Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó a flexi póráz?

Miért nem jó a flexi póráz?

Figyelt kérdés

Ha jó : jó egy 30 kg os kutyának 5 méteres? Mezőn nagyobb, vagy elég ez?

Kinek milyen méret és milyen póráz van a 23-30kg os kutyájának?



2022. ápr. 18. 22:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Hm, gondolom most meg leszek kövezve, de 50 kgs kutyámat én XL 5m flexivel sétáltatom már másfél éve, soha semmi problémánk nem volt. Csak akkor van rajta fix póráz, ha pl állatorvoshoz megyünk.
2022. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Láttam olyan videót amin egy felnőtt férfit úgy megrántott egy franciabulldog flexin, hogy csoda hogy maga alá tudott gyorsan lépni és nem esett el. Én személy szerint nem használnék kiskutyánál se flexit, egyrészt kiszámíthatatlan hova megy épp a kutya mert összevissza kering mintha el lenne engedve. Tulajdonképpen alaptalanul várom el hogy mellettem jöjjön egy zebrán, mert eddig végig tőlem öt méterre futkározott le föl.

Nálunk pórázas séta és a szabadon engedés egész más, teljesen más viselkedést engedhet meg magának a mindkettő alatt, és nem akarom hogyha ez a kettő egy nagy keszekusza valami lenne ami se nem jó, de se nem rossz, igazából olyan nem törődöm, Fifike a 4. emeleteről körülbelül.

De objektíven amúgy nem lehet megmondani hogy az rossz és senki ne használja, mindenki máshogy neveli, mást vár el a kutyájától. Ha neked beválik végül, használd nyugodtan.

2022. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

A felxi azért "nem jó", mert az embereke többsége nem képes normálisan használni: hagyja, hogy szaladjon a kutya, aztán szerencsétlen nyakába beleránt, ha elfogy a 8 m és még a gazdi kezét is majd kitépi a helyéről; a kutya megtanulja, hogy húzással előrébb juthat; ha a gazdi nem fékezi be rövidebb hosszon mikor jönnek szembe, idegesítő a többi ember számára, hogy a madzagot kell kerülgetni; ha hagyják, hogy flexin játszanak a kutyák, belegabajodhatnak és égési sérüléseket is szerezhetnek, hasonlóképp, mikor a gazdi nem a gombbal, hanem a zsinor megfogásával akarja megállítani a kicsévélődést.


Én hiszek benne, hogy a megadott mérethatár alatt biztonságos, a bajok ott szoktak lenni, mikor a kínai másolatot megveszi a kedves gazdi a 30 kg-os kutyájának és nem veszi figyelembe a 10 kg-os korlátozást...


Egyébként én rendszeresen használom a félig süket/vak öreg kutyámnál és menhelyen, ha sétáltatok, nekem sokkal kényelmesebb, mint egy 5-10 m-es pórázt húzni a földön és átlépegetni/folyamatosan fel-le tekergetni a kezemről, a kutya lába is kevésbé akad bele, saras-vizes talajon nem lesz csupa mocsok a kezem és a ruhám egy része meg persze a póráz sem, illetve, ha a kutya megkerült csak felemelem a kezem és máris megszüntettem a magam körüli hurkot. A rövid pórázzal szemben pedig az az előnye, hogy nem kell a gazba gázolnom és kockáztatnom, hogy egy gödörbe kimegy a bokám, de a kutyusnak meg van 5-8 m-re ott szaglászni.

2022. ápr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

A flexit azért nem ajánlom, mert nehézkesen kezelhető, vacak a fogása (láttam yorkit kitépni a flexit a gazdi kezéből), ráadásul rohadt ijesztő, ahogy egy elszabadult flexi koppan, zörög és tekeri fel önmagát a kutya után. Illetve a többiekhez hasonlóan sok flexis gazdi nem kommonikál a kutyával, csak rángatja...


Hosszú pótázból a már említett bőrön túl lehet kapni:

- sima textilt

- gumírozott textilt (super grip meg hasonló neveken), ugye ez azért jó, mert könnyen rá tudsz fogni

- biothane-t (strapabíró műanyag, bőrhoz hasonló tulajdonságokkal), ehhez rögtön kesztyűt is érdemes venni, mert egy lendületes kutyával a végén könnyen szétégeti az ember kezét, viszont könnyű és nehezen koszolódik.

A fix hosszú pórázok még két csoportra bonthatók:

- van fogója

- nincs fogója

Érdemes elmenni legalább 1x a boltba megtapogatni, hogy neked melyik szimpatikus.


A használatát tanulni kell. Gazdi részéről: van egy technikája a póráz összeszedésénrk, hogy ne legyen láb alatt, ne gabalyodjon össze és a kutya könnyen tudja húzni tovább. Kutya részről azt kell tanulni, hogy ha kiér a póraz végére (vagy mert megfogom vagy mert a teljes hosszát elhasználta), azonnal menjen vissza a gazdihoz, illetve a spontán becsekkolásokat is érdemes megerősíteni.

2022. ápr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Alapvetően nem rossz, csak sokan nem tudják/akarják rendesen használni. És hagyja hogy az utcán is úgy menjen a kutya ahogy akar. Múltkor rámengedte egy pasi így a kutyáját a buszmegállóba, a kutya ott kunyizott a simogatásért, a pasi meg várta hogy megsimogatom e. Hát már csak azért se. Én szeretem a kutyákat, de nem mindenki, ezért utcán így idegeneket ráengedni irtó nagy parasztság.
2022. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
28%

A flexi teljesen jó adott helyzetekben. Elmész egy kutyás versenyre, mindenki flexin sétáltatja a kutyáját. Mert elengedni nem lehet őket olyan zsúfolt helyen (sokszor tilos is), viszont üríteni nem fognak tudni kényelmesen egy 2 m-es pórázon. A 10 m-es póráz meg nyilván elképzelhetetlen ott a rengeteg kocsi, ember, idegen kutya közt, ezt gondolom belátja mindenki.


Igen, a flexihez kell, hogy a kutya normálisan nevelt legyen, ne rángasson és be lehessen hívni. De arra tökéletes, hogy a kutya messzebb mehessen és ne kelljen a pórázt állandóan visszacsörlőzni.

2022. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
Nehezebb kontroll alatt tartani, mint a fix pórázt, balesetveszélyes, hallottam már sérülést miatta (nem esés, hanem megvágta valakinek a lábát a feszülő flexi), ha a kutyának nagy a lendülete, könnyen kiakaszthatja, kis kezű emberek számára nem jó a fogása, ormótlan, nagy, könnyebben kicsúszik a kézből, illetve ami nem a flexi számlájára írható, hanem a hülye gazdik felelőssége, hogy úgy gondolják, a flexin nagyobb teret kap a kutya, és akkor már nem is figyelnek rá megfelelően, hamis biztonságérzetet ad, hogy ott a póráz, de semmivel sem jobb, mint hogyha nem is lenne a kutyán póráz.
2022. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!