Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyával? Sehogys...

Mit tegyek a kutyával? Sehogysem engedi levágni a karmait.

Figyelt kérdés
Karomvágó ollóval nem engedte, így beszereztünk egy jóféle karomreszelőt. Eleinte ment is a dolog de egy idő után már itt is ellenkezett. Egyszerűen nem engedi meg, ha virslit is kínálunk fel neki cserébe. Egyedül ha durván lefogjuk, csak akkor megy, de így még rontunk a helyzeten.
2022. ápr. 23. 11:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

4-es válaszoló vagyok:


Talán a Sedalin paszta volt, de biztosra nem merném mondani, mert gyerek voltam akkor még. Több állatkórház is van általában egy nagyobb városban, így valamelyik biztos partner lenne abban, hogy felírja, szerintem ezzel nem lenne gond. Megindokolnám, hogy nem bírja az utaztatást sem és megkímélnétek ettől a kutyát.


Egyébként a tanácsaim:


1. Lefárasztani egy rendkívül kiadós sétával a kutyát, akár futtatva is.


2. Ez a paszta.


3. Ráadásnak gézzel bekötni a száját (nekünk ez bevált). Nem nehéz művelet és a kutyának sem fáj, max kellemetlen, hogy nem tud odakapni majd. Fogni kell egy bő 50 centisre vágott, 10 cm széles gézt, kicsit megsodorni, hogy ne full lapos legyen, hurkot kötni rá előre, hogy a hurok kicsivel nagyobb legyen, mint a kutya pofija, majd ráhelyezni a kutya pofijára, ezután meghúzni a hurkot úgy, hogy szoros legyen, de ne szorítsa a kutyát feleslegesen, majd alulról it átkötni masnival, hogy ha végeztetek, akkor könnyen ki lehessen oldani majd. Nekünk az állatkórházban mindig így csinálták, sokkal humánusabb mint a hurkos bot, amit már végső helyzetben használnak a lefogáshoz.


4. Maga a művelet közben pedig folyamatosan tartani, kedvesen beszélni a kutyához, simogatni, dicsérni, hogy milyen ügyes.. és ha végeztetek, akkor azonnal jutalomfalat, hogy az agyába kapcsolja össze, hogy jé, ez nem is olyan rossz. Ha nem volt olyan vészes a kutyának az "élmény" akkor lehet sűrűbben is csinálni, hogy hadd szokja, hogy ez nem rossz dolog.


Nekünk az egyik macskánk volt nagyon ellenkező ebben, de már azóta is megbéként, miután látta, hogy közben csomó szeretgetést kap.


Sok sikert hozzá. :)

2022. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

En alvas kozben tudok egy kormot lereszelni. Ha siman ebren van,nem engedi.

Sima muanyag koromreszelot vegyel. Kozepesen durvat.


Egy nap egy korom. :/


Neha poenbol fenyegetem ,h felarert beadom egy kutyakozmetikaba. Dehogy vennek be 😂 Amstaff a draga.

2022. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Nekem drasztikusnak tűnik ehhez nyugtató pasztát használni. :-(


Az egy jó ötlet, hogy legyen nagyon lefárasztva a kutya, mielőtt ilyesmit csinálsz és legyen éhes.


Jutifalat FOLYAMATOS adagolását próbáljátok meg. Tehát ne úgy, hogy ha engeded ezt, akkor kapsz jutifalit, hanem tessék, falat, tessék még egy, tessék még egy, és közben próbálkozz, mit enged meg. Minél stresszesebb a dolog, annál extrább jutifalatot (sajt, virsli, főtt husi stb.) adj neki.


Ha ennyire nem engedi már, akkor eleinte elég csak azt gyakorolni, hogy hagyja, hogy fogdosd a mancsát pár percig, naponta többször, aztán növelni az időt, aztán odatenni a reszelőt magad mellé, aztán csak egy körmét lereszelni, pár óra múlva még egyet, másnap már kettőt stb. Mondjuk ez kétemberes így. :-)


Türelem kell, az biztos.


Nekünk szerencsénk van, a kutyánk nagyon kajás, jutifalattal sok mindenre rá lehet venni.


Fésülés: egy emberes, és elég a sima tápját adagolni - egyik kezemmel adogatom a kaját, a másikkal furminátorozom. Vagy törölközőbe beleszórom a kaját, összetekerem, és amíg abból kivadássza a falatokat, addig kifésülöm a hátulját/farkát (azt szereti a legkevésbé). Ez most a vedlési időszakban mindennapos rutin, jól viseli.


Körömreszelés: két emberes, egyik adagolja a kaját, itt már extrább kell, pl. szárított hal, a másik reszeli a körmét. Ehhez mostanában szoktatjuk mi is, egyelőre egy-egy alkalommal egy-két körmét reszelgetem. Közepes testű, szóval elég erősen kell nyomni a karmát, de megsérteni nem akarom, még én is tanulom a reszelő használatát, ilyen elemes típus.


Fürdetés: két emberes extra jutival, pont ma fürdettük egy dunaparti koszolódás után, és egy alutasakos kaját + egy marék szárított halat adagolt bele a férjem míg én lefürdettem. :-) Nálunk a szárítás problémás, mert a törölköző nem elég, de a hajszárítót nagyon nem szereti, és a fürdetés után már az extra kaját sem kéri, köszi.. ma annyit sikerült elérnem, hogy kb. fél méterről az első részét nagyjából megszárítottam, de aztán már menekült, nem erőltettem.

2022. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

13, de jó olvasni hogy van aki ennyire normális módszereket vet be, amivel nem traumatizálja a kutyát! :)

Bárcsak ilyen lenne az általános állattartási kultúra.

2022. ápr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
Állatorvos vágja mindkettőét, én rettegek hogy véletlenül belevágok. Mások nagyon büszkék rá, hogy saját maguk injekciózzák a kutyát, vágják a körmeit le, nyírják a bundáját, furminátorozzák, hát egészségükre.
2022. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
15 - Komolyan nem mersz végighúzni egy fésűt a kutyádon? :O :O :O
2022. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

15, nem az hogy nem merek, mert merek furminátorozni, csak a kozmetikusnak van tapasztalata ebben, megvannak az eszközei, ő 15-30 perc alatt megoldja, amíg én 2 óra alatt se végzek vele. Nem vagyok hiperszuper gazdi, aki egy furminátorbajnok, viszont a kutyáim napi 3x sétálnak, jót esznek, a foguk ápolt, a körmük, bűzmirigyük rendben, kapják havonta az ajánlott gyógyszert, minden oltásuk megvan, mindig megyünk orvoshoz amikor kell, járnak kozmetikushoz és szeretem őket.


Ha mások szemében azzal, hogy nem furminátorozok egyenlővé válok azokkal akik éheztetik a kutyát, megverik őket és orvoshoz sem viszik, akkor legyen igazuk, egy szar gazdi vagyok. :)

2022. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem gondolom, hogy rossz gazdi lennél, sőtt :) Inkább csak furcsa volt nekem, mert azt hittem, hogy a furminátor egy otthoni eszköz.


Én meg pont az ellentéted vagyok, az oltás kivételével minden igaz, bár menhelyen néha oltok kutyát. Én meg úgy vagyok vele, hogy ha én csinálom, kevesebb idő, sokkal kevesebb pénz és sokszor a kutyáim is kevésbé stresszelődnek. Persze ezt mindenki maga dönti el, a lényeg, hogy meg legyen minden csinálva és egészséges, boldog legyen a kutyus.

2022. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18, bocsánat, a vége félreérthető volt, ugyanis másoktól sokszor megkapom, hogy azért egy jó gazdi akkor is furminátorozik, bundát nyír, körmöt vág és nem tukmálja a kutyát a kozmetikusra meg az orvosra, erre céloztam.


De igazából én notóriusan állatkínzónak vagyok titulálva, mert a nagyobb kutyám a fajtája miatt vékony, de sokan az utcán akik nem ismernek, azt hiszik, hogy nem etetem őt és kiabálnak velem, vagy mert nem szeretem a flexit és egy kutyának szerintük nem a gazdi mellett lenne a helye, hanem engedni kéne szaladgálni. Vagy ha meghallják a gazdij hogy havi egyszer gyógyszert adok a kutyáimnak, akkor én tönkreteszem a májukat és gyilkos vagyok, vagy ha a buszon nem fogom őket kézben vagy 10 megállón át akkor a kutya lelki és fizikai egészségét veszélyeztetem. Vagy, ha el kell utaznom és psnzióztatom őket, akkor lelki traumát okozok, ne csidálkozzak, ha egyszer ebbe halnak bele és különben is minek nekem kutya ha úgy tudom csak gondozni, hogy panzió is kell.


Egyszer fogok nyomtatni egy pólót, hogy "Igen, állatkínzó vagyok, ugorjunk!" :D

2022. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Injekciót nem tudom be tudnék-e adni neki, bár magamat szurkáltam, amikor kellett, szóval gondolom, ha muszáj lenne megoldanám. :-) A körmét vágni nem merem én sem, ilyen "vegyes" körmű kutya, a fehér körmein látszik, hol ér véget az élő szövet, de a feketéken nem, ezért vettem inkább elemes reszelőt, egyszerű használni. A furminátor tulajdonképpen egy éles fogakkal ellátott kefe, semmi szaktudás nem kell a használatához, egyedül annyi, hogy csak szálirányban szabad vele fésülni. Nagyon hasznos eszköz, aljszőrzettel rendelkező, félhosszú szörű kutyánkból vedlési időszakban minden nap maroknyi szőrt fésülünk ki. :-) De semmi gond nincs azzal, ha ezt inkább kozmetikusra bízod, ha valami extrább szörű kutyánk lenne valószínűleg mi sem otthon fazoníroznánk.


Nem gondolom, hogy valaki attól jó vagy rossz gazda, hogy kutyakozmetikushoz/orvoshoz viszi-e a kutyáját vagy otthon tartja karban. :-D Amit meg arról írtál, hogy milyen okokból hívnak állatkínzónak, nem is értem... A flexit szakemberek nem nagyon ajánlják, főleg nem közepes-nagy testű kutyáknak, a havi gyógyszer meg gondolom a Nexgard Spectra vagy hasonló, miért okozna májkárosodást (mi is azt használunk)? A panzióval sincs semmi gond, a 25 kg-os kutyámat meg nem is tudom, hogy tudnám kézben tartani a buszon, fekszik vagy ül mellettem. :-D Nem kell minden ostoba beszólással foglalkozni. :-)

2022. ápr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!