Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azoknak, akiknek a kutyája...

Azoknak, akiknek a kutyája állandóan ugat, őket magukat nem zavarja?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a mindenre reagáló, kertet/kennelt soha el nem hagyó kutyák, egyetlen szórakozással: még a lehulló falevelet is megugatják. Ezekhez rendszerint tartozik egy "ményávogjon“ gazda is, akinek elmagyarázni is esélytelen, hogy miért zavaró, illetve mi a probléma az állat szempontjából
2022. máj. 2. 02:51
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos azt tapasztalom, hogy nem. A szomszéd elviszi sétálni a két tacskót, játszik velük, DE... amikor elmegy munkába kirakja őket télen-nyáron. Nyáron nem, de télen az a vékony szőrű kutya nagyon fázhat, emiatt ugat. Hajnali fél4től folyamatosan. Amikor felhívtam emiatt és jeleztem neki, azt mondta,h ő nem hallja. Még szép,h nem, mikor négykor már a vonaton ül.
2022. máj. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
#1 miért nem jelented fel, ha szegény kutya ott fagyoskodik?
2022. máj. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kutya négytől ugat, akkortól mikor nincs a gazdi, az nem attól van hogy fázik. Na nem mintha ettől kevésbé lenne problémás.
2022. máj. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Mi kutyasuliba járunk és sétálni is szoktunk,de állandón ugat.Nem értem mi köze a kettőnek egymáshoz?!Attol hogy sétálunk vele ,visdzük ide oda,a területét őrizni fogja!DE!Mi vagyunk olyan inteligens kutya tartók,hogy este 8 kor ő már be jön és ment alazik.Hajnalban a párom készül,kiengedi és vissza engedi ha elindult.Mert minket is zavar,pláne hogy a kislányom alszik még.Nap közben meg k..rvára nem zavar,hisz ezért lett hozva,őrzi a házat.Ráadásul mi szombat reggel 7 kor arra kelünk hogy a szomszédok a kertben ordibálnak.Az mennyivel jobb?
2022. máj. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
#4 ha ilyen paraszt szomszédjaitok vannak, akkor hadd ugasson a kutya. De alapvetően manapság nem kutyát kéne házőrzőnek tartani, mert boldog-boldogtalant megugatnak, aki elmegy a ház előtt. Mintha mindenki be akarna törni. Inkább szereljetek be riasztót. Az sem drágább, mint 10 évig etetni egy nagytestű kutyát.
2022. máj. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Az is van,meg kamera.Nekem ad egy biztonság érzetet a kutya.Itt nem laknak sötétek,de erre portyáznak,minden házba benéznek,hova lehet bemenni.Az udvar is nagy,szóval kutya az kell.Rá adásul mi imádjuk,szívesen etetjük. :)
2022. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ugatós kutyáim vannak és inkább az zavar, hogy valószínű, hogy másokat zavar. Nem kerti díszek, sétálunk, túrázunk, biciklizünk, agilityzünk versenyszinten, este mindig bent vannak és napközben is sok időt töltenek bent, de mikor kint vannak, nagyon tudnak örjöngeni a kapunál és persze le tudom őket állítani, de nem tudok folyton a sarkukban állni.


A gázabb az, hogy egyik kutyám akkor is ugat, ha épp gyakorlunk, ezzel sajnos nem tudok mit tenni, elkezdtem rászólni és nagyon belassult, az meg nekem nem opció. Szóval engem az sem flusztrál, ha közvetlen mellettem ugat, de igyekszem úgy időzíteni a gyakorlásokat, hogy az átlag embert ne zavarja az alvásban.


Szerintem nem én vagyok az a bunkó embertípus, akit keresel, csak azért írtam, hogy tényleg vannak emberek, akiket a saját kutyájuk ugatása nem zavar.

2022. máj. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem az indoklatlan ugatásuk borzasztóan zavar. Szerencsére tényleg csak akkor jeleznek, ha valaki a kapunk felé fordulva áll, átmenő forgalomra nem reagálnak, de amikor pl vacsorahiszti van, akkor meg tudnám ölni őket 😒 már kidolgoztam belőlük, de saját magam miatt bosszantott.

Amúgy engem pl a szomszédok ugatós kutyái nem zavarnak, éjjel sem ébredek fel rá, pedig pont szemben van egy tipikus "hulló falevelet is" kutya, szegény párom fel is ébred rá, tőle tudom, hogy néha hajnalban is rákezd. Ez szerintem egyéni tűrés kérdése is, az biztos, hogy ha rágörcsölsz, akkor magadnak generálsz feszkót. De ha álmodból felébresztenek az ilyen zajok, az biztos, hogy nagyon rossz :/ párom le szokta húzni az utcafronti redőnyt, és becsukja a szobaajtót, úgy tud aludni. Ha nálad nincs ilyen opció, akkor meg kell próbálni szép szóval megegyezni a kutya gazdájával, mert az sem állapot, hogy mindenkinek egy ugatós kutyához kell igazodnia.

2022. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem a macskám egész napos "jáááátsz veleeeeem" vinyákolása idegesít .
2022. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!