Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nem hozza vissza a...

A kutya nem hozza vissza a játékot?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, aki 1 éves, és próbálom megtanítani arra, hogy hozza vissza a játékot amit eldobok neki. Egy weblap azt mondta, hogy dobjam el a játékot, a kutya odamegy érte, és utána hívjam vissza. Nos, el is megy a játékért, de amikor hívom vissza félúton eldobja a játékot és anélkül jön vissza. Mit csináljak másként?
2022. ápr. 12. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Először dobd nagyon közel a játékot, jutifalattal és szóval is dícsérd, ha visszahozza. Utána lehet növelni fokozatosan a távot.
2022. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem minden kutya apportos, az enyém sem.
2022. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mennyire játékos? Mekkora elánnal megy a játék után és meddig tart a motivációja rá? Mennyire szeret huzakodni, küzdeni?


Jutalomfalatot használsz, mint ahogy az első javasolja? Ha igen, ne tedd. Ha a jutalomfalatra koncentrál, persze, hogy el fogja dobni félúton a labdát és nem is fog visszamenni érte. (Vagy ha mindenáron jutalomfalat, tanítsd meg külön arra, hogy pl. adjon kézbe tárgyakat, majd utána ezt játékkal is elvárhatod.)

2022. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Az apportkészség sokszor nem ösztönös. Ami ösztönös az a zsákmányosság/játékosság. Ellenben az apportírozás tanítható.


Én a másik oldalról építettem fel. Klikkerrel megtanítottam tartani a labdát. Először egy pillanatra, majd néhány mp-ig, majd hosszabb ideig. Eleinte mindig én adtam a szájába, majd a kezemből kellett elvennie, majd egyre lejjebb tartottam és onnan kellett elvennie, majd letettem elé a földre és onnan vette föl és tartotta, majd kisebb távolságokra dobtam ki, vette föl és hozta vissza és tartotta, majd értelemszerűen növeltem a távolságot és az intenzitást.

Ez konkrétan egy nem apportos német vizsla volt, akiből kiváló vadászkutya lett.


A bordereimnél húzogatós játékkal építem az apportot. Húzizunk, engeme hogy nála legyen, de nem engedem elmenni, simogatom, paskolom. Ilyenkor általában még fogja a játékot. Majd újra ráfogok a szájában lévő játékra és tovább húzizunk. Majd kérek tőle egy engedést vagy ha még nem tudja, akkor jutalomfalattal elveszem tőle, de egyből vissza is adom és folytatódik a játék. Amikor ez már jól megy és kapcsolódik hozzám a kutya, akkor elkezdem, hogy amikor elengedem a játékot, intenzíven hátrálok néhány lépést és hívom. Ugyanúgy folytatódik a játék. Fontos, hogy a kutya ne azt érezze, hogy bármikor amikor enged, elveszik tőlem a játékot. Eleinte önbizalmat építek csak, hogy szeressen velem játszani.

2022. ápr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha félútig visszahozza, nagyon jó, első körben nem raknék kaját a feladatba, hanem megpróbálnám felpörgetni, motiválni. Nem megszokott hangszínen biztatnám, vele futnék a labdáért, de hagynám nyerni és amint megfogja, sprintelnék vissza, ő meg ösztönből követni fog. Ha elejti a labdát, megint futás vissza érte, ha nem akarja megfogni, 1-2m re el is dobhatod. Legyél dinamikus és nagyon örülj neki, gyorsan rá fog kattanni erre a játékra.
2022. ápr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akik lepontozgatnak minden értelmes választ, azok kifejtenék a saját tanácsukat?
2022. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!