Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya végtagjaival mit...

Idős kutya végtagjaival mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szóval a kutyám már 12 lassan 13 éves lesz. És nehezen megy már. Lassan tud menni, nehezére esik néha felállni, és ülni is nehezen tud. Néha megbotlik, ha siet, ilyesmik.

Tudok valamit tenni, hogy ne fájjon neki, vagy jobban érezze, jobban tudjon menni?


2010. szept. 16. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mágneses fekhely, hidroterápia, zöldkagyló kivonat, de lehet hogy ebben a korban már egyiksem segít.
2010. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
orvos, aki ajánl gyógyszert , hogy elviselhetőbb legyen az élete.
2010. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem még az embereknek sem mindig tud segíteni a gyógyszer vagy az orvos ha már idősek és fáj minden végtagjuk nem hogy még a kutyáknak.Sajnos az állatoknál is így van hogy minél idősebb annál több egészségügyi problémája lesz.Ha már nagyon szenved akkor érdemesebb a humánusabb módot választani mert így sok fájdalomtól kímélheted meg bár a mi kutyánk 14 éves volt mikor elaltattuk mert már nem bírtuk nézni ahogy szenved :(.
2010. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Állatorvost kérdd vizsgálja meg, de ne lepődj meg ha az altatást fogja javasolni. Ezt csak akkor ha a kutya már tényleg nagyon öreg(biológiai korát tekintve) és a gyógyszerek sem hatnak úgy, mint egy 10 éves kutyánál. Reméljük, hogy sikerül kezelni.
2010. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát igen... én is az altatásra gondoltam mert már elé öreg szegény de tudom miyen nehéz elengedni :( Reméljük segít neki a gyógyszer valamennyit és még lesz pár szép éve :)
2010. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia


Az én kutyusom is 13 éves és neki is ugyanez a problémája sajnos!

Néha már szinte nézni sem bírom, hogy fáj neki a lába. De máskor meg egész jól van, a macska után is csak úgy szalad néha.

Mi vettünk neki vitaminokat, de nem sokat használt.

Amikor régebben az állatorvost kérdeztük ő is azt mondta, hogy ez sajnos már így lesz.


De azért kíváncsi vagyok én is a válaszokra, hátha van valami segítség.

2010. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mi kutyánknak a Korvimin Arthro nevű por vált be. Annyi, hogy elég drága (kb. 8ezer egy doboz).Izületre jó elsősorban, de vannak benne vitaminok, ásványi anyagok is.

Persze minden kutya más, nem biztos, hogy mindegyiknek beválik.

[link]


Meg nem tudom milyen tápot eszik, de ha megteheted vegyél neki egy senior prémiumtápot.

Még a Rymadil nevű gyógyszer is jó, de azt csakis állatorvosi utasításra szedheti. Ha nem voltál még vele, vidd el egy normális állatorvoshoz.

2010. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 guc24 válasza:

Az én luckym kb 12 éves. neki is csipő problémái vannak(szerintem).Keverék kutyus közepes testalkatu kb 20 kg husky+fekete németjuhász keverék. Fél éve elmentünk több km es sétára és lerogyott(többször is a séta alatt-leüllt), nagyon megijedtem, hogy eljött ez az időszak is.

Sokan írtátok hogy fájt neki és nem tudtátok tovább nézni.Ez honnan vehető észre??Ő nem muatja jelét, hogy fájan.nem ad hangokat, nincs elhízva.

Másik probléma amiről tudok a vizelet visszatartási probléma.kinti kutya de ha fekszik és feláll látomm alatta a kis tócsát.nem olyan sokat pisil.Ez normális?

Aki tud kérem válszoljon.

2012. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 13:03

ha egy kutya nem tudja valamelyik testrészét rendesen használni, akkor az bizony fájdalommal jár. Ha egy kutya bizonyos mozdulatra nyüszít, akkor az már nagyon komoly fájdalom.

Van a Trocoxil nevű tabletta.Nagyon sok öreg kutyának adott már kevésbé fájdalmas plusz időt.

2012. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!