Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull típusú kutyák tenyészté...

A bull típusú kutyák tenyésztését miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Hogy lehet, hogy egyes országokba bevinni sem szabad de itthon vannak tenyésztői ezeknek a fajtáknak? (amstaff stb.)

Szerintem sajnos ezek a kutyák nagyon veszélyesek már az alkatukból kiindulva is. Sokkal nehezebb egy ilyen izmos duci széles pofájú kutyát lerángatni magadról mint pl. egy agarat vagy mudit.

Ezt csak én nem értem, hogy miért népszerű és tenyésztik miközben kb. a legkiszámíthatatlanabb, legveszélyesebb kutya és tele a menhely velük?



2022. ápr. 19. 05:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Viszont ez számos eü probléma melegágya, amivel nem foglalkozunk, mert már kitaláltak mindenféle kezelést és gyógytápot..."


És ez mekkora biznisz lett!

2022. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

2 amstaffom van, 3 pici gyerekem és rengeteg ismerősöm, akik járnak hozzánk. Soha a gyanúja sem merült fel annak, hogy bárkit bántanának.

Olyan már volt, hogy egy idegen benyúlt a kerítésen hogy megsimogassa a kislányom(??), akkor határozottan eltolta onnan a gyereket, nem engedte, hogy kintről fogdossák❤

Iskolázott, jól nevelt kutya mindkettő, szeretve, foglalkozva van velük. Az amstaff az egyik legjobb fajta gyerekek mellé, szeret velük játszani, emellett védi is őket mindentől.

Szóval miért is kellene betiltani?

2022. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%

Friss sztori, tegnap kutyás strand. Kb 30-35 kutya volt, mindegyik jol elvolt. Volt 1, azaz 1 darab ilyen bull tipusu vadállat, 3 kutyát kellett kiszedni a szájából. Egy vizsla, egy tacskó meg egy keverék, vér is folyt. Es az idiota gazdaik nem fogtak fel, hogy az a dög közveszélyes. Meglátott egy masik kutyat es hörögve ment gyilkolni. Mert erre tenyésztették, erre született.


Na ezert kene betiltani. Mert a normalis kutyaval rendelekezo emberek nem kotelesek rettegni meg szarul erezni magukat, az ilyen idiotak miatt, akik harci kutyakka növelik a miniatűr szerszámukat!

2022. jún. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

🤣🤣🤣

Hagyjuk már ezt, kamu a sztori, meg te is az vagy. Én az enyémekkel bármikor bárhova kimehetek, egyik sem fog, hogy is írtad? "hörögve gyilkolni menni"

2022. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%
Hat marpedig a tegnapi ment. Te voltal ott vagy en? Egyreszt. Masreszt ne, ne hozd ki a normalis kutyajat veszelyeztetni!!!
2022. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
35%
Oda viszem a kutyáimat ahova akarom. Sem te, sem más nem fogja szabályozni. Ahová kutyával be lehet menni, én be is megyek, függetlenül az ilyen rettegő, nyámnyila emberektől
2022. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Betiltani nem, de kő keményen kellene szabályozni. És nem, én sem engedném be ezt a fajtát nagyon sok helyre - függetlenül, hogy van Bükkös ismerősöm és az ő kutyáiban maximálisan megbízok (már amelyiket lehet társaságba vinni).

De még a normális bullok gazdáinak is csak nagyon kis százaléka tudja a kutyáját valóban korlátozni.


Drága utolsó, a stílus alapján sajnos te is tipikusan az vagy akinek bullja van farok (vagy nem létező farok) hosszabbítására. Tipikusan az "én mindent megtehetek, nem mások fognak parancsolni" emberke. De tudod, 3 nagytestűm van, mégis volt több bullos rossz sztorink és ez pont elég arra, hogy ne bízzak a fajtában, pláne ne akkor, ha ilyen stílusú kivagyi, kekeckedő, agresszív gazdája van. Mert a kutyát is hasonló szemléletben neveled. (Meg a gyereket is sajnos.)

2022. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Képzeld, nem f@rokméregetésre vannak a kutyáim.

Az egyiket mentettük, egy tróger családtól, fél évesen, 10 kilósan.

A másikat örökbefogadtuk egy menhelyről.

Mindketten a család tagjai, a gyerekeim imádják őket.

Az utolsó stílus pedig az általánosítás miatt volt.

Gyilkos bull, ci..ny bűnöző. Mikor hagyjuk már el ezeket az általánosításokat?

2022. jún. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%

Igen, és amikor a bull divat (ezt a trendet nyilván nem kell bemutatni, hisz neked is az van) és már minden kutyásnak van sztorija, hogy hogyan támadta meg őt egy/kettő/sok bull, akkor az ilyen "úgy sem te mondod meg hova vihetem a bullomat" gazdiknak egyszerűen nincs létjogosultsága, nincs helye. Ezek után nem kellene csodálkozni, ha az emberek a fajta teljes megszűnését pártolják. Pedig egy nagyon jó fajta lenne.


Persze, fantasztikus, amit csinálsz, hogy mented és neveled őket (ha mind igaz, amit leírsz), de akkor inkább példát kellene mutatnod, hogy segíts eloszlatni a rossz hiedelmet. És nem tovább táplálni ezzel a stílussal, viselkedéssel és hozzáállással. De mindegy, ez a te dolgod, csak magad alatt vágod a fát.

2022. jún. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Majd akkor hagyjuk el ezeket az általánosításokat, amikor nem azt látom/olvasom/hallom, hogy két-három naponta bulltipusu támadás van csak itt a kerületben. Majd akkor talàn, addig van alapja.


És engem személy szerint nem érdekel, hogy mentett/szapis vagy törzskönyves. Azt kène màr megèrteni, hogy ezek a kutyàk veszèlyesek potenciàlisan. Kèpesek könnyü szerrel ölni, embert is/àllatot is. Elöjel nèlkül gyilkolnak. Hallottàl már a rehtett gènröl? Nyilvàn nem. Tudtad, hogy a billokon kivul mindne kutya leàll a tàmadàssal, ha az àldozatum megadja magàt, a bullok az egyetlenek, akiket ez mèg tovàbb hergel, ès addig mennek amig az àldozatum nem halott? Nyilvàn nem. Attól mert van kèt vödörfejüd, attól mèg nem te van a szízörmilán, ès puszta szerencse, hogy esdig nem törtènt tragèdia. Nehogy ti legyetek a következök a hirekben, hogy jajjj hat a bukis szèttèpte a gyereket/nagymamàt/random járókelöt… hogy tortenhetett ilyen. Hat ugy hogy a bukis gyilkolayra van tenyesztve, ugy… Nem valók közössègbe.

2022. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!