Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban golden retriever...

Kertes házban golden retriever kölyköt mennyit érdemes kint és mennyit bent tartani kertes ház esetében?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy lesz egy golden retrieverem, az első kutyám lesz ráadásul. Szerencsére kertes házban élek, és sokat tudok itthon lenni. Én főleg bent szoktam lenni, és a kutyámmal akarnék lenni az elején főleg sokat, viszont olyan szempontból is jobb lenne kint lennie, hogy megtanulja, hogy ott végezze el a dolgát...vagy a másik opció, hogy óránként kiviszem kb. Főleg az éjjellel kapcsolatban van bennem kérdőjel, mert akkor sem akarnám magára hagyni, viszont akkor nyilván nem tudnám olyan gyakran kivinni, ha normális időtartamot alszom. Kint pedig nem akarnám hagyni egyedül, főleg az elején, főleg éjjel a sötétben, főleg mondjuk 8-10 órán keresztül. Illetve a későbbiekre is vonatkozik a kérdésem, hogy szerintetek ha jó kapcsolatot akarok a kutyámmal, és jól akarom nevelni, meg jó életet akarok neki, akkor mennyit érdemes kint és mennyit bent lennie?

2022. máj. 2. 01:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Na azt háromszor leírtam, hogy "kertes ház", sebaj. :D
2022. máj. 2. 01:39
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Meg hogy FŐLEG!😅

Mindegyén válaszolok.Mi tavaly snovembberben hhoztuk a kaukázusinkat,nem kicsi ugye..akkor volt 9 hetes.Természetesen egy ilyen picit mi semm hagytunk kint,mert az benne van hogy el lopják.Esténként nyüszített két éjszaka,aztán már nem.Ő nap közben is inkább bent volt,mint kint.Elkerülhetetlen a takarítás utána.Egy ilyen kölyök kutya eszik,pisil,kakil.Mint a kis babák.Az elejje agyon fárasztó és nehéz.Pláne nekem volt az,mivel itthon vagyok a két éves lányommal.Most 7 hónapos,már 40 kiló kb.Lehet több ,nem tudom.Most ott tartunk,hogy ha akar bejön,ha akar kint van.Nem mondanám 100%-ig kinti kutyának.És éjjel mindig bent alszi,már csak azért is mert így szokta meg,mert ugatna és nem tudnánk aludni tőle.Most már nincs pisi kaki reggelre. :) De ha hosszabb időre el megyünk és ő bent van,akkor előfordul hogy be pisil.

2022. máj. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
Én meg telóról írok és vagy két betű sikerül,vagy lemarad egy.😡Talán el lehet olvasni.Nem vagyok debil,csak gyorsan írtam.😅
2022. máj. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Golden reti gazdás kutya, akkor teszel neki jót, ha veled lehet, és akkor mehet ki a kertbe, amikor ő igényli.

Amíg pici, addig lesznek balesetek, persze, de ha eljuttok a szobatisztaságig, nem fog gondot okozni az éjszaka. :) Este lefekvés előtt kiengeded/kimész vele, reggelig utána ő is alszik.

Az óránként kivitel amíg pici, kezdetnek jó, aztán látod úgy is, hogy milyen az ő ritmusa, tudtok rajta ritkítani. Ha kint pisil-kakil, akkor pedig nagyon dicsérd meg. :)

Amíg pici, addig bent próbálkozhatsz pelussal is. Sokan utálják, mert nehezítheti a szobatisztaságot, de kertes házba nem rossz eszköz szerintem. A lényeg, hogyha bent arra rászokik, akkor szépen lassan el kell kezdeni egyre közelebb tenni az ajtóhoz a pelust - míg végül ajtón kívülre tenni.

2022. máj. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!