Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a Kutyámat egy kismacskával?

Figyelt kérdés
A kutya egy Bolognese a macska pedig a kinti cicánknak a kölyke.Ugygondoltuk behozzuk az egyik kicsit, most kb 8hetes a cica a kutya megmár 2éves, Sokat találkozik a macskával a kutyánk hisz mikor kivisszük akkor jön velünk a cica( az anyja a kicsinek) szoval nemtámadják egymást a kutyával.hogytudnom összeszoktatni baj nélkül a két állatot hogy békésen éljenek?erre lennék kiváncsi.
2010. szept. 15. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdd úgy, hogy a kiscicát bedörzsölöd egy kutyás törölközővel jó alaposan, hogy ne legyen olyan idegen a szaga. Valószínűleg nem lesz különösebben nehéz, pláne ha a kutyád nem gyűlöli zsigerből a macskákat. Az enyém utálta.


Úgy csináltam, hogy eleinte csak 1-1,5 órára engedtem őket össze, ilyenkor a kutya mindig éhes volt. Lefektettem a kutyát, a cicát hagytam mászkálni körülötte. A kutyának folyamatosan mondtam a marad a parancsot, és adtam neki a jutalomfalatot (gyakorlatilag a vacsoráját, szemenként) Másnap már nem fektettem, hanem állhatott, vagy ülhetett, de nem tehetett hirtelen mozdulatot, közben folyamatosan jutalmaztam. Harmadnap már mászkálni is engedtem, és bármit csinált, ami nem a cica ellen irányult, azt jutalmaztam. És végül a negyedik napon visszavettem a jutalomfalatokból, és direkt behibáztattam.


Mikor rámozdult a macskára, akkor úgy távozott, hogy a lába nem érte a földet, és az este további részében, illetve másnap reggel a sétáig nem szóltunk hozzá.


Ez kb. két hónapja volt, mostmár szó nélkül tűri, hogy a macska eszi a kajáját, amíg ő nem nyúlhat hozzá. Ez fontos egyébként, hogy a hierarchiát úgy alakítsd, hogy egyértelmű legyen a kutyának, hogy a macska feljebb áll nála.

2010. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sztm ne is brobál ugysem lesznek nagy haverok.
2010. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!