Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megtartsam a...

Szerintetek megtartsam a kutyust? Így is ellenne nálunk?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm egy hete vásárolt egy kutyust. Viszont most nagyon nem bír vele és nem fogadja vissza a tenyésztő. Egy gondos menhelyre szeretné beadni.

Nagyon sajnálom a kutyust és a férjem annyit mondta, hogy fogadjuk be, hogy én is elgondolkodtam rajta.

Mondtam az ismerősünknek és azt mondta nagyon örülne neki, ha elhoznánk tőle.

Egy 9 hetes kis kölyök westie kutyuskáról lenne szó. Én most 2 hónapig itthon vagyok, úgyhogy megtanítanám mindenre. Viszont utána már napi 6-7 órákat lenne egyedül. (kivéve hétvégén).

Szerintetek így is el lenne nálunk. Nagyon sajnálnám, ha menhelyre jutna, mert nagyon édes kutyus. :)



2022. ápr. 27. 18:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen embereket kellene menhelyre beadni.

Amúgy ilyen hirtelen felindulásból nincs sok értelme befogadni. Pici fajtiszta kutyának egy állatmentő alapítvány nagyon hamar fog találni tökéletes gazdát.

2022. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Másnál is vannak ennyit egyedül a kutyák egy nap, ettől még lehetsz jó gazdi. A kérdés inkább az, hogy tartanád, mennyi időt foglalkoznál vele és hogyan, egy légtérben lehetne-e veled, van-e pénzed az etetésére, kozmetikájára és a sulira.


Van menhelyes tapasztalatom, egy teljesen átlagos, specializáció nélküli kis menhelyen önkénteskedem és mikor ritkán bekerül egy fajtatiszta kölyök kutya vagy fajtatiszta fehér, kis termetű kutya, alig győznek az érdeklődő levelekre válaszolni és a kutyák nagyon gyorsan szuper gazdihoz kerülnek. A westieknek van fajtamentésük is, így attól ne félj, hogy a kutyus egy menhelyen fog ragadni.

2022. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, igaz nem lehet csak így hírtelen fellángolásból kutyust tartani, de amint megláttam a kutyust és kiderült, hogy a férjem is megszeretné tartani, úgy éreztem segítenünk kéne a kiskutyuson.

Ha esetleg megtartanánk a kutyust rengeteget foglalkoznánk vele mindketten az biztos. Eléggé szeretjük a kutyákat.

2022. ápr. 27. 18:37
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne el nálatok? Ne viccelj már az az átlagos, hogy amíg a gazda dolgozik (általában 8 órában) a kutya egyedül van otthon még családoknál is mivel a gyerekek iskolába a szülők meg dolgozni járnak. Az meg nagyon jó, hogy 2 hónapig otthon leszel és tudod tanítani, valaki ezt sem tudja megoldani.
2022. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2022. ápr. 27. 19:08
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a kutyák kibírják egyedül pár órán át. Az tök jó, hogy az elején 2 hónapot otthon tudsz lenni vele, mert nyilván egy 9 hetes kölyöknél más a helyzet, meg aztán számára is új a környezet meg minden, őt nem lehet rögtön csak úgy otthon hagyni több órára, viszont ha nem olyan pici már a kutya, akkor nyugodtan otthon lehet őt hagyni, kibír annyit egyedül. Szóval az a napi 6-7 óra egyedüllét rendben van.


De amúgy az ismerősöd meg a "no comment" kategória, de ha tényleg belefér nektek a kutyus, és tudnátok vele eleget foglalkozni, és tényleg szeretnétek őt, akkor ne hagyjátok, hogy menhelyre kerüljön. Szóval ha csak ez a "napi 6-7 órát egyedül lenne" dolog aggasztott téged, de azonkívül készen álltok rá, akkor hajrá.

2022. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a "tenyésztő" nem veszi a kölyköt vissza, azért azt erősen megkérdőjelezem, hogy a kölyök fajtatiszta. Legfeljebb oltási könyve lehet, ha ilyen a háttere.

Kérdező, természetesen, ha úgy érzitek mindketten, hogy szeretnétek, magatokhoz tudjátok venni. Sok öröm és persze bosszúság is van egy ilyen kölyökkel. :) Ha magatokhoz veszitek akkor állatorvosnál kezdjetek, számtalan kötelező és ajánlott oltás van, valamint érdemes egy féreghajtózást is megejteni.

2022. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt, természetesen a chip-et is át kell íratni rátok. (8-as vagyok)
2022. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő hogyhogy nem veszi vissza? Ez általában benne van a szerződésben, hogy nem is adhatja senkinek akármi van, csak vissza a tenyésztőnek. Meg ennyi erővel el is adhatná nem kevésért, lenne rá kereslet, nem egy menhelyre adná be,érted.

Szóval gondolom szaporítótól vette aki persze hogy nem akarja vissza, örül hogy túladott rajta és kaszált.

2022. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én most 2 hónapig itthon vagyok, úgyhogy megtanítanám mindenre. Viszont utána már napi 6-7 órákat lenne egyedül."

Nem para a 6-7 óra, viszont ne felejtsd el, hogy folyamatosan, fokozatosan tanítani kell arra is, hogy egyedül maradjon. Sajnos több olyan kutyust ismerek, akiknek a gazdái ezt elfelejtették, a kutyus meg minden alkalommal szétstressteli magát, amikor a gazdik nincsenek otthon.

2022. ápr. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!