Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuliba milyen rövidebb...

Kutyasuliba milyen rövidebb pórázt ajánlanátok nagytestű kutyának?

Figyelt kérdés
Jelenleg 200 cm-es van neki, ami nem a legmegfelelőbb a képzéshez szerintem. Talán 100-as, vagy 120-as jobb lenne. Fél éves, jelenleg 31 kg-os kutya, tehát fontos, hogy erősebb póráz legyen.
2022. ápr. 27. 08:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ez jó lehet? Vagy a 100 cm már kevés? [link]
2022. ápr. 27. 08:45
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én olyan ajánlanék aminek nem ilyen "kerek" a kialakítása, hanem a lapos fajta, kevésbé csúszik ki a kezedből.


[link]


Nem feltétlenül pont ez, csak a "lapos" kialakítás miatt linkeltem példaként.

2022. ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mi jártunk, egyszerű alapképzésre, a legtöbbünknél fix, állítható póráz volt, pl. [link] (szintén nem tudok mit mondani a teherbírásáról, kisebb kutyusom van)

Illetve 5-10 méteres pórázok sétáltatós feladatokhoz (biothane vagy gumival átszőtt).

2022. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem teljesen tökéletes, amit linkeltél, engedelmes képzésen úgysem tépheti a kutya a pórázt. Voltam olyan suliban, ahol a sok elengedés miatt cipőfűzőt rögzítettünk a kutya nyakörvére/hámjára és mikor feladatok voltak, tényleg csak a kontakt miatt fogtuk meg.


Örző-védő vagy egyéb sportok meg úgyis speciálisabb pórázt igényelnek, az oktatáson fogják mondani, hogy mi az ottani elvárás, felesleges előre beruházni.


Ezek a pórázok amúgy nem olyan erősek, középen valóban nem fog elszakadni a vastag kötél, de a hurkokban ragasztóval vagy cérnával van egymáshoz rögzítve a kötél, ami ha sok rángatást kap, kilazul, de szerencsére ez egy hosszabb folyamat, észre fogod venni és le tudod cserélni.

2022. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

4-es, tok igazad van, a kutya nem tepheti a porazt, de egy kutyasuli alapkepzesen, ahol a kutya meg huz, nem tud setalni, esetleg meg a porazt is ragja, kergeti, nem tudja elviselni...igencsak nem praktikus a vastag, “kerek” poraz, hidd el nekem, tapasztalat...:D Foleg, ha pici kezed van, mint nekem, az ilyen porazakat en pl alig tudom megfogni.


A kutya 6 honapos, gondolom, hogy ez lesz az elso kepzese.

2022. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyáknak szoktam olvasni, hogy bőr pórázt is ajánlanak. Én kistestűnél használok bőrt, kényelmes a fogása (kicsi kezem van, nekem egy vastag póráz nem lenne komfortos), erős, talán esőben nem annyira praktikus, de a mi sulink esőben nem tart órát, így ezen nem kellett gondolkodnom.
2022. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és tanácsokat!


Igen, első képzés. :) Nem húz szerencsére, inkább kicsit bátortalan típus (egyelőre legalábbis), de a pórázt valóban rágja. :D

Hétvégén volt az első két óránk, és nem volt kényelmes a laza pórázos sétát, illetve a közömbösséget a túl hosszú, összehajtogatott pórázzal gyakorolni. Ha simán csak sétálni viszem, akkor természetesen megfelel, de képzésre mindenképpen rövidebbet szeretnék.

2022. ápr. 27. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:

A Bende Műveknél van nagyon kényelmes és strapabíró póráz.

És 1,5 méteressel lehet engedelmesezni is, de örző védőre is elég hosszú.

Viszont nekem van egy 30 cm-es is ha láb mellett kellett lennie, illetve örző védőn, ha már engedheted a segédre a kutyát, nem akad bele, nem akadályozza, viszont le se kell csatolni.

Én a helyedben inkább a póráz rágásáról szoktatnám le a kutyát, erre nekem egy fém póráz vált be, azt nem rágta/nem tudta rágni.

2022. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as vagyok, trixie-t mint márkát felejtsd el. Szörnyű a minősége, volt nyakörv ami haza se ért és már szétesett.

Ha rám hallgatsz és inkább fizetsz kicsit többet de biztos jó legyen, az K9 vagy Bende esetleg Gappay, bármiről legyen szó!

2022. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk en nem ov-zek a kutyaval vagy hasonlo, siman csak setalunk (es futunk) illetve kutyasuliba jartunk, de porazbol trixie van, 20 kilos a kutyam, tokeletesen mukodik a mai napig, pedig mar 2 eves a poraz. Volt a markatol nyakorvunk is, az mondjuk tenyleg nem birta olyan sokaig, de azert 7-8 honapot hasznaltuk.


Viszont a k9-es ham es poraz szetesett fel illetve 1 ev alatt 🤣🤣🤣

Pedig a kutya tud setalni, nem huz mint az allat es megis...

Direkt futashoz en is be akartam ruhazni strapabirobb cuccokra, de nalam a k9 csunyan leszerepelt ebbol a szempontbol.

Szoval kinek mi valik be.

2022. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!