Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy védhetem ki,hogy bacikat...

Hogy védhetem ki,hogy bacikat ne szedjen össze a kutyafuttatóból?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki megint benyelt valamit, ahogy tavaly kb ilyenkor mikor megnyitották a csapot a futiban. Mikor bemegyek kiöntöm az ott lévő tálból a vizet kiöblítem kezemmel átdörgölöm és úgy rakom le neki. De ugye sok gazda újra tölti. Szerintem a közös ivászat a probléma. De nem tudok a vízes kút mellett állni,meg tiltani,hogy ne igyon onnan.


2 hete nyitották meg, előző vasárnap után is lazább volt a kaki,de kapott egy kis probiotkumot és helyre jött,aztán múlt vasárnap után is kedden laza széklet,elmentem probiotikumért,viszont ment a hasa. Nem többször mint átlagban hanem a napi 3 kaksi az fos. Meg egy kis nyálka is van rajta. Csütitől rizst keverek a táphoz,plusz probiotikum egyébként aktív,eszik,iszik. Viszont ma is fosott. Holnap hívom a dokinkat.


Annyira szeret bandázni ott.


Tavaly is egész tavasszal,nyáron nem voltunk a futiba, pont emiatt. Csak ősztől mikor elzárták a vizet :(


Úgy tűnik most is ez lesz.


2022. máj. 8. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Viszel magaddal saját tálat és gyakran kínálod vizzel, kozost tál használatát megtiltod.


Vagy nem mentek oda.


Vagy valaki vesz egy Cifet és minden nap fertőtleníti.

Osszedobjatok rá a pénzt.

2022. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeznék más gazdikat is hogy ők is tapasztalják-e ezt, ha nem, akkor valószínűleg más oka van, vagy máshonnan ered. Akkor viszont az állatorvos tud segíteni.
2022. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát az a baj,hogy hiába lenne kifertőtlenítőzve ha lerakjuk és ott van 5-6 kutya ugyan úgy egyből isznak.


Próbáltam tiltani neki ha pont ott állok működik,de a csap kicsit odébb van,nem tudok ott állni mellette állandóan.



Én abból gondolom,hogy ez lehet a baj,mert tavaly is akkor volt ez mikor megnyitották a csapot és közös ivászat volt.


Most is pont így van.



Ma inkább elviszem sétálni másfele és nem megyünk ki a futira.

Pedig imád bandázni.


Holnap beszélek a dokinkkal,de tavaly is mondta sajnos ha sok kutya van egy helyen elég egy fertőzött vagy hordozó akit elkapják,sajnos a közös víz ivászat elég nagy rizikó.

2022. máj. 8. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy a többiek is tapasztaltak-e ilyet. Lehet, hogy ha átmegy rajta a betegség, utána immunis lesz rá. Nekem kinti-benti kutyáim vannak, nem csinálok ügyet egy kis hasmenésből, sokszor csak a heti kaki-szedésnél veszem észre.


Szerintem határozott és kitartó tiltással le lehet szoktatni róla és ha jófejek a többiek, meg lehet velük beszélni, hogy x időnként legyen itatás, addig megfogod a kutyád, majd ki lesz öntve a víz.

2022. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

En sem csinalok nagy ugyet, de ha 2x is vissza jon a hasmenesen plusz nyalka is van rajta az nem tűnik normalisnak.


Egyszer egyszer ha lazabb a kaki vagy fosik abbol nem csinalok ugyet en sem. De ez a elmult majd vissza jott. Na meg napi 3 kaki az fos :/ ha csak a napi 3 kakibol egy fos lenne az se annyira zavarna..


Mindegy holnap felhivom a dokinkat az a biztos.



Ma biztos kihagyjuk a futit. Jovo vasarnap ujra próbalkozunk, meg próbalom tiltani a talbol ivast ott.



Az a baj sok az uj kutyas, persze vannak allandoak okrt persze megtudom kerdezni, hogy tapasztaltak e hasonlot.

2022. máj. 8. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem tudod kivédeni, a kutyafuttató már csak ilyen fertő terep.

Nem a tál a probléma, hidd el, hanem hogy a futtatóban üritenek a kutyák, és ezt nem lehet maradéktalanul felszedni. Sok kutya jár oda, egyhelyen csoportosul sok vírus és baktérium.

2022. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En viszek magammal neki mentes asvanyvizet es mindig azzal itatom. Igen a palackbol megtanult inni. Magatol nem iszik a csapvizbol.
2022. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De szeptember kozepetol 2 hettel ezelottig semmi baja nem volt pedig minden vasarnap voltunk a futtatoban max 1-2 vasarnapot hagytunk ki.


Ürülékkel talalkozna maskor is.


Mindegy.


Majd megprobalok figyelni :/


Nagyon szereti a tobbi kutyat, veluk valo rohangalas kozben latszik mennyire boldog.


Az hogy sokan nem szedik a szart szomorú sajnos. En ha latok kakit felszedem a futiba.

2022. máj. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!