Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull típusú kutyák tenyészté...

A bull típusú kutyák tenyésztését miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Hogy lehet, hogy egyes országokba bevinni sem szabad de itthon vannak tenyésztői ezeknek a fajtáknak? (amstaff stb.)

Szerintem sajnos ezek a kutyák nagyon veszélyesek már az alkatukból kiindulva is. Sokkal nehezebb egy ilyen izmos duci széles pofájú kutyát lerángatni magadról mint pl. egy agarat vagy mudit.

Ezt csak én nem értem, hogy miért népszerű és tenyésztik miközben kb. a legkiszámíthatatlanabb, legveszélyesebb kutya és tele a menhely velük?



2022. ápr. 19. 05:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
35%

A bullok csak rossz gazda kezeben valnak agresszivve, de ez minden kutyara igaz, a csivavaknal, meg a szobacirkaloknal sokkal magasabb szazalekban alakul ki agressziv viselkedes, csak oket nem vesszuk komolyan, a neveles hiánya miatt, tulfeltes, hogy nem kutyakent bannak veluk. A bulloknal, nagyobb kutyaknal meg ellenkezoleg, ott csupan ki van baszva a kertbe 0 foglalkozassal, neha kap enni es ennyi. Ez nem veleszuletett agresszio, hanem a szocializatlansag eredmenye. Meg hogyan tudna megtamadni, ha szabaly szerint kutya csak porazon lehet setaltatva? Tehat a szabalyok adottak, torveny van ra. Megsem tartjak be oket, mert Brutuszkanak eppen setalni tamad kedve egyedul, azert mert a gazdai le se szrjak es unatkozik.


Amstaffom van, csaladtag, es nem kertidisz meg fszhosszabbito. Igaz, elvezem hogy nem akar odajonni hozzank minden 2. ember meg gyerek megsimogatni, milyen kis cuki. Mert kinezetre egyaltalan nem az, de belul egy orok gyerek, aki mindig kaphato jatekra, setara, hosszabb turazasra, biciklizni is szoktam vele. Kanapen alszik, ölbe bujik. Kutyakkal sem agressziv, pedig a poraz nelkuli kutyak nem valogatnak, hogy jajj ennek pitbull feje van, ne menjunk oda. Ha a masik sem agressziv osszeszagolnak es megyunk tovabb. Tisztaban van az erejevel, a kisebb kutyank csipkedheti, nyuzhatja, ugralhat a feje tetejen, az sem erdekli, ovatosan jatszik vele.


Engem nemet juhasz tamadt meg gyerekkent, aztan kutyasetaltatas kozben a kutyamra is rament egy, nyitott kapun szaladt ki a 70 eves gazdatol, tiltsuk be a nemet juhaszt is par hulye gazda miatt?

Magat a kutyatartast viszont lehetne szigoritani, engedelyhez kotni, csak ezt megint ki ellenorizne... le vagyunk maradva vagy 20 evvel a nyugati kutyatarto tarsadalomtol. Eltem 1 evig Nemetorszagban, egyetlen onsetaltato kobor kutyat nem lattam. De meg lancra verve sem az udvar legeldugottabb sarkaban sem, ahogy itt falun van minden 3. haznal.

2022. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a pitbullokat kenyérre lehetne kenni annyira édesek. Persze nevelés kérdése de nem születnek agresszívan, azt hittem ez már kihalt a tudatból.
2022. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem bulltípusúaknál nem az a gond, hogy sokak szerint "harcikutyak", hanem hogy a legtöbb fajtának léteznie se kéne közöttük (francia bulldog, mopsz). Egyszerűen be kéne látni, hogy ezek élőlények, és nem lehet akárhogy formázni őket. Igaz ez a többi olyan fajtára is, ahol halmozottak az előforduló egészségügyi problémák, hajlamok. Pl. King Charles Spániel. De még a dalmata húgykövességét is ki lehetne védeni, ha nem pont olyan pöttyöket akarnának az emberek, amilyeneket.


Nagytestű kutyák csípő/könyök diszpláziája ugyanez a kategória, hogy egyszerűen nem szabadna engedni az enyhe fokozatot tenyésztésbe vonni, vagy a szűrés során eggyel jobbat írni a lapra...


Német juhászt be kell mutatnom?

2022. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
87%

A vérvonalon, majd a nevelésen múlik a kutya viselkedése, szóval inkább a tenyésztést és az állattartást kéne jobban szabályozni és betartatni a szabályokat.

Amstaffot például láttam már terápiás kutyaként is, de ettől még felelőtlen gazdánál tök veszélyes egy ugyanilyen kutya. De egy tacskó is tud veszélyes lenni, csak attól nem ilyed meg az ember, ha rárohan, mert az az a méret, amitől még meg tudod védeni magad. Szóval amúgy az alap különbség annyi, hogy a nagytestű kutya rossz viselkedésmintákkal veszélyesebb, mint egy kicsi

2022. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

De a gazdákat nem lehet szabályozni, ezért lenne megoldás ha eleve nem létezne ez a kutyafajta szerintem.


Nem rég olvastam egy lány posztját, akit a kölyökkorától nevelt szelíd bull kutyája szétmarcangolt szinte mert valami viccelődős hangosabban nevetős szitut félreértett konkrétan, és bekattant. Szóval ezeknél sajnos valami van...ami vagy lappang vagy nem. Norvégiában is betiltják egy-két betegségre hajlamos kutya tenyésztését és nagyon jól teszik.

2022. ápr. 19. 14:40
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Már mért ne lehetne az embereket szabályozni? Felelős tenyésztés, felelős állattartás a megoldás. Mert így hosszútávon az van, hogy a nagytermetű kutyákkal ha baj van, akkor "kivonjuk a forgalomból" őket, és őket még le se szeded magadról, ha támad, a kicsiknél meg le van tojva. Jó tenyésztéssel csomó kockázatot le lehet csökkenteni a nullára, ha utána jó nevelés következik.

Ennyi erővel egyébként a kaukázusi juhászkutyákat is be lehetne tiltani, végülis rossz genetika, meg rossz nevelés után, ha megtámad, nem rázod le magadról. Én is hallottam ezzel a fajtával sztorikat ismerősöktől, hogy a saját gazdáját nem engedte ki a házból és végül a vadásznak kellett kilőnie, és egyéb nem túl jó dolgokat. A mi ugyanilyen kutyánk meg késztetést érez arra, hogy gondoskodjon a macskákról.... Különbség pusztán annyi, hogy van vele foglalkozva, felmenői közt meg nincs olyan, hogy anya-apa testvérek.

2022. ápr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%

16-os az elképzelésedre nincs gyakorlati példa. Mármint az emberek szabályozására. Pedig ez lenne a legjobb, ha mindenki belátná, hogy vagy felelősen vagy sehogyse tartson kutyát, ha mindenki belátná, hogy attól, hogy fizeted az állatorvosi számlákat még nem etikus beteg kutyát venni, tartani, ha mindenki belátná, hogy hova jutottunk az ún. "tenyésztéssel". Mert meglehet nézni, hogy kutyáknál egyáltalán nem igaz már, hogy nemesebb, vagy jobb kölykök születnek az elődeiknél, egészségügyileg ugyanis biztosan hanyatlóban van rengeteg fajta.


Az összes szabály addig jutott, hogy a mai napig akiket látok dobermannok 10/10 fülvágott és kurtított.... Elszomorító.

2022. ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Tacskótól megvédeni magad? Bakker, ez koromfekete, kicsi és megfoghatatlanul fürge, emellett iszonyat visítósan ugat! Eredendően patkányölő harcikutya!
2022. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
56%

17-es: abban egyet èrtek, hogy egy-kèt fajtàt nagyon tönkretett a show-ra tenyésztès, és ezèrt én is nagyon haragszom.


Viszont, jopàr fajtánál van a tenyésztöknel az a rètege, akit tényleg lehet tenyèsztönel nevezni, mert a fajta nemesítése, jobbá tétele a cél. Szóval szerencsére, nincs mèg minden fajta veszve.


Én itt a tenyésztèsnél is, sajnos, az emberi gyarlóságot és pénzsóvárságot látom kiváltó oknak, amiért az állományok egyre romlanak. És ez rettenetes.


Èn mudis vagyok. Nàlunk van egy-két tenyèsztö, aki tényleg jó egèszsègre, idegrendszerre megy. Na nincs is 95 cacibja egyik kutyájának sem. De aktivan farmon terelnek, agilityznek, engedelmeseznek. A többi, sajnos ahogy te is írod, azzal tenyèszt, amilye marad, amelyik szèp, az, hogy egyébként c-s csipot orokit es elmebeteg, az nem szamit. Csecse szines legyen. En emiatt kivagyok…

2022. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%

19-es korábbi válaszomban írtam, hogy természetesen nem minden fajta és tenyésztő említett. Jó példát is hoztál erre és amúgy teljesen egyet is értek veled.


Csak miután a legtöbb fajta funkcióját vesztette (vagyis a munkakutyákra megcsappant az igény) és sokkal inkább azt nézi egy vásárló, hogy "mi tetszik neki" (amivel szerintem semmi baj nincs így elsőre) így erre ment el a tenyésztés, a külcsíny felé. Viszont ez számos eü probléma melegágya, amivel nem foglalkozunk, mert már kitaláltak mindenféle kezelést és gyógytápot és ez is egyfajta visszacsatolás a gazdinak, hogy ő "milyen jó a kutyájához" hiszen fizet minden felmerülő orvosi költséget neki és a legjobbat adja meg neki.


Holott egy egészséges kutya kis túlzással a jéghátán is megélne boldogan, és csak az oltás miatt kéne orvost látnia.

2022. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!