ..illatos út stb..:(megszakad a szívem.
2010. szept. 15. 13:30
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Előszöris kezdjük ott ,hogy nem 13 éves vagyok hanem 22. Nagyon jól tudom hogy milliós összegről van szó, és azt is , hogy a 30 férőhely hamar betelne, de az a 30 kutya is sokat számít. Természetesen ha teltház lenne nem fogadnék oda több kutyát. Értesítenék más menhelyet aki esetleg betudja fogadni. Átgondolommég a dolgokat...remélem sikerül. Köszönöm a válaszokat !
2010. szept. 15. 16:24
 12/30 anonim ***** válasza:

A legtöbb menhely már NEM tud fogadni.Mit csinálnál a 30+ikszedik kutyával,akit mondjuk betegen dobnak be a kerítésen,vagy elütve találsz az út szélén?Ilyesmire meg naponta számíthatsz.

És a milliók is nagyon hamar el tudnak fogyni.

2010. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Mért kell ennyire csipkelődni amikor én jót szeretnék az állatoknak ???? mit csinálnék ekkor, mit csinálnék akkor...JÉZUSOM.ha 30 kutyát megmentenék már boldog lennék. ha betelne a menhely nem fogadnék oda többet !! plakátolnék mindenhol hogy az a 30 kutya mielőbb szerető gazdihoz kerüljön. és ahogy van szabad hely betudom fogadni azt a kutyát amelyiket neadjisten otthagynak a kapumelőtt betegen , vagy az útszélén kedves utolsó válaszoló. MINDENRE VAN MEGOLDÁS.ameddig nincs férőhely , hazaviszem azokat a kutyákat akik jelenleg nem férnek el a menhelyen . otthon 4-5 kutyát eltudok vállalni. a pénzzel nemlenne gondom.
2010. szept. 15. 21:21
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Pénzzel nem lenne gondod... na de meddig?

Ok tegyük fel megvan x milliód a menhely megtervezésére, engedélyeztetésére, megépítésére, alapítvány beindítására és a jogi ügyek rendezésére + pár hónapra kajára, orvosra. Esetleg bejön egy kis pénz adományokból, de ez lehet, hogy 30 ezer lesz egy hónapban, de lehet hogy 200 ezer.

Még ez is ok, de nem elég az üzemeltetéshez, mert egy ilyen létesítménynek elég nagy a rezsi költsége, ha fűtött kenneleket akarsz, ráadásul az orvos se 2 Ft. Ha behoznak egy kutyát alapesetben oltásokkal chippel ivartalanítással kb 40 ezer és ez csak 1 db kutya, és nincs különösebb baja, betegsége. Ha beteg ez az összeg akár 100 ezer is lehet. Szóval ez egy hatalmas pénznyelő....

Ha van egy jól menő céged, vagy vállalkozásod, aminek van annyi többletbevétele, hogy ezeket a kiadásokat is fedezze akkor vágj bele nyugodt szívvel. Ha nincs akkor nagyon gondold meg, mert lehet egy éven belül már hónapról hónapra élteted a menhelyed, a legkisebb adományban is reménykedve.

Én is nagyon sajnálom a kidobott állatokat, és szép, nemes dolog amit te csinálnál, de rengeteg felelősséggel és problémával jár. Szóval nem lebeszélni akarlak, csak megmutatni mennyi mindenre kell gondolni.

2010. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
jólmenő vállalkozó az édesapám ha ezt akartad kihúzni belőlem. én nem százezres csecsebecsékre b**szom el a pénzünket hanem az állatokra. Tehát emiatt neaggódj meglenne mindenük. Utána nézek egykét dolognak és ha megvan minden megnyitom a menhelyet ! köszi szépen mindenkinek.
2010. szept. 15. 21:47
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem csipkelődünk, csak leírjuk a valóságot. Eléggé úgy tűnik, hogy nem gondoltál bele alaposan, attól persze rendes gesztus tőled, hogy gondolsz a kidobott állatokra.

Ha a szüleid multimilliárdosok, akkor rendben van, de ha nem, egyedül nem fogod tudni fenntartani. Feltételezem, hogy ilyen fiatalon nem keresel többszáz ezreket egy hónapban. Tudod mennyibe kerül néha egy-egy állatorvosi kezelés? A Noé menhely honlapján olvasom rendszeresen, hogy x állat műtétje 200ezer Ft-ba kerül. És ez csak egy állat.

2010. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Most nem leszólásból, de...

Szóval a szüleid pénzéből csinálnád. Ők is tisztában vannak egy menhely fenntartásának költségeivel?

Inkább én a helyedben kivárnék a dologgal és csak akkor vágnék bele, ha már van saját tőkém, amit magam teremtettem és van fix bevétel belőle. Sajnos 5-10 év múlva is lesznek kóbor kutyák, szóval ha akkor csinálod meg, akkor se késel el semmivel.

Mellesleg a válaszolók jók akarnak neked és nem kéne indulatosan válaszolnod kedves kérdező.

2010. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy kevesebb pénzzel is lehet segíteni kutyákon. Én belelátok valamennyire, és szerintem nem a férőhelyek számát kellene növelni, mert az SOSEM LESZ ELÉG. Hanem inkább más menhelyek állatainak gazdit találni. Ha olyan sok a pénz, marketingelj óriásplakátozz, fogadj embereket akik házalnak a kutyákkal, add új helyre azokat a kutyákat, akik már menhelyen vannak! Akkor hely szabadul fel, és úgy mentesz állatokat. Az eredmény ugyan az. Gondolj bele. Telejesen fiktív számokkal: Egy menhely mondjuk x állatot tud gazdihoz adni egy hónapban. A te munkád és pénzed segítségével, ha te 30 állatot juttatsz gazdihoz egy hónapban már x+ 30, ami egyenlő azzal, ha új mehelyet nyitsz, és 30 kutyát befogadsz. Vagyis nem egyenlő, mert a menhely üzelemelés költségeit megspórolod, és azt is a kutyukra költheted. Én ezt csinálom, kicsiben. Nincsenek millióim, a napi kiadások is gondot jelentenek, de én is mindenem odaadnám a kutyáknak. Csak arra kérlek, okosan használd fel a rendelkezésre álló összeget! És még ezek után nyithatsz saját menhelyet. Csak előbb láss bele egy másikba! Ha segítség kell kutyás témában, szólj nyugodtan. És ha segíteni akarsz, most hoztam el gyepiről egy fajtatiszta pulit. Kikozmetikáztam és meggyógyíttattam a bőrbetegségét, ami a gondozatlan szőre miatt volt. Mivel az én keretem elég szűkös, már lassan a plakátok nyomtatására sem futja. Meg kellene műtettni, mert gyulladt a szeme, befelé fordul a szemhélya. Kb 20.000. A menhelynek nincs erre pénze, és sajnos nekem sem :( Így nem tehetek érte többet, mint hogy minden n ap kamillázom. Viszont így nehezebb új gazdit találni. Szóval ördögi kör. Segíts nekem gazdihoz adni!


23/L

2010. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Azt írod,nem fogadnál be a harmincon felül.

Tudod,az "emberek" erre pont tesznek,és éjjel szépen bedobják a kerítéseden a kutyákat,és még örülhetsz,ha nem a széttépett tetemét találod meg.

Azt ajánlanám,hogy keresd meg a Noé vezetőit,és velük egyeztetve legyenek ideiglenesen befogadott kutyáid.Ők talán a legjobbak ma Magyarországon,és mindig hiány van férőhelyből,ideiglenes befogadóból.Boldogok lennének egy olyan ideiglenes befogadótól,aki akár csak 10 kutyának helyet tud biztosítani.

Vagy még jobb:ott az Illatos úti sintértelepről altatás elől(!!!)mentő Mészáros Gabi,neki köszönhető most is,hogy nem kellett altatni,mert ki tudott hozni pár kutyát.Gyakorlatilag egyedül csinálja,boldog lenne egy ilyen segítőtől,mint Te.

Sok életet tudna menteni a segítségeddel.Személyesen ismerem,korrekt,elkötelezett.

Most is full teltház van a sintértelepen!

Gabi oldala:

[link]

2010. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Én is mindenképpen azt javasolnám, hogy előbb kezdj el önkénteskedni, ideiglenesezni. Én pont most vásároltam nagyobb összegért a Noénak, mármint én azt hittem, hogy a 40 ezer forint, amit nekik tudok adni az sok pénz (nekem speciel mindenképpen sok). Egyeztettünk, hogy mi kell nekik, elsősorban pórázok, boxok és nyakörvek. Egy olyan box, amibe közepes méretű kutya belefér alsóhangon 20 ezer. Úgyhogy inkább az összes pénzt nyakörvekre és pórázokra fordítottam, így tudtam venni 15 nyakörvet, és 10 pórázt. A többszáz kutyának. Sok, mi?


Szóval én azt javaslom, hogy ne akarj egyedül hős lenni, illetve akarj, akár azzal, hogy magadhoz veszel beteg kutyust, aki segítségre szorul, esetleg állod az orvosi kezelését, akár még kozmetikushoz is elviszed, hogy tisztán, szép körmökkel illatosan várja az új gazdit.


Olvasgasd a Noé vagy a minimenhely blogját! [link]

[link]


Ha tudsz segíteni, akkor nézz egy kicsit mélyebben a dolgok mögé, vegyél gumicsizmát, menj ki takarítani, vagy ha annyira jól álltok, akkor fizess meg egy takarítóbrigádot, aki rendet tesz a kutyák körül. Vegyél minden kutyának spot-ont, hogy ne legyen bolhaeledel az összes kutyából, vegyél tápallergiás kutyáknak való kajákat, rengeteg mindennel tudsz segíteni.


Ha egy év múlva is úgy látod, hogy bele tudsz vágni, akkor hajrá, szólj és segítek én is amiben tudok.


Nézd meg ezt az oldalt:

[link]


Ezekre van folyamatosan szükség, ezek sem kis tételek. Nagyon gondold át, aktívkodj egy kicsit, mert ha átgondolatlanul belevágsz, és bedugulsz, esetleg el fogy a pénzed, akkor tőled is a nagyok fognak menteni.

2010. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!