Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Him bullmasztiff vagy nosteny?...

Him bullmasztiff vagy nosteny? Ha kolyokkoratol velem van, az noveli a dominanciamat?

Figyelt kérdés

Nem kezdo kutyas vagyok, egyszerre ket kutyam volt (elnek, csak mentek apukammal kertesbe), egyik orokmozgo a menhelyrol, masik kezdetben letargikus egy allatvedo ismerostol, akinel egy hetig volt ideiglenesen.


Imadom a sracokat, de a dominancia... borzalmasan ment. Betartottam mindent, tudjak az ult es a feksziket, marad docogosen, jateknal semennyire... Nem tudtam falkavezer lenni, apam az (megjegyzem, engem is ledominalt, ilyen a szemelyisege).


A ket kutyat jol sikerult vegul is nevelnem, az orokmozgo lenyugodott, a letargikus boldog, elettel teli lett. A falkavezerseg nelkul azonban meggyult a bajom a setakkal.Egyik kuty sem kolyokkent kerult ide. Mindketto him.


Egyreszt soha tobbe nem lesz egyszerre ket kutyam. Masreszt eszembe jutott, hogyha kolyokkoratol nevelem, csak en, apam nem po*azik bele semmibe es nem dominal le, mert ritka altala vitt setaknal o megmondja a tutit, akkor en lehetek dominans szemely a kutya szemeben?


Bullmasztiffra gondoltam, rengeteg jot olvastam a fajtarol, csak pozitiv velemenyeket a "bullmacirol".


Szamit, hogy him vagy nosteny? Altalanosan olvastam es hallottam, hogy a nostenyekkel egyszerubb valamelyest. De azt nem tudom, ugyanez vonatkozik akkor is, ha egeszen kicsi koratol en nevelem a him kutyat.



2022. máj. 3. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít. Ha domináns típust fogsz ki, akkor is az lesz ha melletted nő fel. Ahogy cseperedik, és azt érzi, hogy alkalmasabbá vált a falkavezér szerepre, amit te nem tudsz megcáfolni, azzal már alá is rendelődtél.

Viszont a nőstényekkel általában könnyebb, közöttük is vannak domináns típusok, de arányaiban kevesebb. Illetve azért valamelyest lehet látni kölyök korban is, melyik milyen lesz várhatóan, mert amelyik már kölyökként is domináns az felnőttként is az lesz, ebben meg tud segíteni a tenyésztő, hogy látja, melyik kutyák "esnek ki" számodra. Persze így is lehet olyan, hogy ahogy felnő úgy alakul ki.

2022. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%

Még jó, hogy nem tudtál falkavezér lenni, amikor sem az ember, sem a kutya nem él falkában. A dominancia pedig nem olyan tulajdonság, mint amilyennek te képzeled.


Erősen javaslom, hogy kutya vásárlás előtt legalább alap szinten tanulj a kutyákról.

2022. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%

Felnottet vegyel. Akkor latszik,melyik egyed nem dominans a kanok kozul. Altalaban oket veszik meg leghamarabb.


Azon is mulik,h a tenyeszto es parja milyen emberek. Roluk is mintaz akutya illetve a szulok. En olyan hazaspartol vettem kutyat,akik egyikuk se dominans es a kutya se az. Mas kutyaikat is lattam,azok se dominansak. Ok is bullok.

Nezd meg a tenyesztoket. Ha egyikuk is dominans,akkor a kutya is eroszakod dominans lesz .

2022. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

1. kolykot valassz. Ha felnottet valasztasz, semmi garancia nincs ra, hogy az elozo gazda(i) nem csesztek el a kutyat. Atnevelni, rehabilitalni sokkal nagyobb melo, es nem is kezdonek valo.

2. Mindegy milyen nemu, nem ezen mulik, amikor tenyesztovel beszelsz, mar mondd az elejen hogy te nyugodt kutyust szeretnel, ne a legizgagabbat, aki ott szaladgalna es ugralna a labad korul.

3. A kutya szemelyisege es a gazdahoz valo kötődése a 2-4 honapos korban alakul ki leginkabb, itt kell kovetkezetesnek maradnod, es szeretetettel nevelned. Ahogy lehet, vidd kutyaoviba, ez legfokepp a szocializalasrol szol, es a gazdi tanitasarol. Lab melletti setat jutifalival tanitsd eleinte, ha rakeresel Nyakas Gaborra, talasz jopar videot errol is.

4. Mivel nagytestu kutya, az elso tuzelest/ kannal 1 eves kort celszeru megvarni, de utana ivartalanitani kell.

Addig meg olvass sokat testbeszedrol, falkaban valo viselkedesrol, nezz videokat kikepzesrol, stb. Aztan jo kutyazast! :)

2022. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hadd szögezzem le, nem én voltam az a jóindulatú, aki mindenkit lepontozott.


Második válaszolón kívül mindenkinek köszönöm!

2022. máj. 4. 10:54
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Pedig a második válaszolónak van igaza.

Engedd el ezt a falkavezéres dolgot, már régen tudjuk, hogy ez nem erről szól.


A dominancia pedig nem egy állandó "tulajdonság"

2022. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Elmondanád #6 hogy a falkában vagy csoportban elő állatoknál mióta nincs hierarchia? Minden olyan állatnál van, amelyik nem "magányos". A kutya márpedig nem leopárd, falkában élő állat (már ha van rá lehetősége)
2022. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%
Egy ember hogy lehet falkavezér kutyák között utolsó? Ember- kutya. Na?
2022. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Jajj istenem. Nem tudom hol maradtál el, de a kutya nem tesz különbséget kutya és ember között. Nem úgy, hogy ő ember tehát nem falkatag. Bárkivel el együtt a kutya, azt tekinti a falkájának. Ahogy ez minden állatfajnál megjelenhet. De nézd csak meg a maugli gyerekeket, létező jelenség, a gyerekeket a farkas falka nevelte fel. Van ilyen, nem azt nézték hogy te ember vagy akkor te nem vagy a falka tagja. Ez csak az emberi butaság.
2022. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

A kutya nem farkas. Nem úgy él, nem úgy viselkedik. Nem is egy faj. Mellesleg ma már tudjuk, hogy szabadon a farkas sem a klasszikus falkában él, mint ahogy 30 éve hitték a fogságban tartott farkasok megfigyeléseiből.

A kutya meg nem tekinti fajtarsanak az embert, ilyen nem is tudom hogy jut egyesek eszébe...


Millió etológia kutatás bizonyította, hogy a kutya nem él falkában és a gazda nem falkavezér. Nem tudom miért van ennyi begyöpösödött, tudatlan ember még mindig.

2022. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!