Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám orránál találtam...

A kutyám orránál találtam kullancsot, de nem engedi sehogysem, h kiszedjem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Állatorvoshoz nem viszem,mert az idegeneket nem birja (Chow chow),még apum sem birja megsimogatni,nemhogy más. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mit csinálnátok? Köszi a válaszokat.
2012. ápr. 25. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ne vidd állatorvoshoz, max meghal babéziától.
2012. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Komolyan azt gondolod, hogy ha úgyhagyod, akkor a bolha egyszer gondol egyet: "Na ezt most pont nem bántom, kiugrok ott ahol bementem..." Aztán majd sírsz mikor meghalt. -_-'
2012. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én a kutya túlélése érdekében inkább elvinném. Egy perc alatt kiveszik és ha gyanú fennáll, tesztelik is babesiara.
2012. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem birom elvinni,mert a legközelebbi állatorvos 20km-re van, és jelenleg itt útlezárások vannak,még betegeket sem engednek át,nemhogy engem kutyával.

Szerintetek( első 2) ha felteszem ezt a kérdést,akkor hagyom,h elpusztuljon? Dehogyis. Amiota megláttam a kullancsot,ki-be járkálok,és próbálom kiszedni. de nem engedi.

2012. ápr. 25. 19:33
 5/18 anonim ***** válasza:
De ha így állsz hozzá, akkor pár nap mulva látunk egy kérdést: "Miért halt meg a kutyám?" Úgy látszik nem szereted az állatodat, ha ennyit nem teszel meg neki. Ha nem engedi, akkor 2en csak le tudjátok fogni...
2012. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hogyhogy nem tudod? lefogod a pofáját, 3 másodperc, és kiszeded. Ha annyira nem megy, akkor én szájkosarat tennénk rá, de a miénk bőr és ilyen hálós vagy milyen(ilyen: [link] ), és akkor nyugodtan ki lehetne szedni. Nagy gondok vannak, ha a saját apukád nem tudja megsimogatni, te pedig egy percig nem tudsz neki nyugtot parancsolni. Állatorvoshoz pedig direkt azért vittem anno ok és betegség nélkül, hogy szokja, és ne tekintse a "rossz" helynek.
2012. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De szerinted ilyen esetben mit tudnék tenni? Megfogni rajtam kivül senki sem tudja. Apám,testvérem nem birnak hazajönni az utlezárás miatt.

Persze,h szeretem a kutyámat. Megoldást mindenféleképp találok a dologra még ma, csak szerettem volna megtudni,h volt-e valaki ilyen helyzetben. Nem kell rögtön elitélni ezért.

Köszi a segítséget.

2012. ápr. 25. 19:43
 8/18 A kérdező kommentje:
A Chow chowk nagyrészt ilyenek. Persze,tudom az én hibám is. Állatorvoshoz tényleg szoktatnom kellett volna. Pont ezért irok ide,mindenkinek más a tapasztalata. Mégegyszer köszi.
2012. ápr. 25. 19:46
 9/18 anonim ***** válasza:
ne fogd a fajtára, nekem akitám van, mégis percekig le tudom szorítani a pofáját, és a kutya szájában turkálhatok, ameddig csak akarok. Nem olyan nagy kutya a chow-chow, leülteted, jutifalat, lefekteted, jutifalat, megsimized az orrát, jutifalat, odanyúlsz a kullancshoz, jutifalat, és azt addig csinálod, ameddig le nem nyugszik és egy óvatlan pillanatban le nem tudod szedni a kullancsot(nekem a hámot gyűlölte, és így szoktattam hozzá). Ha látja rajtad, hogy ideges vagy, akkor ő is elkezd agyalni, hogy mi lehet a gond, és persze hogy nem marad nyugton, nem hagyja magát.
2012. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs szájkosarad kösd össze valamivel a pofáját pl gézzel fáslival, és utána pár másodperc alatt megvan az egész.
2012. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!