Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha április 3-án volt kullancs...

Ha április 3-án volt kullancs a kiskutyámba, most jelentkezhet nála amiatt tünet?

Figyelt kérdés

Pár napja megy a hasa, illetve most hányt is. Étvágya ennek ellenére van és a kedve is jó, vagyis olyan mint máskor, csak hasmenése van szegénynek napok óta. Gondoltam, elrontotta a gyomrát valami, de most, hogy hányt is, már aggódni kezdtem.


Azt tudom, hogy április 4-5 körül szedtem ki belőle is kullancsot és tudom, hogy bizonyos kullancs által terjesztett betegségeknek van lappangási ideje. Vajon összefügghet a kettő? Azóta egyébként már kapott gyógyszert (bravecto) a kullancsok ellen.

Egyébként most 9 hónapos.



2022. ápr. 23. 03:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve ha gyomorrontás, mit javasoltok, ami megfogná a hasát?

A másik kutyámnak rizset, túrót szoktam adni ilyen esetekben és az helyreteszi, de vele más a helyzet. Gondolkoztam a csonton, szerintetek az jó?

2022. ápr. 23. 03:21
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Csontot véletlenül se, meg túrót se. A főtt rizs mehet.

Ha nem szűnik meg délig a hányás-hasmenés, akkor doki.

2022. ápr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen vidd el orvoshoz. Ők jobban megtudják mondani mi a baj.
2022. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Oltásait megkapta? Parvo ellen például
2022. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyusunknak ezek a tünetei voltak, mikor elkapta a kullancs által terjesztett kórt: étvágytalanság, véres vizelet, levertség, nem tudott feljönni a lépcsőn. Szerencsére időben kapott kezelést, és helyrejött. A kutyusod tünetei nem ilyenek, de azért a biztonság kedvéért vidd el állatorvoshoz!
2022. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szia, az én kutyamban is nem rég volt kullancs ...kb egy hónapja, úgy gondoltam már nincs benne kullancs mivel hármat vettem ki belőle, és azonnal állatorvoshoz vittem amint észre vettem a tüneteket, ezt javaslom neked is, felesleges találgatni, hogy jobb e lesz vagy sem. Biztos ami biztos egy állatorvos jobban fogja tudni mire van szüksége, jobb minél hamarabb. (miután megkapta az oltásokat, kiizadt még hármat)
2022. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt babéziás a kutyám, kullancs által terjesztett csúnya kór. Látta orvos, de így is csak a szerencsén múlott, hogy megmaradt. Nagyon szörnyű látvány volt, látni lehetett a szemén hogy szenved. Tapasztalatból mondom, inkább fölöslegesen vidd orvoshoz, mert ha baja van és nem viszed, az nagyon veszélyes a kutyára.
2022. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!