Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az igazság a kaukázusi...

Mi az igazság a kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés

Én eddig egy nagy, átlagnál agresszívebb és csak a gazdáját elfogadó kutyaként ismertem,de többször is szemtanúja voltam, hogy az ellenkezőjére is képes.

Az apukám kaukázusit akar, amit én persze elleneztem, de a felesége mondta, hogy nekik is volt és egy nagy mackó volt aki senkit sem bántott.

Mondta, hogy még kutya suliba se járt vele, teljesen kezed volt és imádott mindenkit.


Mitől függ, hogy milyen egy kau? Milyen nevelést kell kapnia?


2022. ápr. 10. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
jók
2022. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, milyen vérvonalból veszed.Ismerek olyan tenyésztőt, akinek a kutyái nem valók bárkinek, bármilyen körülmények közé. És vannak olyan tenyésztők, akik főleg kiállításra tenyésztenek . Náluk az éppen elvárt külső az elsődleges szempont.
2022. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondta, attól függ honnan veszed és persze egyedfüggő is.


Egyébként nem egyszerű kutya, szerintem konkrétan a legkevésbé kezelhető pásztorkutya, ami annak köszönhető, hogy az oroszok elcseszték és létrehozták az ún. börtönkaut, amiből idehaza a legtöbb van. Ez az a szürke típus.


Vannak azért pásztorkutya vonalból is kauk idehaza, azok olyanok mint a többi pásztorkutya (káj, kuvasz, komondor, stb.).


Amúgy nagyon sokat számít a nevelés és a tartási körülmény. Ha láncon lesz, nincs megfelelően lemozgatva, kis területen él, minden kutya elvadul, főleg a pásztorkutyák.

2022. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy hatalmas kertje lesz. És lesz egy szuka németjuhász keverék társa is (ivartalanított!)

És egyáltalán nem lesz láncon.

Esetleg tippek, mire figyeljenek a nevelés során?

2022. ápr. 11. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Következetesség.
2022. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!