Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megtartsam a...

Szerintetek megtartsam a kutyust? Így is ellenne nálunk?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm egy hete vásárolt egy kutyust. Viszont most nagyon nem bír vele és nem fogadja vissza a tenyésztő. Egy gondos menhelyre szeretné beadni.

Nagyon sajnálom a kutyust és a férjem annyit mondta, hogy fogadjuk be, hogy én is elgondolkodtam rajta.

Mondtam az ismerősünknek és azt mondta nagyon örülne neki, ha elhoznánk tőle.

Egy 9 hetes kis kölyök westie kutyuskáról lenne szó. Én most 2 hónapig itthon vagyok, úgyhogy megtanítanám mindenre. Viszont utána már napi 6-7 órákat lenne egyedül. (kivéve hétvégén).

Szerintetek így is el lenne nálunk. Nagyon sajnálnám, ha menhelyre jutna, mert nagyon édes kutyus. :)



2022. ápr. 27. 18:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

11-es Köszönöm, ez tényleg fontos.

2022. ápr. 28. 07:26
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy egy westie-t nem vesz vissza a tenyésztő, még egy bernáthegyinél értem, mert nagy, de egy ilyen kicsi kutya csak nem lenne útban. Én is kételkedek abban, hogy valódi tenyésztő és nem csak egy papíros szapi, vagy visszaélt más tájékozatlanságával, mi is az a törzskönyv.

Az is érdekes, hogy egy hét alatt feladta az ismerősöd, ezek szerint nem mérte fel, mivel is jár egy kölyök. Mindegy most már, de azért legközelebb gondolja át alaposabban.

A kutya ki fogja bírni a távollétet, emiatt ne aggódj, csak fokozatosan szoktassátok hozzá, hogy egyedül is kell lennie. Legyen egy saját pihenőhelye, ahova elvonulhat, és nyugalomban lehet, erre jó egy szobakennel például. Szállítóbox is hasznos, szükség lehet rá a későbbiekben, ha viszitek valahova, például helyjegyes vonatokon kötelező, autóban is biztonságosabb, mint csak bekötve.

2022. ápr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegeld azt is, hogy a kutya valószínűleg szaporítótól van. Amúgy is egy kényes fajta, a szaporítottak meg kb mindenre allergiásak ami létezik. Szóval kérlek kalkuláld bele, hogy lehet sokba fog kerülni!

Azt meg már a biztonság kedvéért azonnal felejtsd el, hogy majd szárnyassal eteted!


Nem akarok turkálni a zsebedben, ha belefér a keretbe akkor mindenképp bevállalnám a helyedben.


Nálam is volt évekig egy mentett, szaporított westie, szóval sajnos tudom miről beszélek.


Egy normális kutya meg simán elvan 8 órát egyedül, szóval ezen ne parázz! :)

2022. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Megtartjuk a kutyust!

Már el is hoztuk a kiskutyát. Nagyon kis aranyos, jól érzi itt magát.

Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat és tanácsokat. :)

2022. ápr. 29. 14:29
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Na, örülök! Boldog gazdis éveket Nektek! 🥰
2022. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönjük! :)
2022. ápr. 29. 15:39
 17/20 anonim ***** válasza:
94%

Persze,hogy nem bír vele.Vérbeli terrier.Makacs,önfejű,de nagyon jó fej kutyák. :D

Szerintem simán el lesz nálatok,ha te tényleg fogtok vele foglalkozni.


(Mondjuk azt kétlem,hogy a tenyésztő ne venné vissza,és kiadta volna nekik úgy,hogy nem voltak biztosak a kutyatartásban és nincs is nagyon tapasztalatuk vele.Gondolom az a tenyésztő egy jó fej ember aki tk-t nem is adott,hogy olcsóbban megvehesse a kutyát is.Szaporító.. :D)

2022. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ellenne nálatok. Ha szeretitek a kutyákat akkor meg főleg.
2022. máj. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Kaotikuss ***** válasza:
0%
Sájnálon azt a kutyát, kap rendesen enni?
2022. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
19-es ez nem tudom, hogy jött?
2022. máj. 3. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!