Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megtanítani,...

Hogy lehet megtanítani, megértetni egy egy év körüli kicsivel, hogy "nem szabad" dolgokat?

Figyelt kérdés
Milliószor elismételjük, elvisszük onnan, őróbálom magyarázni neki, de csak azért is azt csinálja amit nem szabad, oda megy és hasonlók. Amit tudtunk elzártunk de nem tudok mindent kiküszöbölni és a lányom csakis kizárólag azzal foglalkozik amit nem szabad, a játékok nem is érdeklik , az egész nap egy stressz , és folyamatosan leszedem valamiről , y sem járókában sem kiságyban nem marad meg
2017. máj. 8. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Türelemmel. Az enyém is ezt csinálta. Mindig elmondtam, elhoztam, eltereltem a figyelmét. Az a baj, hogy közös játék során is odament, szerintem izgalmas volt neki ez a csinálja-elhozom dolog. Mivel mindenhova követett én sokszor inkább elmentem pisilni vagy mosogatni vagy akármi, olyankor magától hagyta ott a tiltott dolgot. Egyébként megtört a jég, ugyan van mikor azóta is el kell hoznom valahonnan de legtöbbször elég rászólni vagy magátol tudja is, hogy nem kellene. De nehéz 1-2 hónap volt addig. Mennyit van friss levegőn a gyermeked? Az enyém sokkal kezelhetőbb, mióta 2x is kimegyünk egy nap.
2017. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen korszak. Újra és újra kipróbálja, hogy a "nem", még mindig "nem"-e. Van gyerek, aki jobban szeret molyolni, van, amelyik társaságkedvelő és van, amelyiket a mozgás, felfedezés köt le inkább. Rendeltetésszerűen szerintem ekkoraként még semelyik sem játszik, az újdonság is max. 2 percig az, a magyarázatokat nem érti vagy nem teljesen, és megijed, ha anya nincs a közelben (kivéve, ha ő ment el onnan:)). Az is tipikus, ha azért csinálja, hogy vele foglalkozz ("szóval ha ezt csinálom, anya idejön") - ilyenkor marad az, hogy vagy csak alvásidőben csinálsz mást vagy megpróbálod bevonni mindenbe még ha úgy sokkal lassabb és idegtépőbb lesz is.

Amikor azt mondod "nem", "nem szabad", fontos a intonáció, hogy komoly legyél (el is lehet túlozni), ne mosolyogj rajta (bármilyen ötletes, vicces vagy aranyos :) ). A messziről kiabálás meg sajnos nem használ, mindig oda kell menni, leguggolni és a szemébe mondani, elvinni onnan. Aztán ezeregyedszerre remélhetőleg megtanulja, megunja. És legyenek olyan helyek, alsó polcok, fiókok, ahol viszont szabadon garázdálkodhat és pakolhat lábasokat, zoknikat, újságokat.

2017. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nehezen. Eltereled a figyelmét másra, segítesz neki biztonságosan felfedezni, amire kíváncsi, elzársz mindent, ami veszélyes, és hagysz neki nyugodtan rámolható dolgokat, sarkokat. Nálunk ebben az időszakban az alsó konyhaszekrényben csak olyan cuccok voltak, amiket nem sajnáltam és nem jelentettek veszélyt, azt mindegyik imádta pakolgatni, a fürdőajtót zártuk, minden törékeny dolgot magasra pakoltunk, a kanapé körül vastag dupla szőnyeg, konnektorokban babadugó stb, stb. Játékból meg nem biztos, hogy a legdrágább Fisher Price a nyerő, van, amikor néhány különböző méretű műanyag edény, egy kétliteres üres öblítősflakon és néhány kindertojás-kapszula köti le őket a legjobban.:-) Próbálj nem stresszelni, hanem az ő szemével látni: most fedezi fel a világot, minden új és izgalmas, próbálgatja a saját ügyességét, képességeit.
2017. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Töbnyire nagy részt ezekkel próbálkozunk. Az a baj, hogy amint rászólok valamiért, vagy elveszem tőle, esetleg őt odébb rakom, hisztizni kezd, sikít ordít rettentő hangon, szó szerint hisztizik hogy nem tetszik neki..... Szörnyű
2017. máj. 8. 10:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha következetes vagy, előbb-utóbb abbahagyja.:-)
2017. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm eltereléssel csinálja. Általában rászól hangosan hogy "nem szabad", erre felfigyel és kicsit megszeppen. Pédául ha veszélyes dolgot akar csinálni akkor olyan hangnemben szól rá hogy elsírja magát, de nem csinálja. Pedig nincs bántva.

Ha pedig valami kisebb butaság amit nem szabad akkor cserél vele. Mutat neki egy érdekesebb játékot és közben észre se veszi hogy ki lett véve a kezéből a tiltott dolog, vagy legalábbis nem sír.

Szerintem nagyon ügyesen csinálja a barátnőm, remélem nekem is fog így menni. Bár lehetséges hogy a gyerek személyiségén is sok múlik.

2017. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt már megtanulta mondani hogy nem :D Utánoz, mondja, fel van háborodva, de csinálja tovább.... Lázadó nagyon, néha úgy néz ki a ház mint amin átszáguldott egy tornádó
2017. máj. 9. 08:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én úgy csinálom, hogy leginkább állító módban fogalmazom meg a gyereknek az utasításaimat, és nem tagadó módban.


Ne lépj a tócsába!!! helyett -> Balról kerüld ki a tócsát

Ne szaladj el mellőlem!!! helyett -> Várj meg, fogd meg a kezem és már mehetünk is!


Sőt:

- Figyelj csak, esik az eső. Szeretnél a tócsákba belelépni oviba menet?

- Persze apa!

- Jó, akkor gumicsizmát veszünk cipő helyett, és ha nem ugrálsz, és nem csapsz le senkit, simán átgyalogolhatsz a tócsákon.

2017. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Be fogok csavarodni, semmit nem ért még meg, pici gondolom, de ma már kb 200 ik alkalommal szólok rá, moddom neki, teszem odébb :(
2017. máj. 12. 13:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Én ilyet még nem láttam, hihetetlen, az elmúlt 15 percben körülbelül 40x szóltam rá, mondtam el neki, vittem el onnan ahol nem kéne lennie, és ezt minden nap minden órájában , hetek óta, de semmi :( :(
2017. máj. 13. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!