Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a 3 honapos francia...

Mit tegyek a 3 honapos francia bulldogom megeszi a szekletet, ha eszre veszem nem engedem de ha nem akkor mind megeszi?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 07:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
U.I .Eukanuba tapot adok neki.
2010. szept. 17. 07:22
 2/11 anonim válasza:
0%

szidd le olyankor és tarts oda az orrát....tanítsd meg neki hogy azt nem szabad...


mennyit eszik belőle...amennyire éhes!!!!

2010. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A táp nem jó neki, azért eszi meg, mert ugyanolyan illatúnak, kívánatosnak érzi, mint a tápot, tehát a táp nagyrészt emésztetlenül keresztülmegy rajta. Addig válogass, amíg kevés, megfelelő állagú és számára nem jó szagú a széklete. Nem az éhség viszi rá, hanem a jó illata. Főtt kaját adtál már neki? (csirke, rízs) vitaminokkal kiegészítve ez is jó megoldás. Én reggel tápot adok nekik (royal) délben csirke+rízs és vacsira is táp. Most 2 hónaposak.
2010. szept. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
a kutyákban benne van az az ősrégi ragadozó ösztön, hogy újra megeszik a kihányt ételeket, sőt a székletet is! Ez nem extrém viselkedés, baja nem lesz tőle, csak számunkra undoritó. Határozott rászólással, pórázrángatással stb próbáld leszoktatni, bár nem lesz könnyű
2010. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor látod, akkor rá kell szólni. Sokkal hatékonyabb lenne a leszoktatás, ha mindig tudnál rá ügyelni, de ez nem kivitelezhető. Viszont idővel így is le fog róla szokni, felnőttként már biztosan nem fogja ezt csinálni. Én is kétségbe voltam esve eleinte, mindenki nyugtatgatott, hogy majd kinövi és úgy is lett.
2010. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az enyém is megette, aztán leszidtam pérszor és már nem csinálja. Az is igaz, hogy akkoriban Pedigreevel etettem, mert laikusként azt hittem az a legjobb. Nem tudom, vagy a kajaváltás, vagy a szidás miatt hagyta abba, vagy kinötte.
2010. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Állítólag ha csempészel egy kis ananászt a kajájába, akkor nem lesz kívánatos. Hangsúlyozom állítólag (Póráz két végénben javasolják mindig), tehát nem ismerek senkit aki próbálta, de egy próbát megér, majd feltétlenül írd meg, hogy működik-e :)


Egyébként ki szokott kapni ha bekakál? Mert az is lehet az oka, hogy el akarja tüntetni a nyomokat, nehogy kikapjon.


Ez egy érdekes cikk a jelenségről: [link]

2010. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat....egy kerdesre a valaszom,nem sosem verem meg.Az a baj,hogy 5 orat mindig egyedul van.
2010. szept. 18. 08:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális ilyen fiatalon, ugyanis az újszülött kutyák anyjuk székletének megevése révén jutnak hozzá a bélflórájuk kialakításához szükséges baktériumokhoz. Bár három hónapos korra ez már meg szokott történni, ha túl korán került el az anyjától, lehet, hogy hiánypótlásként a sajátját eszi meg (amivel ugyebár nem éri el a kívánt eredményt). Bár igazából nagy gondot nem jelent, szerintem egy állatorvossal mindenképpen beszélned kéne. Ha épp három hónapos, és emlékeim nem csalnak, néhány oltást is kapnia kell heteken belül. Mondd el a dokinak a problémádat, és ő majd eldönti, hogy kell-e vele foglalkozni. Ha úgy gondolja, ahogy én is (nem alakult ki a bélflóra), akkor azt mesterségesen mindenképpen pótolni kell, hiszen anélkül a kutya nem tud rendesen emészteni.
2010. szept. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Változtass az étrendjén! Doki segíthet ebben.Nálunk bevált.
2010. szept. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!