Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutyat lehet...

Ausztrál juhászkutyat lehet már venni 200 ezer forint korul?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy draga kutyak, egyelőre csak erdeklodes szintjen vagyok. Nyilván szapibol nem szeretnek kutyust, a tenyesztok meg nem irnak ki árat. De 200 ezer forint környéken vannak vagy inkább 300? Persze tudom ez fugg a keneltol is meg a vervonal stb... Tapasztalatokra lennek kivancsi, illetve akinek van, hogy milyen az elet egy aussival:)

2022. ápr. 18. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
300 ezer körül van, igen kenneltől függ, hogy mennyiért adja el
2022. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Durva, milyen drága! Bár, a nagynénémék 800 ezer forintért vettek Shiba Inu kölyköt...
2022. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg inkabb 350-tol felfele alakulnak az arak.

Peldaul van ez a wuffdog nevu oldal, nem tudom mennyire megbizhato meg mennyire tenyesztok hirdetnek ott, de 380 korul mennek ott a kutyusok.

2022. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azert mert olyat is lattam h 200 ezer de törzskönyvvel 350. Es azert nem mindegy. A törzskönyvhoz meg nem ragaszkodom. jol at kell gondolni :)
2022. ápr. 18. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az szaporito, onnan ne vasarolj kerlek! A torzskonyv kivaltasa 7 ezer forint, nem 150, nem indokolja az ekkora “arengedmenyt”.

Aki azt mondja, hogy nelkule (is) adja a kutyat, az egyaltalan nem is tud torzskonyvet felmutatni, mert nem tenyeszto, a kutyainak nincsenek meg a szuresei, nincs meg a tenyesszemle, eszetlenul ellet.

Nyilvan nem mindegy az embernek, hogy mennyibe kerul a kutya, de ha valaki fajtatiszta, egeszseges kutyat akar, akkor annak sajnos ara van.

2022. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
350 ezer kb az alja. Baratnom, amit vett kant az 800 ezer volt.
2022. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 5-ös válaszolónak, ez egy nagyon csúnya átverés a szaporítók részéről, mert országosan a MEOESZ-nél tényleg 7000 ft a törzskönyvezés, itt a hivatalos honlap, az első tétel pont a törzskönyvezés: [link]


Arra építenek, hogy sokan úgy gondolkoznak mint te, elvégre tényleg minek egy papír +150 ezerért, a legtöbb gazdi nem akarja továbbtenyészteni, kiállításokra hordani, csak azért fontos a tk, hogy valamennyire garantálva legyen az egészsége, csak ugye így pont nagyon valószínű, hogy beteg kutyát vásárolsz jóhiszeműen, mert ez a tk nélkül olcsóbb az igazi kutyagyáros mocsok szaporítók szövege.

Szóval igen, át kell gondolni, mert ez egyáltalán nem éri meg, egy ilyen kutya valószínűleg beteges lesz (az anyját agyonelletik, nem táplálják normálisan se őt, se a kölykeit, amik már önmagában okok arra, hogy beteg legyen, amire csak rátesz a teljesen ismeretlen vérvonal) és küllemben sem fog hasonlítani az aussie-ra!

2022. ápr. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Azért nem mindegy főleg ilyen osszegnel. Meg persze az allatot is sajnalom.
2022. ápr. 23. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!